Devlet Bahçeli: Netflix artık haddini aşmıştır

Haber komik, yorumlar daha da komik. Halka açık yayın yok ortada, parasını verip "KENDİ İSTEĞİMİZLE" tüketiyoruz bu içerikleri. O yüzden burada gelip ahlak diye mızmızlanmanın anlamı yok. Senin ahlakına ters ise izlemeyeceksin, izleyene de laf etmeyeceksin. Bu kadar basit :D Tartışmaya bile gerek yok.

Tarihe bakın hocam. Şu an böyle olması her zaman öyle olacağı manasına gelmiyor.

Evet ama geçmiş geçmişte kaldı. İslam coğrafyasında eğitim vasat şu anda. Vasıflı insan yetiştirme konusunda sıfır neredeyse. Elindeki azıcık zeki ve okumuş insanı da Avrupa'ya Amerika'ya kaptırıyor. Yine cahil cühela eğitimsiz bir toplum kalıyor geriye. Türkiye farklıydı bir tek şimdi bizim yüksek eğitimli insanlarımız da fırsat bulunca gidiyor. Geriye düşük eğitimli, dindar ve düşük vasıflı bir toplum kalıyor. Bu kafayla biz anca 500 sene evvel atalarımız şöyleydi böyleydi diye övünür durururuz. Son 300 yılda İslam aleminden çıkmış doğru düzgün ne bir buluş ne bir atılım yok. Bomboş ülkeler oldu İslam ülkeleri. Avrupa'lı Amerikalı aldı yürüdü biz öyle baktık bu gidişle daha çok bakarız. Sabah akşam hayal satıyorlar bize. Yok atamız böyleydi babamız şöyleydi. Ee biz neyiz? Bizim atalarımızla alakamız yok. Sırf müslümanız diye atalarımıza uygun olduğumuz anlamına gelmiyor. Bizim şimdi atalarımız dediğimiz insanlardan 500 yıl gerideyiz şu anda. Vallahi kusura bakmayın yani ama İslam coğrafyası kos koca bir hiçlik şu anda ve önümüzdeki 100 sene daha da böyle gidecek gibi. Siz bu söylediklerimi islama söylüyormuşum gibi algılayıp cevap veriyorsunuz sanki biraz. İslam dini olarak bakmayın coğrafya olarak bakın. Şimdi gösterin desem bir tane dünyaya örnek olan, eğitimde ahlakta, hukukta zirve yapmış bir tane İslam ülkesi göstermeniz bile zor. Bunun İslam'la direk alakası olmayabilir ama İslam inancına sahip ülkelerin hepsi böyle şu an.

Arzu ettiğin hayatı yaşıyorum demişsin ama mecliste başörtülüler cirit atıyor :) Laikliği bilmeyen sensin. Laik olmak demek dini yok saymak demek değil. Üzülerek söylüyorum bu kafayla da ileri görüşlüyüm falan diyemezsin kendine. Gerçek yobaz sensin. İnsanların inancına saygı göstermek zorundasın.

Ortada kanunlar var arkadasim meclise basortuyle girmek yasak, bu ulke bu dincilerden neler cekti bilmiyorsun demek ki git biraz tarih ogren ondan sonra konusuruz. Ben arzu ettigim hayati hep yasadim hep de yasayacagim mecliste kimin oldugu bunu degistirmiyor gerekirse kanunlari da cignerim yine yasarim merak etme. Kimseye saygi gostermek zorunda degilim firsat onlara gectiginde onlara Atatürk'e saygi gosterdiler mi gostermediler, o yuzden onlara saygi gostermek zerre umurumda degil. Yok ateistmis de basortusunu savunuyormus bilmemneymis kime ne senin inancindan inanc konusu oyle her yerde acilmaz git biraz adap ogren. Kimlerle ugrasiyoruz arkadas.

Evet ama geçmiş geçmişte kaldı. İslam coğrafyasında eğitim vasat şu anda. Vasıflı insan yetiştirme konusunda sıfır neredeyse. Elindeki azıcık zeki ve okumuş insanı da Avrupa'ya Amerika'ya kaptırıyor. Yine cahil cühela eğitimsiz bir toplum kalıyor geriye. Türkiye farklıydı bir tek şimdi bizim yüksek eğitimli insanlarımız da fırsat bulunca gidiyor. Geriye düşük eğitimli, dindar ve düşük vasıflı bir toplum kalıyor. Bu kafayla biz anca 500 sene evvel atalarımız şöyleydi böyleydi diye övünür durururuz. Son 300 yılda İslam aleminden çıkmış doğru düzgün ne bir buluş ne bir atılım yok. Bomboş ülkeler oldu İslam ülkeleri. Avrupa'lı Amerikalı aldı yürüdü biz öyle baktık bu gidişle daha çok bakarız. Sabah akşam hayal satıyorlar bize. Yok atamız böyleydi babamız şöyleydi. Ee biz neyiz? Bizim atalarımızla alakamız yok. Sırf müslümanız diye atalarımıza uygun olduğumuz anlamına gelmiyor. Bizim şimdi atalarımız dediğimiz insanlardan 500 yıl gerideyiz şu anda. Vallahi kusura bakmayın yani ama İslam coğrafyası kos koca bir hiçlik şu anda ve önümüzdeki 100 sene daha da böyle gidecek gibi. Siz bu söylediklerimi islama söylüyormuşum gibi algılayıp cevap veriyorsunuz sanki biraz. İslam dini olarak bakmayın coğrafya olarak bakın. Şimdi gösterin desem bir tane dünyaya örnek olan, eğitimde ahlakta, hukukta zirve yapmış bir tane İslam ülkesi göstermeniz bile zor. Bunun İslam'la direk alakası olmayabilir ama İslam inancına sahip ülkelerin hepsi böyle şu an.
Şimdi şöyle. Haklısınız. Şu an durum çok vahim ama hep böyle kalacakmış gibi konuşuyorsunuz. En azından böyle anlaşılıyor, öyle anladım.
Hem hayal satılanlardan değilim.
Bir de şu açıdan bakın. Türkiye'nin ne başarısı var? Var ama fazla yok. Oysa Atatürk zamanında bir sürü atılım yapıldı vs. Sonrasında da bilmem uçak, araba üretiyor olduyduk ama olmadı. Yine de olmayacagi manasına mi geliyor? Salalım mi yani?
Atalarımızla ilgili söylediğiniz kısma katılıyorum. Görseler suratımıza tukururler herhalde.
Hem eğitimli olanlar fırsatı bulunca gidiyor geriye cahil, dindar vs. kalıyor diyorsunuz ya. O giden insanlar arasında dindar olanlar da var. Öyle deyince yüksek eğitimli insanlar arasında dindarlik yokmuş gibi anlaşılıyor. En azından ben öyle anlıyorum. Yanlış anlaşılma olursa kusura bakmayın.

"Isparta'da yaşayan bir sokak müzisyeniyim"
Sokakta milletin attığı parayla mı geçiniyorsun?
Sokakta milletin bagisladigi paralarla senin bir ayda kazandigini 3 gunde kazaniyorum evet. Kimsedenin elinden zorla parasini almiyorum ne de kimseye senin yaptigin gibi kulluk etmiyorum para kazanmak icin. Sen napiyorsun? Dur tahmin ediyorum issizsin.

Teoride öyledir ama pratikte değil maalesef. Bütün İslam coğrafyasının hali ortada.

Ahlakı bozuk insanları islama yakıştırmak senin problemin. Ne bileyim din düşmanlarının hacı hoca kılığına girip türlü ahlaksızlıkları yapmadığını? Gerçek İslam'cı dinine bağlı insan bu gibi şeylerden korkar uzaklaşır. Ahlaksız din yoktur ahlaksız insan vardır.
İslam ülkelerinde bu gibi şeylerin akılda kalmasının en büyük nedeni bilinç altında bu insanların zaten diğer insanlara göre ahlaklı olduğudur. Böyle düşünen insanlar ne yapsa şaşırtmadığı için ahlaksız olarak nitelendirilmiyor.
Sokakta mini etekli üzerinde Atatürk sweatiyle sevişen kadın çağdaş olacak özgürlük olacak bunun adı, aynısını baş örtülü yaptığında ahlaksız olacak öyle mi :) Sonrada işte dindar insanlar diyeceksin komik olma buna inanan falan yok.
Her başörtüsünü takanı dindar olarak kabul etmediysek, sürekli Atatürk naralarını atanları da Atatürk sevdalısı olmadığını iyi biliriz.

Geri
Yukarı