Netspeed hızı çok kötü

kusura bakmayın

Hocam dediğiniz ayarlara baktım ama bulamadım nereden değiştirebilirim?
Bu modemde o ayar mevcut değil.
Altyapın 80 desteklediği halde sinyallerin düşük. Bu durumda ne modemde ne de sağlayıcıda sorun var. Sorun kablonuzda olabilir. Türk Telekom ekiplerinin gelip kutunuzu ve evinizdeki kabloyu kontrol etmeleri gerekiyor. Kutuda fazlasıyla hız geliyorsa evinizdeki kablolar sorunlu olabilir. Öyleyse eğer kutudan eve kadar tek kablo halinde kablo çektirin ve öyle deneyin. Bazı altyapılarda sorgu sonucundan daha fazla hız alabiliyor modem. Fiziksel kapasite önemli daha çok.

Son düzenleme:
Bu modemde o ayar mevcut değil.
Altyapın 80 desteklediği halde sinyallerin düşük. Bu durumda ne modemde ne de sağlayıcıda sorun var. Sorun kablonuzda olabilir. Türk Telekom ekiplerinin gelip kutunuzu ve evinizdeki kabloyu kontrol etsinler. Kutuda fazlasıyla hız geliyorsa evinizdeki kablolar sorunlu olabilir. Öyleyse eğer kutudan eve kadar tek kablo halinde kablo çektirin ve öyle deneyin. Bazı altyapılarda sorgu sonucundan daha fazla hız alabiliyor. Fiziksel kapasite önemli daha çok.

Hocam şöyle bir şey var bu eve 1 buçuk yıl olmadı taşınalı daha evde yaşlı bir kadın oturuyordu ve internet kullanmamıyormuş, evde kablo çektirirmemişti hiç eve taşındığımızda biz elektrikçi tanıdığımızı çağırıp 0.dan kablo çektirmiştik. Kablodan da sıkıntı olacağıını düşünmüyorum pek ama yine de ekipler gelip kontrol ettiğinde sıkıntı çıkmazsa ona da baktıracağız mecburen.

Hocam şöyle bir şey var bu eve 1 buçuk yıl olmadı taşınalı daha evde yaşlı bir kadın oturuyordu ve internet kullanmamıyormuş, evde kablo çektirirmemişti hiç eve taşındığımızda biz elektrikçi tanıdığımızı çağırıp 0.dan kablo çektirmiştik. Kablodan da sıkıntı olacağıını düşünmüyorum pek ama yine de ekipler gelip kontrol ettiğinde sıkıntı çıkmazsa ona da baktıracağız mecburen.
Dediğim gibi kutu şu an en önemli olanı. Eğer kutuda sorun varsa zaten dolap ve kutu arasındaki hattı düzeltmekle sorumludur Türk Telekom. Kutuda sorun yoksa ama modem az hız alıyorsa o zaman elektrikçi arkadaş düzgün yapamamıştır kabloları. Ekibe rica edip kabloyu değiştirtebilirsiniz.

Hocam buradaki değerlere bakarsak modeminize aktif olarak 50 Mbps hız geliyor. Testi bir de kablolu olarak tekrarlayabilir misiniz. Ben de zamanında AirTies Air5650TT kullanıyordum ve kablosuz sorunları yaşamaya başlamıştım. Sonrasında modemimi değiştirdim.
tamam hocam eve geçince deniyenim bir atarım tekrardan test sonuçları.

Ana sayfa fotosu bu hocam.

Öbür sayfaların fotoları da bunlar hocam.
DSL değerlerinizde maksimum 55 Mbps alabileceğiniz gözüküyor ve 50 Mbps'ye sabitlenmiş kopma yaşanmaması için muhtemelen yani hattınızın alabileceği bütün hızı kullanıyorsunuz.
Ve hız testini kablolu gerçekleştirin göreceksiniz hız daha net gözükecek.

DSL değerlerinizde maksimum 55 Mbps alabileceğiniz gözüküyor ve 50 Mbps'ye sabitlenmiş kopma yaşanmaması için muhtemelen yani hattınızın alabileceği bütün hızı kullanıyorsunuz.
Ve hız testini kablolu gerçekleştirin göreceksiniz hız daha net gözükecek.

Modemin eski biraz bununda etkisi var mıdır sizce?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı