Çözüldü Netspeed almayın

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

purplefoxx

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar birkaç gündür mtu değerimle ilgili sorun yaşıyorum 1492 olması gereken değer 1448'de kalıyor. Aynı modem aynı bilgisayarlar sadece modem arayüzünden Türk Telekom kullanıcı adı ve şifresini girerek tekrar test yaptığımda mtu değerim normale dönüyor. Müşteri temsilcisini aradığımda ısrarla modemde sorun var diyor. Cahil insan sorun modemde olsa neden diğer ISP'ye geçtiğimde sorun çözülsün. Kıssadan hisse arkadaşlar, biraz daha uygun olsun diye geçtiğiniz Netspeed gibi ISP'ler fiyat performans gibi gözükebilir ancak internet sadece indirme ve yükleme değerleri değildir. Mesela mtu gibi değerler sizin stream almanızda ve yüklemenizde (GeForce NOW benzeri) büyük etkenlere sahiptir -bu gibi değerlerin ne olduğunu bile anlayamıyor Netspeed müşteri temsilcileri-

1678184991710.png

Bu arada bir şey fark ettim WARP açık iken mtu 1420 değerine düşüyor.

1678185087847.png

SpeedGuide - Broadband, Wireless, Network Security bu linke tıklayarak test edebileceğiniz değerdir . Maksimum İletim Birimini ifade eder , internetiniz hızlıyken ancak stream alırken görüntüde mozaikleşme yada donmalar oluyorsa muhtemelen bu değerin düşüklüğündendir olması gereken 1480-1492 değerleridir
TCP options string = 0204057c0103030801010402
MTU = 1444
MTU is not fully optimized for broadband. Consider increasing your MTU to 1500 for better throughput. If you are using a router, it could be limiting your MTU regardless of Registry settings.
MSS = 1404
MSS is not optimized for broadband. Consider increasing your MTU value.

MTU = 1444
MTU is not fully optimized for broadband. Consider increasing your MTU to 1500 for better throughput. If you are using a router, it could be limiting your MTU regardless of Registry settings.
MSS = 1404

Demek ki Netspeed de genel bir sorun bu.

Evet düşük benim de yayın yaparken bunu çok fazla yaşıyorum. Pixelleme oluyor yayın bit hızını yüksek vermem gerekiyor bu sefer de.

VPN servisleri sınırlandırıyor mtu değerinizi kendi serverlarını korumak için.

MTU = 1444
MSS = 1404

Netspeed'den başka bir firmaya geçiş yapın sorun çözülecektir .

Geçen sene tam bu zamanlar Netspeed bağlayalım dedik. Superonline fiyatları çok yükselince net Speed bağlayalım ucuza kullanalım dedik. Demez olaydık. Allah'a şükür bağlatmadık. Adamlar altyapı çekmeye 2 gün 3 gün gelcez gelcez dediler akşam 9 da geldiler. Ler dediğime bakmayın tek kişi. 1 saat öncesinde Turkcell'i aradık konuştuk 50Mbit daha ucuza aldık mis gibi. Yakın zamanda sanırsam onu da yenilememiz lazım aynı şekil Superonline diyorum.

Geçen sene tam bu zamanlar Netspeed bağlayalım dedik. Superonline fiyatları çok yükselince net Speed bağlayalım ucuza kullanalım dedik. Demez olaydık. Allah'a şükür bağlatmadık. Adamlar altyapı çekmeye 2 gün 3 gün gelcez gelcez dediler akşam 9 da geldiler. Ler dediğime bakmayın tek kişi. 1 saat öncesinde Turkcell'i aradık konuştuk 50Mbit daha ucuza aldık mis gibi. Yakın zamanda sanırsam onu da yenilememiz lazım aynı şekil Superonline diyorum.
Böyle şeyler genelde TT kaynaklı oluyor haberiniz olsun. TT kendi müşterileri dışında diğer müşterileri pek kaile almıyor, tabii bu bulunduğunuz şehre de bağlı.

Geri
Yukarı