Netspeed artık modem ücreti alacak !

Bu konuda bir bilgilendirme görmedim. Bilmiyorum.
Ben 2 saat önce aradım bana bu bilgiyi vermediler. Fiber olsa başka firmadan alacaktım. Geçen Türk Telekom'u kızdırdım bu Netspeed ile ilgili. Hatta telefonu yüzüme kapattılar. Acaba benim kızdırmamla bu zorunluluğu mu getirdiler firmaya:) Eğer hepsi için öyle ise paket Türk Telekom'un sunduğu paket fiyatına geldi.

Henüz birkaç ay olmadan fatura kabarmaya başladı. Anlaşılan iptal etmek gerekecek. Olmadı evde internet kullanmayacağım. Ülkemizde ne yazık ki internet lüks.

Netspeed fiber kullanıyorum.
Fiber dediğiniz VDSL hattından mı kullanıyorsunuz? Hipernet dedikleri internetten bahsediyorum.

Anladığım kadarıyla fiber kullanan bazı operatörlerde vardı ve dahil olduğu için fiyatın içine sonradan Netspeed'e geldi. O zaman ben ADSL kullanacağım için pek etkilenmeyeceğim bu duruma. İlerde ne olur bilemeyiz tabii.

BTK'nın aldığı karar bu. Kendi modeminiz için de kira ödeyeceksiniz.

Kendi modemin de olsa bu kirayı ödemen gerekecek. Zaten kendi modemini de kullanamayacaksın.

Altyapı Sağlayıcı şirket FTTH(Eve Kadar Fiber) aboneliklere tahsis ettiği modem için kira ücreti almaya karar vermiştir.

Burada "tahsis ettiği modem için kira ücreti almaya" diyor. Sanmıyorum kullanıcının modeminden kira alınacağını.

Bildiğim kadarıyla tam emin değilim yeni abone olacaklara getirilicek di.Modem+kurulum bedeli, mevcutlara da gelmez bence saçma olur.Şartlar neyi değiştirir bilemeyizde.

Yeni konular

Geri
Yukarı