Netspeed boş port yok

Hocam eğer vdsl internet kullanıyorsan ve netspeedden de vdsl tarife kullanacaksan sakın aboneliğini kapattırma. Kapattırıp netspeedden yeni abonelik başvurusu yaparsan 300tlye yakın cebinden para çıkar (kurulum ücreti) + zaman kaybı (2 hafta da kurulum yapabilirler, 2 ayda da) + portunu başkası da alabilir.
Şuan orada boş port yok evet ama senin kullandığın port sana ait. Netspeed'e farklı iss'den geçiş yapacam diyeceksin ve işlemlerini yapacaklar. Evine bile kimse gelmiyor sadece internetin 5 dakikalığına kesiliyor ardından telefonuna gelen mesajdaki kullanıcı adı ve şifre ile yeni netspeed internetini kullanmaya başlıyorsun.

Ama eğer vdsl internet kullanıyorsan ve fiber internete geçiceksen kapattırma gibi bir işlemler olabilir. Üstteki arkadaş bundan bahsetmiş sanırım.
C
Aldığınız hız kaç ve modem istatistiklerini atar mısınız? Bu arada Netspeed önermem TurkNet bakın isterseniz

TurkNet altyapı kötü ise 13 verir altyapı sorgulamadan bakıyorsan hatalı o hat değerlerini at

Muhtemelen ADSL kullanıyorsun
Wifi den teste soktum. Ektedir.

Dosya Ekleri

• IMG_20230515_023351.jpg
    IMG_20230515_023351.jpg
    46,1 KB · Görüntüleme: 41
76 Mbps VDSL destekliyor ama port yok ve sen muhtemelen ADSL kullanıyorsun (upload ın 0,60 falan mı çıkıyor?)

Önce şu an türk telekomdan vdsl iste sonra yap geçişini derim.
Ya benim anlamadıgım bikac gun once Tükrnet altyapı sorguladıgımda 13 mbps verirken dün ve bugun max 75 veriyor. Müşteri temsilcisiyle konustum pek bilgi sahibi değil gibiydi benim baktıgım gibi netten baktı ve altyapı var dedi .Ancak ben suan evimde 6 mbps veren adsl internet kullanıyorum. Ve kardeşimin üstüne nasıl en hızlı sekilde geciş yapabilirim Türknet'e acaba bilgi var mıdır?

Ya benim anlamadıgım bikac gun once Tükrnet altyapı sorguladıgımda 13 mbps verirken dün ve bugun max 75 veriyor. Müşteri temsilcisiyle konustum pek bilgi sahibi değil gibiydi benim baktıgım gibi netten baktı ve altyapı var dedi .Ancak ben suan evimde 6 mbps veren adsl internet kullanıyorum. Ve kardeşimin üstüne nasıl en hızlı sekilde geciş yapabilirim Türknet'e acaba bilgi var mıdır?
Demekki vdsl gelmiş. Netspeedi bi ara ve vdsl almak istediğini söyle onlar sistemden bakar sana.

Geri
Yukarı