Neredeyse 2 haftadır ayak başparmağım iltihaplı

Gerçeklik

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : i5-9400F/ Ekran Kartı : GTX 1650 4 GB GDDR6 / RAM: 16 GB G SKILL / Windows 11 Pro
Telefon : iPhone 11 64 GB
Meslek
Oyuncu
Evet arkadaşlar dediğim gibi ayak başparmağım 2 haftadır tam olarak parmağın sol kısmı iltihaplı. Eskiden çok sorun değildi fakat artık çorap giyemez oldum o kadar acıyor ki hayattan soğudum resmen iltihaplı kısım artık biraz pembe biraz mor karışımı renginde. Doktora gitsem bir çözüm bulabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet arkadaşlar dediğim gibi ayak başparmağım 2 haftadır tam olarak parmağın sol kısmı iltihaplı. Eskiden çok sorun değildi fakat artık çorap giyemez oldum o kadar acıyor ki hayattan soğudum resmen iltihaplı kısım artık biraz pembe biraz mor karışımı renginde. Doktora gitsem bir çözüm bulabilir miyim?

Şimdiye kadar gitmiyor isen yaptığın hata🥱 belki ciddi bir şey nereden biliyorsun🤔 zaman kaybetme git riske atma kendini sağlık bu şakaya gelmez.

Ellediğinizde bile acıyorsa tırnak batmasıdır. Ben de çok çektim ama kendim çıkartmayı öğrendim biraz uğraşlı acıya alışmalısın. Eğer ki kendim yapamam dersen doktora net gitmelisin yoksa kangren bile olur. Özel hastanede 400TL falan istiyorlar.

Bilmiyorum bir anda oldu.
Tahminim tırnak batması olduğu yönünde. Doktora gittiğin zaman tırnak çekme veya tırnak batması ameliyatı yapabilir, antibiyotik verebilir.
Kendi tavsiyem: Eğer tırnak batması varsa hiç çektirtme veya ameliyat olma. Ben ameliyata girdim ama tekrar etti. Çevrede her hangi kuaföre sor tırnak batması ile ilgileniyor musunuz diye. Yaklaşık 1 yıl 2 ayda bir gittim ve kendiliğinden düzeldi. Her gittiğinde acı çekiceksin ama 10 dakikada bitiyor :)

İki ayak baş parmağımda da tırnak batması var, uclarına ya da hafif eğimli yandan bastırınca acıyorsa sendeki de tırnak batmasıdır. Tırnak çok fazla acı vermeye başladığı zaman kıyafetini parmağınızın etrafını sarıp tırnak markasının arkasındaki kısmı içeriden en köşeye kadar itip oradaki tırnağı çıkardığınızda azalır.

Tırnak batması muhtemelen. Basit bir ameliyat ile tamamen çözülebilir. 2 hafta kadar istirahat gerekiyor operasyon sonrası. Kendiniz bir şeyler yapmaya çalışmayın, dokuyu bozmaktan başka bir şeye yaramaz. İşleri zorlaştırırsınız sadece.
Hocam ameliyattan sonra yürüyebiliyor muyuz?

Hocam ameliyattan sonra yürüyebiliyor muyuz?
Ameliyattan sonra bir süre yürümemeniz gerekiyor. Dikişler alındıktan kısa süre sonra eskisinden iyi olur tırnağınız. Batma gibi bir sorun kalmaz. Eskiden ayakkabı seçimi ya da spor aktivitelerinde acaba sorun olur mu düşünceniz tarihe gömülür.

Yeni konular

Geri
Yukarı