Netpseed'den Comnet'e geçişten sonra ping yükselmesi

Netspeed'i 4 senedir kullanıyordum hep ping değerlerim iyidi. Nevşehir de otururken bile 40ms alıyordum CSGO'da ah canım Netspeed hakkını yiyemem şimdi geri abonelik açıcam utanıyorum yani adamlardan...
Ben 2022'de geçiş yapmıştım ve çok mutluyum. 180 TL ödüyor, 35-40 Mbps download 6 upload değeri alıyordum. Netspeed'e bir kod ile direkt geçiş yaptım, internet kesintim de olmadı yani süreçte. Artık 75 Mbps download ve 7 upload alıyorum, faturam ise 130 TL. Ayrıca şansıma Netspeed Denizli merkezli bir kuruluş ve ben Denizli'de kalıyorum 🙂

Valorant ping değerleri. İzmir de olduğumu tekrardan söyleyeyim. Netspeed de 14ms alıyordum.
Netspeed'e geri döneceğim. Sizce Türknet de deneyim mi?
Açıkçası normal değerler. Yani 6 ms'lik farkı hissetmezsiniz bile. Biri 160 lirayken biri 109 liradan hizmet sağlayabiliyor. Fiyatına göre değerlendirmek lazım üstelik.

Açıkçası normal değerler. Yani 6 ms'lik farkı hissetmezsiniz bile. Biri 160 lirayken biri 109 liradan hizmet sağlayabiliyor. Fiyatına göre değerlendirmek lazım üstelik.
CSGO'da ki ping değeri yaklaşık 2.5 katı :) Bunu hissederim :)

Selam arkadaşlar. 4 yıldır Netspeed kullanmaktaydım ve memnundum aslında ama bir anda kafama esti ve Comnet'e geçmek istedim. Dün başvurdum bugün her şey onayladı ve artık Comnet müşterisiyim. Ama Comnet'e geçtikten sonra oyunlarda ki ping değerlerim yükseldi.

100MBPS paket kullanıyorum VDSL2 Türk Telekom altyapısı.

Önceden CS:GO'da 35-40ms arası alırken şu an da 60 ila 80 arası geziniyor. Bunun sebebi ne olabilir? Lokasyon İzmir.
Abonelik iptali için desteğe mesaj gönderdim ücret iadesi de istiyorum diye 14 gün geçmedi. Netspeed'e geri döneceğim.

Comnetten direkt olarak abonelik sonlandırma yaptım iade için. Portum boşaldı ama Netspeed onların hatrı sayılır bir müşterisi olduğum için hemen gelip internetimi bağlayacaklarını üstüne 6 aylık 10TL, 12 aylık da 20TL indirim yaptılar.

Netspeed <3

Aynen şu an için öyle.
Hiç de öyle değil :) Peering konusunda bile yanına yaklaşamaz Turknet TT'in. Ek olarak İstanbul'da değilseniz, Turknet TT ile rekabet edecek çok da bir seviyede değil. (İndirme hızı hariç).

Gelişme çabaları Giga vs. iyi fakat üzgünüm gerçekler.

Geri kabul etmeleri iyi olmuş, mesela comnet olsa tekrar talep bile açamazdınız çünkü çıkan giremez kafası :D CEO'nun gerçek yaşı 15 falan galiba.

Şu an tüm yerel TR forumlarda fancıklar, bu balon firmayı övüp duruyor yazık ya ne deyim.

Comnetten direkt olarak abonelik sonlandırma yaptım iade için. Portum boşaldı ama Netspeed onların hatrı sayılır bir müşterisi olduğum için hemen gelip internetimi bağlayacaklarını üstüne 6 aylık 10TL, 12 aylık da 20TL indirim yaptılar.

Netspeed <3
Başvuruyu akşam 10 gibi yapmıştım. Ertesi gün saha ekibinden biri geldi ve sinyali verdi. Şimdi ise aktivasyon için bir arkadaşı bekliyorum süreç hızlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı