İnceleme Netspeed ISS'ye geçişim ve incelemesi

Türk Telekom'dan Netspeed'e geçişim ve yaşanan süreçler.
2 yıl boyunca Türk Telekom kullandım. Gerek fiyatı gerek hızı kesilmeleri gibi nedenden dolayı asla memnun kalmadım. Özellikle Valorant oynayıcısı olduğum için her oyunumda ping sorunu yaşadım. (gerçekten ping sorunu olmayan maçım olmadı bile). Yeni bir internet arayışına girerek Netspeed'de karar kıldım (100MBPS-159TL) ve geçtim. Numara verdikten sonra beni aradılar ve her sorumda yardımcı oldular müşteri hizmetleri gerçekten çok iyi. İnternete geçene kadar 3-4 durum için aradım 1-2 dakikada bağlanıyor ve yardımcı oluyorlar her konuda. İnternete geçiş süreçleri şöyleydi:
1-) İletişime geçiyorsunuz ve kayıt yapıyorlar (internet üzerinden de başvurabilirsiniz)
2-) Gmail üzerinden hemen 2 adet evrak gönderiliyor onları çıkarıp imzalıyorsunuz ve arkalı önlü olarak kimlik fotokopisi çıkarıyorsunuz.
3-) Ardından ücretsiz bir şekilde MNG veya Yurtiçi Kargo ile Denizli'de bulunan Netspeed şubesine gönderiyorsunuz (kargoya verdikten 1-2 gün sonra ulaşıyor)
4-) Evraklar ulaştıktan hemen sonra internet bağlanma süreci başlıyor. Ben başka operatörden geçtiğim için kullanıcı adı ve şifreyi modem arayüzünden giriş yaparak tanımlamam gerekti zaten kolay bir işlemdi yine de yapamayanlar 0 850 800 5800 numarasından destek alabiliyorsunuz.
5-) Ve tamamdır artık sizde bir Netspeed kullanıcısınız. Gerçekten Türk Telekom'dan sonra bal kaymak gibi geliyor.
Valorant ms değerlerim (sabit 14)

1674745428368.png

İnternet hız değerlerim (67Mbps altyapım mevcut ve 8 upload)

1674745423591.png

İnternet: 10/10 vadedilen hızı veriyorlar hatta bazen üstüne bile çıkabiliyor.

Müşteri hizmetleri: 11/10 diyebilirim çok kısa bir sürede bağlanıyor ve yardımcı oluyorlar. Bu firmanın müşteri hizmetleri gerçekten mükemmel.

Ücret: 9/10 1 puan kırma sebebim ise Comnet ve gibi firmaların daha iyi fiyatta olmaları.

Şu anda TurkNet ve Millenicom gibi firmalara zam geliyor ve bu yüzden çoğu insan ISS arayışı içerisinde bu yüzden Netspeed kesinlikle önerimdir. Müşteri hizmetleri haziran ayına kadar zam olmayacağını beyan etti ama kesin bir şey söylemek zor çünkü Türkiye şartlarında çoğu ISS'ye zam gelirken buna inanmak zor.

Eğer başka sorunuz olursa bildiğim kadarı ile yardımcı olmaya çalışırım.

İsteyen için davet kodu verebilirim.

Dosya Ekleri

• 1674745329415.png
    1674745329415.png
    1 MB · Görüntüleme: 61
  • 1674745355200.png
    1674745355200.png
    62,2 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleme:
2 yıl boyunca Türk Telekom kullandım. Gerek fiyatı gerek hızı kesilmeleri gibi nedenden dolayı asla memnun kalmadım. Özellikle Valorant oynayıcısı olduğum için her oyunumda ping sorunu yaşadım. (gerçekten ping sorunu olmayan maçım olmadı bile). Yeni bir internet arayışına girerek Netspeed'de karar kıldım (100MBPS-159TL) ve geçtim. Numara verdikten sonra beni aradılar ve her sorumda yardımcı oldular müşteri hizmetleri gerçekten çok iyi. İnternete geçene kadar 3-4 durum için aradım 1-2 dakikada bağlanıyor ve yardımcı oluyorlar her konuda. İnternete geçiş süreçleri şöyleydi:
1-) iletişime geçiyorsunuz ve kayıt yapıyorlar (internet üzerinden de başvurabilirsiniz)
2-) Gmail üzerinden hemen 2 adet evrak gönderiliyor onları çıkarıp imzalıyorsunuz ve arkalı önlü olarak kimlik fotokopisi çıkarıyorsunuz.
3-) ardından ücretsiz bir şekilde MNG veya Yurtiçi Kargo ile Denizli'de bulunan Netspeed şubesine gönderiyorsunuz (kargoya verdikten 1-2 gün sonra ulaşıyor)
4-) evraklar ulaştıktan hemen sonra internet bağlanma süreci başlıyor. Ben başka operatörden geçtiğim için kullanıcı adı ve şifreyi modem arayüzünden giriş yaparak tanımlamam gerekti zaten kolay bir işlemdi yine de yapamayanlar 0 850 800 5800 numarasından destek alabiliyorsunuz.
5-) ve tamamdır artık sizde bir Netspeed kullanıcısınız. Gerçekten Türk Telekom'dan sonra bal kaymak gibi geliyor.

Eki Görüntüle 1646212

Eki Görüntüle 1646211

Müşteri hizmetleri: 11/10 diyebilirim çok kısa bir sürede bağlanıyor ve yardımcı oluyorlar. Bu firmanın müşteri hizmetleri gerçekten mükemmel.

