Nereden kedi sahiplenebilirim?

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 Vallahi gülmekten okuyamadım madde madde cevap vereceğim işine gelmeyecek bu attığım maddelere cevap bile veremeyeceksin.

1. Sokak hayvanın saldırgan olmasının sebebi yemek arayışında onlarla beraber diğer canlılarında olması. Yani bu onları saldırgan yapar bu yüzden eve alındıklarında anormal tepkiler verebilir ama sonrasında her canlı da olduğu gibi eve alışır.

2. Tanıdık yerden alınca sorun kalmıyor demişsin zaten herkesin tanıdık cins kedi üretimi yapan yeri var değil mi? Çok ağır saçmalamışsın başka birinin evinden kedi almak sokaktan almaktan çok daha kötü oluyor çünkü alışılmışın dışında bir yere gidiyor farklı insanlar farklı koku ve farklı sahipler gibi. Ama sokakta bağlı olduğu bir yer yok.

3. Sokak kedileri aptal değil sizin dediğiniz seri üretim cins kediler filozof değil onlarda kedi hepsi ev için adaptasyon gördüklerinde aynı tepkileri verir.

Son olarak bu arkadaşın yorumunu ciddiye almayın.
Aynen reis sizin gibileri çok görüyoruz sıkıntı yok alırım ederim diyip evine sokmayan adam başkasına yapsın gibisinden öğüt veriyor oysa ki yaptığı tek bir hareket yok. O kadar cahilsiniz ki, cins kedileri sanki gerçekten fabrikadan çıkıyorlarmış gibi yorum yapıyorsunuz. Bir şeyin fanatiğiyseniz, çok seviyorsanız toplayın evinize 50-100 kedi besleyin. En azından o malum çok SEVGİNİZ sayesinde sokaklarda bu kötü görüntüleri görmeyiz ve kötü şeyler yaşamayız. Ama siz gülmeye devam edin zaten başka bir şey yaptığınız yok anca boş boş konuşmayı biliyorsunuz. Bu arada kime sorarsanız sorun bu arkadaş için demiyorum TEKİR cinsi, KIRMA cins, ne cinsi olduğu belli olmayan sokak kedisi alırsanız çok uğraşırsınız başınız ağrır oraya buraya sıçar, perdeleri yırtar, saldırgan olur, hastalığı bitmez daha tonla şey yaşarsınız. Ama bu arkadaşın boşuna inanıyorum ben öyle yapacağım derseniz valla bizi de sevindirirsiniz kasımpaşa yani. Bundan sonra daha fazla bu konuya yazmayacağım. Ben konu sahibine ve sahiplenecek arkadaşlara tavsiyelerimde bulundum anlamak isteyen insan anlar anlamayan kendi bilir.

Son düzenleme:
Sokaktan veya veterinerden alacaksanız yavru tercih edin, çok istiyorsanız cins kedi de alabilirsiniz. Ayrıca sokaktan aldıktan sonra aşı, çip takma vs. için kalifiye bir yere götürmeniz gerek.

Benim tavsiyem eğer herhangi bir tanıdığınızın kedisi yavrulayacaksa onları almanız yönünde olacaktır. Bende scotish strike cinsi kedim var böyle aldık. Hem cins kedi hem de pet shoptan almamış olduk iyi oldu.

Arkadaşlar fazla tüy dökmeyen tırmıklama huyu olmayan bir cins arıyorum british shorthair a baktım ama her yerde para ile satılıyor ne yazık ki nereden bulabilirim?

Hocam sokaktan, barınaktan veya sahibinden.comdan hiçbir ücret ödemeden kedi sahiplenebilirsin. Barınaktaki kedilerin, köpeklerin bakımı daha iyidir. Aşılarını ve +bakımı varsa bakımını yaptırıp sahiplenebilirsiniz.

Arkadaşlar fazla tüy dökmeyen tırmıklama huyu olmayan bir cins arıyorum british shorthair a baktım ama her yerde para ile satılıyor ne yazık ki nereden bulabilirim?

Benim sokak kedisi dambıl ın senin kriterlere attığı bakış an itibarıyla budur.

Dosya Ekleri

• IMG-20221223-WA0001.jpeg
    IMG-20221223-WA0001.jpeg
    163,7 KB · Görüntüleme: 34
Şu ana kadar 30u aşkın kedi bakmış ve şuan 6 kediye bakan biri olarak söylüyorum sokakta çok zeki kediler var. Cinsi ırkı vs önemli değil cins kedim de oldu önemli olan akıllı olması, sokakta gördüğünüz kediyi çağırıp sevin tepkisine bakın kendini belli eder. Ayrıca yavru bakmanızı tavsiye etmem evet insan üzülüyor ancak o yavrunun annesi olabilir, annesi yoksa yüksek ihtimalle ya annesi hasta olduğu için terk etmiştir yada annesi ölmüştür iki durumda da yaşama şansı çok düşük haberiniz olsun. Ayrıca kediyi eğitemezsin o yüzden diyorum akıllıysa kendi öğrenir sen bişey öğretemezsin köpek değil bu.

Böyle kedi bakacaksan bakma daha iyi, parayla alacaksan bakma daha iyi. Yıllardır kedi bakıyorum birkaç kez kedi tırmalamıştır beni, gidip de mıncıklarsan hayvanı her kedi tırmalar, sen baya cahilsin bu konuda o yüzden şunu yazayım okuyacağını sanmıyorum ancak sakın ama sakın kediye süt verme bak SÜT verme ölür. Sütteki laktoz kediler için ölümcüldür.

Ayrıca bu zamana kadar bir çok insan benden kedi istedi genellikle senin gibiler, yok tırmalar mı yok tüy döker mi, kaç tane parayla alınıp sokağa atılan kedi sahiplendim. Bu kafadaysan hiç hayvan bakma yazık.

Son düzenleme:
Dişi tekiri hiçbir cinse değişmem. Çokta sağlıklı. Baktığım hiçbir tekire tuvalet eğitimi vermedim, gerek olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı