Neo'nun son attığı videosu

Kromish

Hectopat
Düzeltme: Son attığı videodan bahsetmekteyim. Son videosu değil.

Neo'nun son videosu hakkında ne düşünüyorsunuz. Bir süredir bu konu kafama takılmaktaydı. Instagram postlarının altına çok uzun metinler yazıp insanlara anlatmaya çalışıyordum durumu. Bu videonun da tamda bunun üstüne gelmesi güzel oldu. Sizin düşünceleriniz nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu nedir? Mesajlardan anladığım kadarı ile yine bir femin*zi vakası var. Videoyu henüz izlemedim.

Türkiye'de kadın her zaman erkekten daha üstün görünüyor her ama her türden. Örnek vermek gerekirse sokakta yürürken bir kadın ve erkek gördünüz. Kadın erkeğe tokat atıyor. Bu durumda insan "acaba erkek kadını aldattı mı? Yoksa kadın durduk yere neden vursun?" diye düşünür. Ama erkeğin tokat attığı bir senaryoda erkeği orada direkt karambole alırlar. Belki o kadın geçen gün adamın ailesini katletti? İkinci bir örnek olarak kadın sokakta erkeği öpüyor. Buna da dışarıdan bakan birisi önyargıyla "ayy ne kadar tatlı, kız aşık olmuş!" gibi düşünür. Erkek kadını direkt öperse de sapık olur. Video bunu mu anlatıyor bilmiyorum ama sadece yazmak istedim. İyi geceler yarın erken kalkacağım.

Videoyu izlemedim fakat üstünlük taslayıp feminizm adını kullanıyorsa bu feminizmin değil bunu yanlış kullananın suçudur. Sorun feminizmi bu tarz bir olguya çevirendedir. Erkek toplum tarafından mimlenirken bireyselde kim olduğu fark etmeksizin çoğu zaman kadın mimleniyor bunu da hatırlatayım. Herkesin önünde erkeği suçlu bulup bireysel, kadının suçlu bulunduğu senaryo hala üstünlüğünü koruyor kimse karşı çıkmasın şimdi.

Feminizm cinsiyet eşitliği, buna feminizm diyemezsiniz. Feminizm'i savunmak normaldir ama "erkekler / kadınlar ölsün" demek aptallık, faşistlik, cinsiyetçiliktir.

Geri kafalılar her yerde bu düşünceli insanlara ya doğrusunu anlatıp ya da 1 sene konuşmalarını yasaklamalıyız Technopat gibi.

tumblr_pphzjc5Nel1ujmvy2o1_1280.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı