Netmaster UyduNet CBW-383Z4 yerine modem tavsiyesi

Esque

Kilopat
Daha fazla  
Yıllardır Netmaster UyduNet CBW-383Z4 modelini kullanıyorum, fakat son birkaç aydır Wi-Fi sıkıntı çıkarıyor. Durduk yere bağlantı kesiliyor, yavaşlıyor. Ethernet kablosu ile kullanıyorum bilgisayarımda, onda bir sıkıntı yoksa fakat o da geçen hafta başladı kesinti yapmaya. Değiştirmeyi düşünüyorum ama pek bilmiyorum bunları, kronik sorunsuz uğraştırmayacak bir modem önerebilir misiniz? Bir de bu modem evin bazı yerlerinde çekmiyor, yeni alacağım modemin de bu konuda şimdikinden daha iyi olmasını istiyorum mümkünse.

İndirme 100 - yükleme 10.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni modem yerine MAC Clone özellikli bir router alma seçeneğini de kenarda bulundurun derim. Bu sorunu yaşayan çok kişi var ve ben de 2-3 sene önce aynı sorunu yaşadım. Sanırım kronik. Modem yeniletmek yerine bir router alarak, bütün IP yönlendirme işlerini ona devretmeyi tercih ettim çünkü Kablonet uyumlu modem seçenekleri kısıtlı ve Türksat'a başvurduğunuzda verecekleri cihazdan memnun olmayan da çok vardı forumlarda. Şu an modem bridge modda, sadece interneti alıyor ve kablolu olarak router'a veriyor. Bilgisayarlara kablolu/kablosuz dağıtımı ve IP adreslemeyi router hallediyor. Şimdiye kadar gayet memnunum.

Yeni modem yerine MAC Clone özellikli bir router alma seçeneğini de kenarda bulundurun derim. Bu sorunu yaşayan çok kişi var ve ben de 2-3 sene önce aynı sorunu yaşadım. Sanırım kronik. Modem yeniletmek yerine bir router alarak, bütün IP yönlendirme işlerini ona devretmeyi tercih ettim çünkü Kablonet uyumlu modem seçenekleri kısıtlı ve Türksat'a başvurduğunuzda verecekleri cihazdan memnun olmayan da çok vardı forumlarda. Şu an modem bridge modda, sadece interneti alıyor ve kablolu olarak router'a veriyor. Bilgisayarlara kablolu/kablosuz dağıtımı ve IP adreslemeyi router hallediyor. Şimdiye kadar gayet memnunum.
Amazon.com.tr bu olur mu hocam?

Açıkçası bendeki model bundan değil, AC-1200 Archer diye bir modeli. Dolayısıyla sizin verdiğiniz modelin tam özelliklerini bilmiyorum ama aşağıdaki linkteki sayfaya göre MAC Clone olayı mevcut. Router olduğu için IP de veriyordur diye tahmin ediyorum. Dolayısıyla olması lazım.

Bu arada uygun bir modem bulursanız o seçeneği de tamamen elemeyin tabii. Ben ikinci bir alternatif olması ve şahsen uyguladığım yöntem olduğu için bilgilendirmek istedim.

Netmaster'ı bridge mode'a çekip arkasına düzgün bir router bağlayabilirsiniz. En kalıcı ve düzgün çalışan bu çözüm oluyor.

Geri
Yukarı