.NET nasıl öğrenilir?

boraygulpinar

Hectopat
Dostlar selam,

C# ve MSSQL ile de çalıştım ve biliyorum, hedefim backend developer yolunda ilerlemek.
Sorum basit .NET - .NET Core kavramlarını biliyorum fakat kendime bir roadmap çizemedim, bu konu hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum, kaynak önerilerinize açığım.

Bu konuyla alakalı bugün bir başlıkta konuştum backend için Türkiye'de .net ve C# iş imkanının fazla olduğunu söylediler ve Java da aynı şekilde kullanılıyor. Patika dev, freecodecamp gibi yerlerden backend yol haritasını inceleyebilirsin. Ben de backend dev. Olmak istiyorum Java düşünüyorum bakalım.

Bu konuyla alakalı bugün bir başlıkta konuştum backend için Türkiye'de .net ve C# iş imkanının fazla olduğunu söylediler ve Java da aynı şekilde kullanılıyor. Patika dev, freecodecamp gibi yerlerden backend yol haritasını inceleyebilirsin. Ben de backend dev. Olmak istiyorum Java düşünüyorum bakalım.

Evet ben de Game development düşünmekteydim fakat Türkiye için .net'e yoğunlaşmamın daha mantıklı olacağını düşündüm. LinkedIn'de iş ilanlarına bakıyorum kendimi ne kadar geliştirmeye çalışsam da asla kendimi yeterli seviyede göremiyorum ve başvuru yapmaya çekiniyorum.

Sanırım iş başvuruları için 1-1.5 sene kapanıp ciddi öğrenmek gerekiyor. Sonrasında yapabiliriz diye düşünüyorum bir de backendde freelance imkanı da var. Fullstack olma düşüncen var mı?

Tabii ki fullstack olma düşüncem var, backend kısmını öğrenirken ufak ufakta frontend temelleri atılıyor istemeden de olsa HTML tarafında.

Ama az önce de söylediğim gibi kendime bir yol çizemiyorum şu anda ve kafam karmakarışık durumda.

Bana yol gösterecek bir backend veya fullstack developer birisiyle tanışsam çok iyi olacak gibi düşünüyorum :D

Tabii ki fullstack olma düşüncem var, backend kısmını öğrenirken ufak ufakta frontend temelleri atılıyor istemeden de olsa HTML tarafında.

Ama az önce de söylediğim gibi kendime bir yol çizemiyorum şu anda ve kafam karmakarışık durumda.

Bana yol gösterecek bir backend veya fullstack developer birisiyle tanışsam çok iyi olacak gibi düşünüyorum :D
Backend için kaynak atabilirim istersen.
Backend Developer Roadmap: What is Backend Development?

Fullstack pek yapmadım ama:
umarım yeterli olur. @MidI0ck sizde birşey atsanız iyi olurmuş.

Son düzenleme:
Backend için kaynak atabilirim istersen.
Backend Developer Roadmap: What is Backend Development?

Fullstack pek yapmadım ama:
umarım yeterli olur. @MidI0ck sizde birşey atsanız iyi olurmuş.
ASP.NET ile ilgili elimde birkaç kaynak vardı taslakta kalmış güncelleyemedim bakacağım hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı