NetSpeed düşük hız

@erengore yok hocam hâlâ aynı tas aynı hamam. Başvuru için Turkcell'i aradım altyapım Türk Telekom'un altyapısıymış hizmet veremeyiz dedi. Üzüldüm biraz. Şimdi Türk Telekom'un en az taahütlü paketlerine bakıyorum. Netspeed de pişman ettirdi.

@erengore yok hocam hâlâ aynı tas aynı hamam. Başvuru için Turkcell'i aradım altyapım Türk Telekom'un altyapısıymış hizmet veremeyiz dedi. Üzüldüm biraz. Şimdi Türk Telekom'un en az taahütlü paketlerine bakıyorum. Netspeed de pişman ettirdi.
Bence bağımsız havuzlu bir İSS tercih edin. TT noktası kullanmayan. Sizin orada sanırım yoğunluk yüksek. TürkNet veya Comnet tercih edebilirsiniz. İkiside TT'den bağımsız POP noktası kullanıyor. Tavsiyem ikisinden birini seçin. Ben Comnet kullanıyorum memnunum. Siz bilirsiniz. Ama bu iki İSS dışına çıkmayın.

@erengore valla hocam bugün Millenicom'a başvurdum. Bayağı detaylıca konuştum. Şans eseri de iyi bir müşteri temsilcisine denk geldim. Uzun uzun konuştuk. Belgeleri falan gönderdim bekliyorum. Bu da NetSpeed'e dönerse bunu da iptal eder Comnet'e geçerim. İlk defa sizden duydum ve merak ettim bu firmayı. Şikayetvar sitesinde sadece 6 tane şikayet var bayağı dikkatimi çekti. Millenicom da üzerse Comnet'i deneriz. Sıra sıra deniyoruz hepsini 😄

Bu arada emekleriniz için teşekkür ederim hocam.

@erengore valla hocam bugün Millenicom'a başvurdum. Bayağı detaylıca konuştum. Şans eseri de iyi bir müşteri temsilcisine denk geldim. Uzun uzun konuştuk. Belgeleri falan gönderdim bekliyorum. Bu da NetSpeed'e dönerse bunu da iptal eder Comnet'e geçerim. İlk defa sizden duydum ve merak ettim bu firmayı. Şikayetvar sitesinde sadece 6 tane şikayet var bayağı dikkatimi çekti. Millenicom da üzerse Comnet'i deneriz. Sıra sıra deniyoruz hepsini 😄

Bu arada emekleriniz için teşekkür ederim hocam.
Rica ederim hocam. Comnet SpeedTest:
1614464449981.png

Sonuçlar çok iyi ama kafamdaki soru işareti büyük. Böyle bir sonucu ilk defa görüyorum ve mantıklı gelmedi açıkçası.

Bugün itibariyle Millenicom aboneliğim başladı.

NetSpeed'in 75 Mbitlik paketinde hiçbir zaman tam 75 Mbit vermemeyişi, sürekli 65-67 gibi değerlerde gezmesi açıkçası can sıkıcıydı. Şimdi Millenicom'un 100 Mbit'lik paketini kullanıyorum ve aldığım net 87 Mbit. Demek ki 70 üstü verilebiliyormuş NetSpeed Efendi!

Her neyse, iyi güzel de ping değerleri biraz gözüme battı. Rocket League'de normal olarak 80 Ms civarında gezerken değişen bir şey olmadı, hâlâ aynı.
LoL'de ise işler üzücü. NetSpeed ile Allah'ın unuttuğu yerde 29 Ms alırken Millenicom ile bu değer 45 Ms'ye yükseldi. Müşteri hizmetlerini aradığımda temsilcinin bana önerisi modemi resetlememdi şaka gibi.

Büyük ihtimalle bunun ilk faturasını ödeyeyim direkt Comnet'e geçeceğim hocam. Diğer konunuzu biraz okudum @erengore devamını getiremedim biraz uzun yazmışsınız ama genel olarak memnun kaldığınızı sezdim. Comnet'te galiba modem kiralama gibi bir durum yok, kendi modemimizi mi kullanacağız onu merak ettim.

Geri
Yukarı