Nestle neden sevilmiyor?

Nestle demişken bu gün eti ve ülker çikolata aldım. Acıkmıştım, tadı hiç eskisi gibi değildi. Birkaç aydır yemiyordum ama tadı bu sefer daha kalitesiz geldi. Nestlenin de pek farkı olduğunu düşünmüyorum.

Nestle oldukça büyük bir şirket.

nestle-subsidiaries.jpg

Şirkete olan bu nefretin sebebi içlerinde bulunduğu skandallar. Kakao hasatı için çocuk işçiliğini kullanmaları, modern dünyanın gerisinde kalmış ülkelerdeki tüketicileri kandırma, ormanlardan izin verilen miktarı aşan bir şekilde su kullanımı gibi skandallar isimlerini öne çıkardı. Böylece Nestle'ye karşı bir kitlenin oluşumu gerçekleşti.

"Nestle izin verilenden daha çok su alıyor."

"Kakao hasadı için çocuk işçi çalıştırıyor"

"Nestle'nin şişelenmiş suları en fazla mikro plastik kirliliğe sahip sular"

"Nestle 3.dünya ülkelerindeki anneleri, kendi "bebek formüllerinin" anne sütü kadar iyi olduğuna ikna etti. Temiz suya erişim olmayınca suyla karıştırılan formül yetersiz beslenmeye sebep oldu"

Şeklinde çevirebiliriz attığın linkteki nefret sebeplerini. Kaynaklarını da bırakmış yanlarına ama kendim kontrol etmedim.

Nestle oldukça büyük bir şirket.

Şirkete olan bu nefretin sebebi içlerinde bulunduğu skandallar. Kakao hasatı için çocuk işçiliğini kullanmaları, modern dünyanın gerisinde kalmış ülkelerdeki tüketicileri kandırma, ormanlardan izin verilen miktarı aşan bir şekilde su kullanımı gibi skandallar isimlerini öne çıkardı. Böylece Nestle'ye karşı bir kitlenin oluşumu gerçekleşti.

Cipsi markası yok galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı