NetSpeed nasıldır?

Paket kaybı ve ping sorunu dışında bir sorunu yok. Bunlar da herkeste olmuyor, nadir yani.

Öğrenciyim apartima internet bağlatacağım ucuz bir internet lazım. En uygun NetSpeed gibi ama sorun yaşar mıyım? İlk defa duydum kullanani da tanımıyorum. Tavsiye eder misiniz?

Merhaba, yaklaşık olarak 3 aydır net Speed müşterisiyim. Memnun musun dersen, kesinlikle memnun değilim. Fiyat olarak ve sağladığı hız olarak diğer sağlayıcılara göre daha iyi olabilir ama verdiği hizmet gerçekten berbat. Kullandığım 3 ay boyunca internetim istisnasız her gün kesildi. Son 1 aydır ise günde 2-3 kere kesilmeye başladı. Yani adamakıllı bir internet hizmeti kesinlikle alamıyorsunuz. İnternet üzerinden bir şey indirmek istiyorum fakat hız sürekli olarak 0'a düşüp tekrardan normal hızına dönüyor. Aynı şekilde Steam'den de oyun indiriyorum, hız aynı şekilde 0'a düşüp tekrardan aynı hızına dönüyor. Böyle böyle 2 saatte inecek oyun 5 saatte falan iniyor.

Teknik destek konusuna gelecek olursak, destek kayıtlarına genel olarak 5-6 saat içerisinde dönüyorlar. Destek kayıtlarına dönüş hızında herhangi bir sıkıntı yok. Ben yaklaşık olarak 7-8 kere internet kopması ve hız düşüşü yüzünden destek kaydı attım. Yaptıkları tek şey, karşı taraftan modeminizi kapatıp açıyorlar, interneti kesip tekrardan interneti açıyorlar falan. Bu yaptıkları şey sadece 10 saat falan işe yarıyor, 10 saatten sonra tekrardan aynı haline dönüyor ve aynı sorunlar çıkmaya başlıyor. Ben şahsen Net Speed'den memnun değilim, her ne kadar fiyat olarak uygun olsa da diğerlerine göre verdiği hizmet kötü.

Merhaba, yaklaşık olarak 3 aydır net Speed müşterisiyim. Memnun musun dersen, kesinlikle memnun değilim. Fiyat olarak ve sağladığı hız olarak diğer sağlayıcılara göre daha iyi olabilir ama verdiği hizmet gerçekten berbat. Kullandığım 3 ay boyunca internetim istisnasız her gün kesildi. Son 1 aydır ise günde 2-3 kere kesilmeye başladı. Yani adamakıllı bir internet hizmeti kesinlikle alamıyorsunuz. İnternet üzerinden bir şey indirmek istiyorum fakat hız sürekli olarak 0'a düşüp tekrardan normal hızına dönüyor. Aynı şekilde Steam'den de oyun indiriyorum, hız aynı şekilde 0'a düşüp tekrardan aynı hızına dönüyor. Böyle böyle 2 saatte inecek oyun 5 saatte falan iniyor.

Teknik destek konusuna gelecek olursak, destek kayıtlarına genel olarak 5-6 saat içerisinde dönüyorlar. Destek kayıtlarına dönüş hızında herhangi bir sıkıntı yok. Ben yaklaşık olarak 7-8 kere internet kopması ve hız düşüşü yüzünden destek kaydı attım. Yaptıkları tek şey, karşı taraftan modeminizi kapatıp açıyorlar, interneti kesip tekrardan interneti açıyorlar falan. Bu yaptıkları şey sadece 10 saat falan işe yarıyor, 10 saatten sonra tekrardan aynı haline dönüyor ve aynı sorunlar çıkmaya başlıyor. Ben şahsen Net Speed'den memnun değilim, her ne kadar fiyat olarak uygun olsa da diğerlerine göre verdiği hizmet kötü.
Teşekkürler bende Vodafone net baglattim şimdilik sorun yok.

Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum bir sorun yaşamadım ama bağlantım Fiber, başka bir adres için VDSL başvurusu yaptım. Orada nasıl olacak bilgim yok güncellerim burayı. Fiber netspeed bağlantımda yoğun saatlerde throttling uygulandığını düşünüyorum türk telekom tarafından mı netspeed tarafından mı bilmiyorum. Modemimde vpn özelliği var hem gizlilik hemde böyle kısıtlamalardan kurtulmak için hep açık. Bu yüzden beni etkilemedi, 100 mbps paket kullanıyorum 110 mbps hız alıp 8 mbps net upload alabiliyorum.

Arkadaşın dediklerine ben de katılıyorum. Verilen hizmet gerçekten berbat. Sürekli kesintiler yaşamıştım ve hiçbir çözüm de sunamıyorlardı. Şuan Turknet'e geçtim, Turknet de kendi altyapısını getirdi upload hızım vs. 2 kat arttı. Kesintiler olmasına rağmen yine de değiştirmiyordum, bir de ping problemi çıktı artık bıkıp değiştirdim.

Siz de keşke taahhütlü bir tarife almasaydınız. İstediğiniz an çıkabilmek gibisi yok.

Rica ederim hocam. Ama şunu söylemek istiyorum, farklı bir sağlayıcıya geçmek isterseniz eğer, tercihleriniz arasında kesinlikle net Speed olmasın. Çünkü günde en az 3 kere internet kopuyor ve kesiliyor, teknik destek deseniz sadece modemi falan yeniden başlatıyor, interneti klasik şekilde aç kapa yapıyor, başka bildikleri bir şey yok. Daha 30 dakika önce, 3 dakika içinde internet 2 kere koptu.

Sebep? Modem dahil ilk 6 ay için 55tl ödüyorum ve 35mbps. Diğer 6 ay için 108tl ödeyeceğim. Tek beğenmediğim yanı teknik destekleri kötü.
Taahütsüz olması bence büyük bir eksi. Dediğiniz gibi teknik destekleri de internetten okuduğuma göre eleştirilmiş. Bir de şu var mesela Turknet'i 1 yıldır kullanıyorum ilk başta alt yapım 35-40 Mbps desteklediği için ben de 35 Mbps'lik paketlerini kullanmaya başladım. Şimdi alt yapı çalışmaları sayesinde 75 Mpbs internet kullanabileceğim sitelerinde gözüküyor. Şu an 95 TL ödüyorum ama istediğim an 5 TL fazladan vererek alt yapımın desteklediği en yüksek hızı alabildiğim pakete geçebiliyorum. Bu da alt yapım yenilendikçe hızım da artacak demek oluyor. İleride fiber gelince 1000 Mbps interneti 100 TL'ye kullanacağım yani. Bölgenizde TurkNet çalışmalar yapıyorsa belki siz de ileri vadede fiber internete sahip olabilirsiniz. Bence bu büyük bir artı. Tabii kendi şahsi fikrim bu. Siz Vodefone'u ucuz bulmuş almışsınız, sizin fikrinize karışamam. 👍

Rica ederim hocam. Ama şunu söylemek istiyorum, farklı bir sağlayıcıya geçmek isterseniz eğer, tercihleriniz arasında kesinlikle net Speed olmasın. Çünkü günde en az 3 kere internet kopuyor ve kesiliyor, teknik destek deseniz sadece modemi falan yeniden başlatıyor, interneti klasik şekilde aç kapa yapıyor, başka bildikleri bir şey yok. Daha 30 dakika önce, 3 dakika içinde internet 2 kere koptu.
Hocam sanırım Netspeed'te son zamanlarda böyle bir şey var bende de kopma olmuştu birkaç kere geçen ay sonra da geçti ve bir daha da olmadı.

Geri
Yukarı