Netspeed nasıl değiştirilir?

Kastanbolu

Kilopat
Merhaba, internet kutusundan Netspeed geçiş yaptım.
Paket kaybı yaşadığım için Valorant da ama değişen bir şey yok kendi altyapıları olmadığından sanırım 75megabit Türk Telekom altyapısından veriyor şirket.
Kendi altyapısından veren Superonline, Digitürk var.
Yeni geçtiğim için 2 gün oldu geçeli tekrardan değiştirme hakkım var mı Superonline düşünüyorum?

Son düzenleme:
Başta verilen kurulum ücreti, eğer geçiş yaptıktan sonra geçilen ISS'den 3 aylık süre içerisinde kullanıcı ayrılırsa yeni geçilen ISS'de tekrar ödemelidir. Yani örneğin A şirketinden B şirketine geçiyorsunuz ve A şirketine en başta kurulum ücreti verdiniz. Bu geçişte B şirketine kurulum ücreti ödemiyorsunuz. Fakat geçiş yaptıktan sonra 3 ay geçmeden bir başka firmaya geçmeye kalkarsanız (Örneğin C şirketine) kurulum ücreti ödersiniz. Sizin senaryonuzda Superonline altyapısına geçiş yapacağınız için zaten bir kurulum ücreti tahsis edeceklerdir. Zira diğer firmaların çoğu ortak Turk Telekom altyapısı kullanmakta ve doğal olarak kurulumun tekrar tekrar yapılmasına ihtiyaç duyulmamakta. Yukarıdaki senaryodaki gibi 3 ay geçmeden değiştirmediğiniz sürece başta verdiğiniz kurulum ücretinin dışında bir para ödemezsiniz Turk Telekom altyapısındaki ISS'lerde. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Başta verilen kurulum ücreti, eğer geçiş yaptıktan sonra geçilen ISS'den 3 aylık süre içerisinde kullanıcı ayrılırsa yeni geçilen ISS'de tekrar ödemelidir. Yani örneğin A şirketinden B şirketine geçiyorsunuz ve A şirketine en başta kurulum ücreti verdiniz. Bu geçişte B şirketine kurulum ücreti ödemiyorsunuz. Fakat geçiş yaptıktan sonra 3 ay geçmeden bir başka firmaya geçmeye kalkarsanız (Örneğin C şirketine) kurulum ücreti ödersiniz. Sizin senaryonuzda Superonline altyapısına geçiş yapacağınız için zaten bir kurulum ücreti tahsis edeceklerdir. Zira diğer firmaların çoğu ortak Türk Telekom altyapısı kullanmakta ve doğal olarak kurulumun tekrar tekrar yapılmasına ihtiyaç duyulmamakta. Yukarıdaki senaryodaki gibi 3 ay geçmeden değiştirmediğiniz sürece başta verdiğiniz kurulum ücretinin dışında bir para ödemezsiniz Türk Telekom altyapısındaki ISS'lerde. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Evet kurulum yapmaları gerekiyormuş.
Peki Superonline geçtim diyelim sonra memnun kalmadım Türk Telekom altyapısı kullanan bir ISS geçsem tekrardan kuruluma gelip kendi altyapılarınımı bağlamaları gerekecek?

Superonline altyapısı fiber mi? Fiber altyapıda sorun yaşama ihtimaliniz çok düşük. Superonline fiber altyapı sağlıyorsa hiç beklemeden geçin, kafanız rahat olsun.

Yok fiber değil 50 megabit veriyor, Türk Telekom 75 veriyor lakin paket kaybı yaşıyorum Türk Telekom altyapısında Valorant da kuzenim Digitürk kullanıyor onlar da sanırım Superonline altyapısı kullanıyor bende hiç paket kaybı olmuyor diyor.
Geçersem tekrar türk telekom alt yapısı veren bir İSS geçmek istesem tekrar gelip kurulum yapmaları gerekiyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı