Netflix artık şifre(hesap) paylaşımı için aylık 8 dolar alacak

Kullanıcı açısından öyle görünüyor olabilir ancak sağlayıcılar açısından bu kocaman pazara girmedikleri her gün para kaybediyorlar.

Birçok kişinin benim gibi düşündüğüne eminim. Hizmet sağlayıcılar da kullanıcının isteklerine hizmet etmek için varlar, element üretsinler diye değil.

Günlük hayatımdan ben bu şirkete bir miktar para veriyorum ve kırk yılda bir işim düştüğünde bir şeyi izlemek istiyorum. İzlemek istediğim şeylerin biri Disney'de Amazon'da ise ben ne yapayım?

Geçen leon izleyesim geldi yine Mathilda'yı özlemişim. Gecenin köründe Netflix desteğinin yazdığı şeye bakın. Film ülkemde yokmuş. Mr. Robot izleyeceğim, başka yere geçmiş. E bende de sana verecek cash yok o zaman kardo.

Sanarsın türünün tek örneği bir şeyi sağdan sola taşıyorlar. Dijital içerik deği mi bu? Koyun hepsine, kim nereye abone olmak istiyorsa olsun. Arayüzden kazanırsınız.

Dosya Ekleri

• IMG_20230524_114025_503.jpg
    IMG_20230524_114025_503.jpg
    80,6 KB · Görüntüleme: 25
Kimisi televizyonundan kimisi bilgisayarından da izliyor sadece tek cihaz tanımlamak mantıklı değil ki?
Tek cihaz tanımlanabileceğine ilişkin bir ibare okumadım da iletmedim de, doğru anlayana kadar tekrar okuyun. Bana neyi soruyorsunuz? Netflix sözcüsü değilim ben.

Gecenin köründe Netflix desteğinin yazdığı şeye bakın.
Michelle de uykusunu alamamış herhalde. Verilen cevaptan ziyade üslubu da komedi.

Hizmet sağlayıcılar da kullanıcının isteklerine hizmet etmek için varlar, element üretsinler diye değil.
Netflix hiç bu vizyonda bir şirketmiş gibi davranmıyor. Adamlar Ultra HD seçeneğini sadece 4 kişilik planda sunuyor. "Yahu kardeşim ben izlemek istediğim içeriği en iyi kalitede neden kendi planımda izleyemiyorum? Daha iyi kalitede izlemek için çocuk mu yapmam lazım?" sorularını sormamak elde değil.

Dijital içerik değil mi bu? Koyun hepsine, kim nereye abone olmak istiyorsa olsun. Arayüzden kazanırsınız.
Maalesef, içerik sahipleriyle yapılan sözleşmelerde bu ihtimalin ortadan kaldırıldığına hiç şüphe yok. İçerik sahibi çok daha iyi bir teklifle (sana içeriğin yayın hakkını bedavadan devrediyorum ancak başka platforma da devretmeme karışamazsın minvalinde uçuk bir teklif olmalı) gelmedikçe imkansız.

Son düzenleme:
Adamlar Ultra HD seçeneğini sadece 4 kişilik planda sunuyor.

Aklıma şu gelmedi değil (!)

Netflix dedi:
Ne yapsak ne etsek de müşterilerimizi uyuz etsek.

Maalesef, içerik sahipleriyle yapılan sözleşmelerde bu ihtimalin ortadan kaldırıldığına hiç şüphe yok. İçerik sahibi çok daha iyi bir teklifle (sana içeriğin yayın hakkını bedavadan devrediyorum ancak başka platforma da devretmeme karışamazsın minvalinde uçuk bir teklif olmalı) gelmedikçe imkansız.

Kendileri bilir. İnsanların bu yüzden korsana kaydığı apaçık ortada ama.

Saçma sapan işler.
Para ödeyip kullanamıyorsam ne anladım o işten?

TR platformu rezil zaten; izlenecek düzgün içerik yok, ekledikler içerikleri kaldırıyorlar, arattığım içerik TR platformunda yok ABD'de var falan fiso.

Sırf Türk yapımları ve bilim kurgu içeriklerini takip ediyordum, böyle bir uygulama olursa korsana yönelirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı