NetSpeed İnternet Servis Sağlayıcı İncelemesi

Öncelikle bu incelemede diğer servis sağlayıcılardan tarife fiyatı, hız olarak uygun ve taahhütsüz olduğu için tercih ettim. İlk olarak müşteri hizmetlerini arayıp bulunduğum lokasyon için internet hizmeti verip veremeyeceklerini öğrendim akabinde tarifelere bakıp bana uygun olan 'SPEED 75' tarifesini belirleyip gerekli belgeleri Netspeed'in sitesinden çekip sitedeki örnek formlara göre doldurup kargo ile yolladım. (Ulaşması 3 gün sürdü)

Onlara ulaştıktan sonra beni arayıp gerekli bilgileri verip işlemlerin başladığını ilettiler. 1 gün sonrasında tekrar arayıp boş port olmadığını ve Türk Telekom ekiplerine port talebinde bulunduklarını söylediler, akabinde her gün belirli saatlerde portların kontrol edildiği bilgisini verdikten sonra beklemeye başladım. Ve 1 hafta kadar bu böyle sürdü, ardından arayıp portun bulunduğunu söyledikten ve ben onay verdikten sonra(10.30 gibi) ve aynı gün saat 15:30 gibi Türk Telekom ekipleri gelip bağlantıları yaptılar. Ardından ben de modem bağlantıları gerçekleştirdim ve kullanıcı ve şifremin iletilmesini bekledim. İletildikten sonra modem kurulumunu yaptım ama bir sorun vardı kullanıcı bilgilerimi girdiğim halde internetim yoktu nedeni ise modemin 'IP 'alamaması sorunu vardı hemen müşteri hizmetlerini aradım ve durumu izah ettim, arıza kaydı oluşturdular ve bir kaç saat içinde sorunum düzeldi. Şu an itibariyle interneti sıkıntısız bir şekilde kullanabiliyorum.
Sorularınız olursa cevaplayabilirim.

Genel olarak artıları müşteri hizmetlerinin tavrı ve teknik destek ekibindeki arkadaşların bilgisinden memnun kaldım gayet ilgili ve bilgiliydiler.
  • Satış sonrası destek
  • Taahhütsüz olması
  • Fiyatlarının diğer firmalara karşı uygun olması
Eksileri
  • Aktivasyon ücretinin fazla olması (60₺)
xDSL İstatistikleri
hat bilgileri.PNG

Gelelim Hız Testlerine

Türksat Kablonet-Kayseri

Türk Telekom Asya

Türknet

Usa AT&T

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı