NetSpeed kullanıcılarının Ping problemi

vacbir

Hectopat
Daha fazla  
NetSpeed kullanırken server oluşturduğumda oyun fark etmeksizin diğer NetSpeed'li olan arkadaşlarımda çok yüksek değerde ping oluyor. Farklı bir ISS kullanan arkadaşlarımda ping olmuyor. Aynı şekilde farklı ISS kullanan arkadaşlarım server oluşturunca NetSpeed'li olan arkadaşımda da bende de ping problemi olmuyor. NetSpeed'li olan arkadaş serveri oluşturduğunda yine aynı şekilde bende ping var başka bir ISS kullanan arkadaşımızda ping yok.

Biz herhangi bir mantığa sığdıramadık bu durumu bilgisi olan başına gelen var mıdır acaba?

Dosya Ekleri

• 123.jpg
    123.jpg
    98 KB · Görüntüleme: 100
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    289,7 KB · Görüntüleme: 129
  • WhatsApp Image 2020-04-06 at 19.34.16.jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-06 at 19.34.16.jpeg
    123 KB · Görüntüleme: 113
Son düzenleme:
Bende NetSpeedliyim ve bende de son zamanlar da ping problemi oluştu. Nedenini anlayabilmiş değilim.

Normal rekabetçilerde Faceit'te falan herhangi bir ping problemim yok. Serveri kendim oluşturduğumda bu sorunu yaşıyorum.
Bende Netspeed kullanıyorum bugün 2 3 kere internetim gitti.

1 seneyi devirdim. Herhangi TT den kaynaklı olmadan internet kesilmesi yaşamadım.

Bende NetSpeed kullanıcısıyım ve son 1-2 haftadır internet sürekli kesiliyor ve ping bende de yükseliyor. Sorunlar böyle giderse değiştirmeyi düşünüyorum.

Bende NetSpeed kullanıcısıyım ve son 1-2 haftadır internet sürekli kesiliyor ve ping bende de yükseliyor. Sorunlar böyle giderse değiştirmeyi düşünüyorum.

1-2 haftadır netspeed kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Bunun Netspeedle bir alakası yok TT kullanan arkadaşlarımda aynı konudan şikayetçi.Herkes evlerde aynı bantlardan internetleri sömürüyor.

Dosya Ekleri

• 9245426814.png
    9245426814.png
    7,7 KB · Görüntüleme: 105
NetSpeed 2 haftadır kapasite sorunları yaşıyor bilginize.

İnternet kesilmelerinin başlıca sebebi bu NetSpeed abonelerinde.

Modem üzerindeki hat değerlerini paylaşırsan eğer altyapı veya tesisat kaynaklı bir durum varsa söylenir.

Ping sorunlarının başlıca sebebi hat zayıflaması ve sinyal zayıflamasıdır. Bunla beraber SNR düşükse kullanılmaz bir internet kullanımı olur oyunlarda.

Ping sorununun diğer başlıca sebebi ise kablosuz kullanımdır.
Kablosuz ağ ile oyuna girmek her zaman ping değerinin daha yüksek olması demek.

NetSpeed hiper Pro 75 paketi ile aboneyim ben. Bu paket artık yok satışta.
SNR değerim 9 ama hat zayıflamam iyi durumda benim.
League of Legends üzerinde ping 14 ms.
PUBG Mobile üzerinde 36 ile 60 arası gidip geliyor.

Şunu da unutmayın. Sunucu ile alakalı durumda var ping konusunda.

NetSpeed 2 haftadır kapasite sorunları yaşıyor bilginize.

İnternet kesilmelerinin başlıca sebebi bu NetSpeed abonelerinde.

Modem üzerindeki hat değerlerini paylaşırsan eğer altyapı veya tesisat kaynaklı bir durum varsa söylenir.

Ping sorunlarının başlıca sebebi hat zayıflaması ve sinyal zayıflamasıdır. Bunla beraber SNR düşükse kullanılmaz bir internet kullanımı olur oyunlarda.

Ping sorununun diğer başlıca sebebi ise kablosuz kullanımdır.
Kablosuz ağ ile oyuna girmek her zaman ping değerinin daha yüksek olması demek.

NetSpeed hiper Pro 75 paketi ile aboneyim ben. Bu paket artık yok satışta.
SNR değerim 9 ama hat zayıflamam iyi durumda benim.
League of Legends üzerinde ping 14 ms.
PUBG Mobile üzerinde 36 ile 60 arası gidip geliyor.

Şunu da unutmayın. Sunucu ile alakalı durumda var ping konusunda.

Ustam sen benim yazdığımı pek anlamadın sanırım. Benim sunucularda herhangi bir ping problemim veya internet kesilme sorunum yok. Oyun farketmeksizin sunucuyu ben oluşturunca başka bir Netspeed kullanan arkadaşımda ping oluyor. Türk Telekom kullanan arkadaş oluşturunca sunucuyu herhangi bir ping yükselme durumu söz konusu değil.

Gayet normal bir durum. Sizce serverlar neden gigabitlik altyapı ile hizmet veriyorlar? Darboğaz oluşmadan hizmet verebilmek için.
Mevcut paketinizin upload değeri düşük olduğu için darboğaz oluşacaktır. Telekom kullanıcı yüksek hız kullandığı için ping değerleri size göre düşük olacaktır.

Gayet normal bir durum. Sizce serverlar neden gigabitlik altyapı ile hizmet veriyorlar? Darboğaz oluşmadan hizmet verebilmek için.
Mevcut paketinizin upload değeri düşük olduğu için darboğaz oluşacaktır. Telekom kullanıcı yüksek hız kullandığı için ping değerleri size göre düşük olacaktır.

Hayır, Ben 4MB uploada sahibim TT kullanan arkadaş 2MB. Benim sorunum upload ile alakalı değil. Benim oluşturduğum sunucuya TT kullanan bir arkadaşım gelince o da düşük ping alıyor. Sadece sunucuyu oluşturan Netspeed kullanıcısı olup ve oyuna gelen diğer arkadaş Netspeed kullanırsa çakışıyor gibi anlatabilirim size.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı