Netbooklar İçin En Uygun Sistem

yborlu

Hectopat
Manjaro 0.8.9 Netbook Sürümü İncelemesi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tüm intel atom işlemcili nebooklar için tavsiye derim.
Sesli kaydın ses ve görüntü uyumunda hafif kayma var. Sürç-i lisan işledimse affola.
Thus ve Pamac güncellendi, birçok hata giderildi ve kritik onarımlar yapıldı. Thus ve Pamac ile ilgili yenilikleri 0.8.9 RC2 genel sürüm duyurularımızda daha detaylı göreceksiniz.

Manjaro Netbook Edition; hızlı, zarif ve sezgisel bir kullanımı hedeflemenin yanısıra küçük ekranlar için optimize edilmiştir. Bütün Netbook çekirdeklerini içeren bir dağıtım olması için çalışmalar devam etmektedir. Atom işlemciler için optimizasyonlar iyileştirilmiştir.

Bazı Paket Güncellemeleri:

• Linux 3.12.9
  • Linux-Netbook 3.12.9-6
  • MHWD 0.3.2
  • Xorg Sunucu 1.15.0
  • libdrm 2.4.53

Her sürüm geri bildirimlerle bir önceki sürümden daha iyi olacaktır. Buraya tıklayarak forumdan geri bildirim yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Rob McCathie
Manjaro Geliştirme Takımı Adına.

Alıntı: Manjaro Linux Türkiye

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemden ziyade masaüstü tavsiyesi daha verimli olur. Netbooklar için Unity, KDE veya Gnome yerine XFCE ,LXDE veya Openbox daha uygun olur. Cinnamon veya Mate de olabilir. Ama kesinlikle Unity veya Gnome kullanmayın netbookta.

mrb arkadaşlar 1 gb ddr 3 ram- atom n450 işlemcili bir hp minibooğa sahibim.

bu tarz işletim sistemleri denicem

Jolicloud------https://Jolicloud

vanilla---------http://chromeos.hexxeh.net/

sizde deneyimlerinizi ve tavsiye sürümleriniz paylaşırsanız çok sevinirim. sanırım ram ve ssd takviyesi yapmaya değmez fiyatları makinaların :)

Chromixium OS | The best of Chrome OS and Ubuntu. Free to download and use forever.
Bun7nla basladim denemeye . ubuntu uzerine calisan bi sistemmis.

1.png 2.png
arkadaslar denemenizi tavsiye ederim.
chromixum'u

@novalgin Dostum şuan karar verdim ve yıllardır kulandığım XP'den kurtuluyrum lubuntu kuruyorum fakat kafamda bir kaç soru var acaba XP'den geçişişmde çok sıkıntı yaşarmıyıyım veya donanım uyuşmazlığı olurmu bide usb'den boot edince sistemin kasması normalmi

Ubuntu türevlerini kullanması daha kolaydır. Ama tabiki ilk başta birazcık uğraşırsın.
USB den çalışırken hafif kasabilir. Normaldir.
Genelde donanım destekleri çok fazla. Windowstan farkı zaten sen hiçbirşey kurmuyorsun. Doğrudan sana o donanımları kuruyor. Sadece bazen ekran kartını kendin kurman gerekebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı