Netflix, Şifre Paylaşımını Önleyecek Planlarını Açıkladı

Şifre paylaşımının bu kadar üzerine düştüklerine göre zarar ediyorlar anlaşılan.
Hocam doğrudur, 100 milyon dolar mı ne zarar etmişler okuduğum kadarıyla azımsanacak bir rakam da değil kesinlikle ama 1 yıldır bu haberleri görüyoruz, sanki varını yoğunu buna odaklamışlar gibi hissediyorum sürekli bu haberleri görünce. Benim sinirimi bozan şey de bu.

Zaten Netflix de kullanmıyorum, beni bağlayan bir şey de yok ama diğer platformların böyle bir şeyle ilgilenmeyip de Netflix'in bunu kafaya takması saçma geliyor bana.

Hocam doğrudur, 100 milyon dolar mı ne zarar etmişler okuduğum kadarıyla azımsanacak bir rakam da değil.
Şimdi bu yaptıkları şeyden daha çok zarar edecekler. Bu çöp platformu arkadaşlarla kullanıyorduk, bu haberi gördükten sonra iptal etmeye karar verdik. Bu ay, son ayımız. Zaten izlenecek bir şey de yok, zam da geldi, saçma sapan içerik basıyorlar.

Hani eski filmler, diziler dursa yine tamam diyeceğim zam yapmalarına da güzel dizilerin hepsi Disney+ veya BluTV'ye gitti. Artık tamamen gereksiz bir platform.

Şimdi bu yaptıkları şeyden daha çok zarar edecekler
Bence Türkiye'deki istatistikler onları pek de etkilemeyecek. Yurtdışında tamam, karlarını daha da arttırırlar diye düşünüyorum ama Türkiye'de hem zam ile beraber bu şifre paylaşımı insanları diğer platforma itecek diye düşünüyorum.

Ama dediğim gibi Türkiye piyasası onlar için bence pek bir anlam ifade etmez. En yüksek paketi 140 TL civarında bir şeydi, onu bile dolara çevirsen 7$ bir şey ediyor. Ne kazanacaklar ki bundan? Ki ayrıca herkesin en üst paketi kullanmadığını söylemiyorum bile.

Bence Türkiye'deki istatistikler onları pek de etkilemeyecek. Yurtdışında tamam, karlarını daha da arttırırlar diye düşünüyorum ama Türkiye'de hem zam ile beraber bu şifre paylaşımı insanları diğer platforma itecek diye düşünüyorum.

Ama dediğim gibi Türkiye piyasası onlar için bence pek bir anlam ifade etmez. En yüksek paketi 140 TL civarında bir şeydi, onu bile dolara çevirsen 7$ bir şey ediyor. Ne kazanacaklar ki bundan? Ki ayrıca herkesin en üst paketi kullanmadığını söylemiyorum bile.
Hocam öyle deme :) 3 nisanda 3.5 milyon abonenin üstüne çıkmış netflix Türkiye. Yaklaşık 25 milyon dolar yapar güzel para.

Geri
Yukarı