Neo & Toprak ve Sadece Enes Kaliteli İçerik mi Üretiyor?

Neo toprak hakkında fikirlerinizi sordum konu açıklamasında, konu başlığında da onu anlatıyor işte neresi saçma?
Moderatör hatası değilmiş, özür diliyorum kendilerinden. Dostum başlıkta soru sormuşsun ancak ne sorduğun belli değil.

İsimleri değiştirelim.
Ahmet ve Mehmet mi kaliteli içerik üretiyor?
Sence bu başlık doğru mu? :D

Hayır kaliteli içerik üreten birçok kanal var. Ama bence neo bir yerden sonra sıkıyor. Sadece Enes'i ise arada bir izliyorum.

Bu tür kanalları ben de sevmiyorum. Oturdukları yerden insanları eleştiriyorlar ancak ikisinin de söyledikleri çoğunlukla doğru.
Oturduğu yerden eleştiriyorlar çok saçma bir eleştiri. Sen de oturduğun yerden onu eleştirdin ne yapacağız şimdi? Hatta şimdi ben de oturduğum yerden seni eleştiriyorum. Eleştiri her insanın hakkıdır, eleştiri yapanın kim olduğu değil yapılan eleştiri önemlidir. Vatandaş olarak devletin, hükümetin kararlarına tepki göstermek haktır, bir başkasının yaptığı bir şeyi eleştirmek de haktır ve birine hakaret etmediğin sürece bu hak sende saklıdır.
Burada eleştiri yapan kişilerin yaptığı eleştiriyi eleştirebilirsin ki bu en doğal hakkın ama bunun yerine sadece eleştiri yapan kişinin konumunu eleştiriyorsan bunu saçma olarak değerlendiririm.

Bu iki kanalı takip edeli çok olmadı açıkçası ama bence gerçekten iyi içerik üretiyorlar. Ama bazen bence haksız oldukları yer var. Mesela Neo toprak herkese rap yapmaması gerektiğini söylüyor ama o kişi Rap'i yapmadan yani insanlara sunmadan nasıl iyi mi kötü mü yaptıkları anlaşılabilir? Sonuçta dislike diye bir buton var. O kişi nereden bilsin ağzına Rap'in yakışıp yakışmadığını. Dostlar demek istediğim:

"Her daim eleştiriyi yapacaksın.
Yolundan bazen sapacaksın.
Her daim gerçeği anlatacaksın.
Ama asla susmayacaksın"

Yolunda giden "Neo toprak ve sadece Enes" kanallarına siz ne diyorsunuz?

Bence en kaliteli kanal Evrim Ağacı ve Nygma.

Yeni konular

Geri
Yukarı