NetSpeed Hız Düşüklüğü

Abu!

Hectopat
Makaleler
7
Yer
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
Daha dün gece 12 Mbps olan internet hızım bugün 3 Mbps'e düştü. MH'yi aradığımda modemi kapatıp-açtırma gibi klasik işlemlerden sonra arıza kaydı açıldı. Bu konuyu "NetSpeed hız düşüklüğü gibi bir sorunda nasıl? Hızlı mı? Sorunu çözebiliyor mu?" Gibi soruları cevaplamak açısından açıyorum. Birebir kendi deneyimlerimi aktaracağım.
29.07.2020:
Müşteri hizmetlerini 3 kere aradım, 3'ünde de 2 dakika bile bekleme olmadı ulaşabildim.
Dünkü hat bilgilerim:

1596034272737.png

Anlık hat bilgilerim:

1596034291995.png

Son düzenleyen: Moderatör:
NetSpeed oturduğunuz yerde herhangi bir şubeleri var mı ve ne olduğu belli olmayan yerlerden neden internet alıyorsunuz anlamıyorum cidden.
Tahminimce netiniz 1-2 haftaya düzelir değişmezse diğer sitelerden deneyin hızınızı . ve şikayette bulunun.

NetSpeed oturduğunuz yerde herhangi bir şubeleri var mı ve ne olduğu belli olmayan yerlerden neden internet alıyorsunuz anlamıyorum cidden.
Olmasına gerek var mı? Semtinizde bir sürü Türk Telekom şubesi olsa ne yararı var? Bir sorun yaşayınca biz müdahale edemiyoruz müşteri hizmetlerini arayın demekten başka bir işe yaradıkları yok. Böyle gereksiz yorumlarda bulunmazsanız sevinirim.

Para kolay kazanılmıyor, aynı internet deneyimine neden 2 katı fiyat ödeyeyim? Ayrıca ben bu konuyu tavsiye almak için değil, netspeed'e geçmek isteyenlerin sorunu ne kadar sürede çözeceklerini görmeleri için açtım.
Tahminimce netiniz 1-2 haftaya düzelir değişmezse diğer sitelerden deneyin hızınızı ve şikayette bulunun.
Daha modem arayüzünden DSL bilgileri okumayı bilmiyorsunuz bana burada tavsiye vermeye çalışıyorsunuz. Taahhüt yok zaten 1 haftaya uzarsa süreç başka ISS'ye geçiş yaparım.

ben yaklaşık 2 senedir Netspeed kullanıyorum. Şuana kadar sadece 3-4 kere maksimum 15 dakikalık kesinti yaşadım onun haricinde bir problem yaşamadım.

Hatta teknik bir sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. Öyle değilse anında çözerler zaten.

SNR Margin değeriniz 5'e yakın bina içinden gelen kabloyu kontrol ettiniz mi ?
Eki Görüntüle 626903
Benim değerlerim bu hiç kesinti de olmuyor.
Bina içi kabloda sıkıntı yok, altyapı yüzünden o şekilde.
Hatta teknik bir sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. Öyle değilse anında çözerler zaten.
%99 sorun altyapısal, santraldeki port yüzünden falan çünkü Hat zayıflaması fırlamış durumda.

30.07.2020:
Az önce gerçekleştirmiş olduğum telefon görüşmesi sonunda sorunun Netspeed'in IT ekiplerine iletildiğini ve 24-48 saat içerisinde eğer sorun Netspeed'den kaynaklı değilse TT'ye iletileceğini. Onların da anca bayramdan sonra bakacaklarını öğrendim.

Evet, sorun yaşadığında karşına hemen biri çıkıyor ama sorunu çözemiyor. Yarına kadar çözülmezse firma değişikliği yapacağım. Altyapıda bir sorun olsa komşum nasıl 12 Mbps alabilsin?

Yeni konular

Geri
Yukarı