Ücret: 9/10 1 puan kırma sebebim ise Comnet ve gibi firmaların daha iyi fiyatta olmaları.

Şu anda TurkNet ve Millenicom gibi firmalara zam geliyor ve bu yüzden çoğu insan ISS arayışı içerisinde bu yüzden Netspeed kesinlikle önerimdir. Müşteri hizmetleri haziran ayına kadar zam olmayacağını beyan etti ama kesin bir şey söylemek zor çünkü Türkiye şartlarında çoğu ISS'ye zam gelirken buna inanmak zor.

Dostum bu arada nerede oturuyorsun pingin 17 olması şaşırttı biraz.

1-) iletişime geçiyorsunuz ve kayıt yapıyorlar (internet üzerinden de başvurabilirsiniz)
3-) ardından ücretsiz bir şekilde MNG veya Yurtiçi Kargo ile Denizli'de bulunan Netspeed şubesine gönderiyorsunuz (kargoya verdikten 1-2 gün sonra ulaşıyor)
4-) evraklar ulaştıktan hemen sonra internet bağlanma süreci başlıyor. Ben başka operatörden geçtiğim için kullanıcı adı ve şifreyi modem arayüzünden giriş yaparak tanımlamam gerekti zaten kolay bir işlemdi yine de yapamayanlar 0 850 800 5800 numarasından destek alabiliyorsunuz.
5-) ve tamamdır artık sizde bir Netspeed kullanıcısınız. Gerçekten Türk Telekom'dan sonra bal kaymak gibi geliyor.

Eki Görüntüle 1646212

Eki Görüntüle 1646211

Hocam kargo ile göndermeden yani internet üzerinden resim atarak geçiş yapılabilir mi?

Hocam kargo ile göndermeden yani internet üzerinden resim atarak geçiş yapılabilir mi?

Az önce arayıp sordum çünkü benden evrak istemediler kurulum ekibi geldiği zaman kurulum ekibi ile göndereceklermiş farklı operatörden geçiş yapıldığında nasıl oluyor bilmiyorum yeni kurulumda ekiplerle gönderiyorlar.

Az önce arayıp sordum çünkü benden evrak istemediler kurulum ekibi geldiği zaman kurulum ekibi ile göndereceklermiş farklı operatörden geçiş yapıldığında nasıl oluyor bilmiyorum yeni kurulumda ekiplerle gönderiyorlar.

Yani hocam yeni abonelik olacak herhangi bir geçiş olmayacak yani ekip gelip benden mi alacak ?

Dostum merhaba,

Türk Telekom'da taahhütlü mü kullanıyordunuz interneti? Bizim de internet taahhüdü Mayıs ayında bitecek ama ne zaman başvurmak konusunda emin değilim. Bu sebeple sormak istedim.

Yani hocam yeni abonelik olacak herhangi bir geçiş olmayacak yani ekip gelip benden mi alacak?

Hayır yeni başvuruysa 130₺ kurulum ücreti alıyorlar 2 faturaya 65+65 olarak yansıyor ve modemi sizin vermeniz lazım onlar karşılamıyor belgeleri kurulum ekibi getiriyor imzalıyorsunuz o kadar yine de Netspeed'in numarası üzerinden iletişime geçip sorun kesinlikle çok hoş konuşuyorlar tereddüt etmenize gerek yok.

Dostum bu arada nerede oturuyorsun pingin 17 olması şaşırttı biraz.
İzmir

Maalesef kargoyla gönderim var ücretsiz

Dostum merhaba,

Türk Telekom'da taahhütlü mü kullanıyordunuz interneti? Bizim de internet taahhüdü Mayıs ayında bitecek ama ne zaman başvurmak konusunda emin değilim. Bu sebeple sormak istedim.
Evet 25 ocakta bitecekti 20 ocakta başvurdum 26 ocakta geçiş sağlandı taahhüt bitince

Bende sizin gibi Türk Telekom'dan Netspeed'e geçmiştim. Geçiş işlemleri sırasında müşteri hizmetlerinden aldığım hizmeti çok beğenmiştim. Müşteri olduktan sonra müşteri hizmetleri ve ara yüzleri ile ilgili bir kaç problem yaşadım. Geçen günlerde internet kopması sonrası kendilerine ulaşmak için 30-40 dakika beklemiştim. Arızanın Türk Telekom'dan kaynaklandığını da belirteyim. 😃 Normalde ufak tefek beklemeler yaşıyordum fakat bu kadarını hiç yaşamamıştım. Müşteri hizmetlerine ulaşma konusunda müşteri olduktan sonra pek hoş deneyim yaşamadım dediğim gibi. Ancak aradığım gün denemek amacıyla yeni müşteri kaydı kısmından da bağlanmayı denediğimde bu kadar uzun sürmüştü yani haklarını yemek istemiyorum. Bağlandıktan sonra verdikleri hizmet halen kaliteli. Sistemleri ile ilgili ise şöyle bir sıkıntım var. Ufak bir problem gibi görünse de beni biraz yoruyor açıkçası. İnternetim babamın adına kayıtlı olduğundan kendi sistemlerine giriş yaparken kayıtlı şifre ile giriş yapıyorum. Kayıtlı şifrelerimi defalarca kaydetmeme rağmen belli bir süre sonra belirlediğim şifre ile bir türlü giriş yapamıyorum. Babamın numarasına kod isteyip onunla uğraşmam gerekiyor.

Geri
Yukarı