Netpseed'den Comnet'e geçişten sonra ping yükselmesi

Selam arkadaşlar. 4 yıldır Netspeed kullanmaktaydım ve memnundum aslında ama bir anda kafama esti ve Comnet'e geçmek istedim. Dün başvurdum bugün her şey onayladı ve artık Comnet müşterisiyim. Ama Comnet'e geçtikten sonra oyunlarda ki ping değerlerim yükseldi.

100MBPS paket kullanıyorum VDSL2 Türk Telekom altyapısı.

Önceden CS:GO'da 35-40ms arası alırken şu an da 60 ila 80 arası geziniyor. Bunun sebebi ne olabilir? Lokasyon İzmir.
Fiber mi VDSL mi? Bende Comnet kullanıyorum bu firma ucuz sorunsuz ama ping yüksek. Online oyun oynamadığım için işimi görüyor ama online oyun oynasaydım bu firmayı kullanmazdım. Fiber olarak nasıldır bilemem ama VDSL tarafı böyle hep 35-40 arası ping çıkıyor bunun oyuna yansıması 200'lerde çok büyük olur diye düşünüyorum.
Comnet.png

Fiber mi VDSL mi? Bende Comnet kullanıyorum bu firma ucuz sorunsuz ama ping yüksek. Online oyun oynamadığım için işimi görüyor ama Online oyun oynasaydım bu firmayı kullanmazdım. Fiber olarak nasıldır bilemem ama VDSL tarafı böyle hep 35-40 arası ping çıkıyor bunun oyuna yansıması 200'lerde çok büyük olur diye düşünüyorum.
Eki Görüntüle 1631298

Nerede oturuyorsunuz hocam.

Fiber mi VDSL mi? Bende Comnet kullanıyorum bu firma ucuz sorunsuz ama ping yüksek. Online oyun oynamadığım için işimi görüyor ama online oyun oynasaydım bu firmayı kullanmazdım. Fiber olarak nasıldır bilemem ama VDSL tarafı böyle hep 35-40 arası ping çıkıyor bunun oyuna yansıması 200'lerde çok büyük olur diye düşünüyorum.
Eki Görüntüle 1631298
VDSL Hocam. Kurulum da yapıldı şuan da internetim açıldı tamamen Netspeed üzerinden.

Online oyun oynamasak bile Google'da gezme hızı bile yüksek fiberin. Normal kullanıcı anlamaz tabii ki.
Fiber geldi başvurdum Telekom salladı, Comnet'de onların dediğini dedi. Pek etkili firma değil, ama en ucuz en kaliteli hizmeti veriyorlar. Artık gelecek ay tekrar denerim ve Fiber için Netspeed geçerim yapacak bir şey yok hayırlısı olsun.

Comnetten direkt olarak abonelik sonlandırma yaptım iade için. Portum boşaldı ama Netspeed onların hatrı sayılır bir müşterisi olduğum için hemen gelip internetimi bağlayacaklarını üstüne 6 aylık 10TL, 12 aylık da 20TL indirim yaptılar.

Netspeed <3

Başvuruyu akşam 10 gibi yapmıştım. Ertesi gün saha ekibinden biri geldi ve sinyali verdi. Şimdi ise aktivasyon için bir arkadaşı bekliyorum süreç hızlı.

VDSL Hocam. Kurulum da yapıldı şuan da internetim açıldı tamamen Netspeed üzerinden.

Evet arkadaşlar dün başvurdum bugün bütün işlemler bitti. İnternet yeni açıldığı için hemen stabil olarak çalışmadı onu ise ping den anladım. Ama stabil olmamasına rağmen ping farkı ortada. Eğer ki memnun iseniz değiştirmeyin internet servis sağlayıcınızı. Gördüğünüz gibi 40ms alıyorum VSDS ile.

Comnet CSGO ping

Ekran görüntüsü 2023-01-13 170424.png

IMG_20230112_185048.jpg

Netspeed CSGO ping

IMG_20230113_165926.jpg

IMG_20230113_170825.jpg

Fiber geldi başvurdum Telekom salladı, Comnet'de onların dediğini dedi. Pek etkili firma değil, ama en ucuz en kaliteli hizmeti veriyorlar. Artık gelecek ay tekrar denerim ve Fiber için Netspeed geçerim yapacak bir şey yok hayırlısı olsun.
Hocam her yerde gerçekten farklı farklı sorunlar olabiliyor umarım çözülür Netspeed bence çözer sorununuzu.
Ekran görüntüsü 2023-01-13 170424.png

Dosya Ekleri

• IMG_20230113_170825.jpg
    IMG_20230113_170825.jpg
    314,7 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Geri
Yukarı