NetSpeed internet sağlayıcısı nasıldır?

Modem hat bilgisini paylaşırsan yardımcı olmaya çalışırız.
Screenshot_20211212-184947_Keenetic.jpg

DSL ayarlarından hat kararlılığını 11 dB'e ayarlamıştım. ASUS modemde otomatik moddayken sabit 14-15 dB alıyordum. Keenetic modemde kararlılığı 0 dB yapınca 80 Mbps'e çıkabiliyorum. Yani hattım sağlam. Sağlam olmasa sınırda olan değerler yüzünden kullanamazdım bile.

Eki Görüntüle 1240287

DSL ayarlarından hat kararlılığını 11 DB'e ayarlamıştım. ASUS modemde otomatik moddayken sabit 14-15 dB alıyordum. Keenetic modemde kararlılığı 0 dB yapınca 80 Mbps'e çıkabiliyorum. Yani hattım sağlam. Sağlam olmasa sınırda olan değerler yüzünden kullanamazdım bile.

Sizin paketiniz nedir? Şu an size 41/6 paket veriyorlar.

Sizin paketiniz nedir? Şu an size 41/6 paket veriyorlar.
35 Mbps paket kullanıyorum. Türk Telekom bazı kullanıcılara tam anlamıyla 35 Mbps vermek için kullanıcılara hız profillerine güncelleme getiriyor. Ben de o bazı kullanıcılardan biri olmuşum.
Yavaş yavaş sanırım tüm kullanıcılara bunu uygulayacak.

Eki Görüntüle 1240287

DSL ayarlarından hat kararlılığını 11 DB'e ayarlamıştım. ASUS modemde sabit 14-15 dB alıyordum. Keenetic modemde kararlılığı 0 dB yapınca 80 Mbps'e çıkabiliyorum. Yani hattım sağlam. Sağlam olmasa sınırda olan değerler yüzünden kullanamazdım bile.

Gördüğüm kadarıyla Keenetic modem kullanıyorsun. Hızını 35 Mbps'ye sabitlersen kopmalar azalır. Hattının kopmasını hiç istemiyorsan Huawei HG655D modem kullanmanı tavsiye ederim. Huawei HG655D modemi bulamazsan ZyXEL VMG3312-B10b kullanman SNR artmasına yararlı olacaktır.

Gördüğüm kadarıyla Keenetic modem kullanıyorsun. Hızını 35 Mbps'ye sabitlersen kopmalar azalır. Hattının kopmasını hiç istemiyorsan Huawei HG655D modem kullanmanı tavsiye ederim. Huawei HG655D modemi bulamazsan ZyXEL VMG3312-B10b kullanman SNR artmasına yararlı olacaktır.
Ne? Hız profilim güncellenmeden önce de aynı değerleri alıyordum. Ayrıca başka modem kullanmayı da kesinlikle düşünmüyorum. Diğer modemler Keenetic kadar iyi değil.
Ayrıca kopmalarımın sebebi de hız fazlalığı ya da hat değerlerimin berbat olmasından değil. Hattım bunun aksine oldukça kaliteli. Bu dediğiniz oldukça alakasız.
SNR arttırmayı bu kadar isteseydim zaten Keenetic SNR değerini ayarlamama izin veriyor. 11 dB SNR'de sıkıntı çıkmıyor normalde. Eski altyapıda 4-5 SNR ile internet kullandığımı ve kopmadığını biliyorum (O zamanlar Türk Telekom kullanıyordum). Yeni altyapı geldikten sonra NetSpeed geçtim ve o zaman kopmalar başladı işte.

Ne? Hız profilim güncellenmeden önce de aynı değerleri alıyordum. Ayrıca başka modem kullanmayı da kesinlikle düşünmüyorum. Diğer modemler Keenetic kadar iyi değil.
Ayrıca kopmalarımın sebebi de hız fazlalığı ya da hat değerlerimin berbat olmasından değil. Hattım bunun aksine oldukça kaliteli. Bu dediğiniz oldukça alakasız.
SNR arttırmayı bu kadar isteseydim zaten Keenetic SNR değerini ayarlamama izin veriyor. 11 dB SNR'de sıkıntı çıkmıyor normalde. Eski altyapıda 4-5 SNR ile internet kullandığımı ve kopmadığını biliyorum (o zamanlar Türk Telekom kullanıyordum). Yeni altyapı geldikten sonra Netspeed geçtim ve o zaman kopmalar başladı işte.

Benim önerdiğim modemlerle kopmadan alt yapının verebildiği maksimum hızda kullanabiliyorum.

Benim önerdiğim modemlerle kopmadan alt yapının verebildiği maksimum hızda kullanabiliyorum.
Benim modemim bu modemlerden hem donanım hem özellik olarak daha iyi. İşletim sistemi de oldukça iyi. ASUS modemde de kopmalar yaşıyordum hep. Keenetic modemimde de yaşıyorum. Bu modemler ayrıca bana biraz eski gibi geliyor.

Benim modemim bu modemlerden hem donanım hem özellik olarak daha iyi. İşletim sistemi de oldukça iyi. ASUS modemde de kopmalar yaşıyordum hep. Keenetic modemimde de yaşıyorum. Bu modemler ayrıca bana biraz eski gibi geliyor.

Sen olaya donanımsal olarak bakıyorsun. Bende olaya cihazın kararlılığına bakıyorum. Ben sana tavsiyede bulundum. Uygulayıp uygulamak sana kalmış. Ayrıca Keenetic modemi router moduna alıp işlem yükünü aktarabilirsin.

Sen olaya donanımsal olarak bakıyorsun. Bende olaya cihazın kararlılığına bakıyorum. Ben sana tavsiyede bulundum. Uygulayıp uygulamak sana kalmış. Ayrıca Keenetic modemi router moduna alıp işlem yükünü aktarabilirsin.
Aynı modeme sahip olup NetSpeed'li olup sorun yaşamayan yine bir sürü kişi var o yüzden diyorum.

Geri
Yukarı