Netflix hesabım çalındı

https://haveibeenpwned.com/ bu siteden hesabın kayıtlı olduğu e mail adaresini kontrol edin. Eğer güvensizlik bulursa daha önceden çalınmış Facebook, Spotify uygulama verilerinin içinde sizinkilerde vardır mesela çalınan Spotify bilgilerinizdeki e posta ve şifre netflixinizde de aynıysa hesabınız çalınmış olabilir her sitede farklı şifre koyun.
3 farklı mailim var. Biri bütün önemsiz sitelere kayıt olurken kullandığım e-posta, ikincisi önemli veya kurumsal sitelere kayıt olurken kullandığım, sonuncusu ise sadece Netflix'te kullandığım e-posta. 3'ünü de test ettim. İlk ikisi pwned çıktı Netflix'e bağlı olan ise güvenli çıktı. :)

Dediğim gibi Netflix ve diğer paralı servislere kaydolurken hep dikkatli olurum. Sürekli şifrelerimi değiştiririm. Hâlâ cevap alamadım ama yüksek ihtimal kart sahibi tanıdığım iptal etmiş olabilir.

Hesabınızı büyük bir ihtimalle, BeDaVaYa NeTfLiX HeSaBı İsTeYeN ''dM'' diyip satıcaklar. Benden söylemesi. Geçmiş olsun.

3 farklı mailim var. Biri bütün önemsiz sitelere kayıt olurken kullandığım e-posta, ikincisi önemli veya kurumsal sitelere kayıt olurken kullandığım, sonuncusu ise sadece Netflix'te kullandığım e-posta. 3'ünü de test ettim. İlk ikisi pwned çıktı Netflix'e bağlı olan ise güvenli çıktı. :)

Dediğim gibi Netflix ve diğer paralı servislere kaydolurken hep dikkatli olurum. Sürekli şifrelerimi değiştiririm. Hâlâ cevap alamadım ama yüksek ihtimal kart sahibi tanıdığım iptal etmiş olabilir.

Güvensiz olan maillerinizi bir daha kullanmanızı tavsiye etmem.

Geri
Yukarı