Netspeed nasıldır?

Yaklaşık 1.5 yıldır Netspeed kullanıcısıyım. İlk 9-10 ay kullanırken aşırı fazla sorun yaşamadım. Sadece haftada 1-2 kere internet kısa süreli (1-2 dk) kesiliyordu ama çok fazla üstelemedim, olabilir Türkiye'de yaşıyoruz sonuçta diyerekten ve piyasada o zamanlar TurkNet ve Millenicom'a göre daha uygun olduğundan dolayı.

Ama bu son 5-6 aydır her gün istisnasız en az 1 kere kesiliyor. Artık kesilmediği günlerde acaba bir sorun mu var, internet bugün hiç kesilmedi diye düşünmeye başlıyorum. Her kesintiden sonra artık yeter değiştireceğim interneti diyorum ama üşenip 6 aydır değiştirmiyorum. Hatta bir ara öyle bir kesinti oldu ki, üşenmedim saydım, yaklaşık 10 dakika gibi bir sürede 9 kere internet kesildi ve her kesinti en az 1 dakika kadar sürüyordu.

Steamde de hızım oyun indirirken sürekli olarak 0'a düşüyor ve normalde 2 saatte inecek oyunu 2 güne indiremiyorum. Tüm bunlardan sonra sağlayıcı aramaya başladım ama fiyatlar biraz fazla gibi geldiği için bana mecburen değiştirmiyorum. Daha uygun fiyatlı olanları var ama onların da adını ilk defa duyuyorum, GıbırNet ve PoyrazNet gibi. Kısacası Netspeed=Kanser Sebebi

Eğer sizin fiyat konusunda sıkıntınız yoksa TurkNet'i deneyin bence. Turk Telekom'a 24 mbps için 240 TL vermektense TurkNet'e maksimum hız için 250 TL vermek daha mantıklı olacaktır. Kullanan yakınlarım da TurkNet için çok iyi diyorlar.

@Emil Breivik Altyapınızda sorun olabilir. VDSL altyapı mı? Kesintileri ben de yaşıyorum ama çok rahatsız edici olmuyor. Ayda ortalama 2-3 kere oluyor ve süresi 2-3 dakikayı geçmiyor. Zaten kullanan kimse Netspeed mükemmel demiyor. Fiyat/performans olarak çok iyi diyoruz. Ben mesela davet ettiğim insanlarla beraber 130-140TL fatura öderken, benzer hizmeti Turknet 250TL'ye satıyor. Yani arada böyle uçurum bir fark varken, bu kesintiler pek göze batmıyor. Onun dışında Turknet bana 110-115mbps download ve 8 mbps upload verirken, son zamanlarda Netspeed ile uplaod hızım 14-15 mbps seviyelerine çıktı. (Sanırım Turk Telekom'un upload hızlarındaki iyileştirme bana da yansıdı.) Özetlersem, genel olarak memnunum. 10 üzerinden 8 alabilecek bir ISS. Kesintiler yaşamazsam 9-9.5 alır. Son 0.5-1 puanı da yurtdışı sunucularına bağlantı hızından kırıyorum. Turknet istisnazsız daha iyi bu konuda. (Valorant Turknet 50 ms civarı oynarken, Netspeed ile 58-60ms civarı oynuyorum. Londra sunucusunda böyle.)

@Emil Breivik Altyapınızda sorun olabilir. VDSL altyapı mı? Kesintileri ben de yaşıyorum ama çok rahatsız edici olmuyor. Ayda ortalama 2-3 kere oluyor ve süresi 2-3 dakikayı geçmiyor. Zaten kullanan kimse Netspeed mükemmel demiyor. Fiyat/performans olarak çok iyi diyoruz. Ben mesela davet ettiğim insanlarla beraber 130-140TL fatura öderken, benzer hizmeti Turknet 250TL'ye satıyor. Yani arada böyle uçurum bir fark varken, bu kesintiler pek göze batmıyor. Onun dışında Turknet bana 110-115mbps download ve 8 mbps upload verirken, son zamanlarda Netspeed ile uplaod hızım 14-15 mbps seviyelerine çıktı. (Sanırım Turk Telekom'un upload hızlarındaki iyileştirme bana da yansıdı.) Özetlersem, genel olarak memnunum. 10 üzerinden 8 alabilecek bir ISS. Kesintiler yaşamazsam 9-9.5 alır. Son 0.5-1 puanı da yurtdışı sunucularına bağlantı hızından kırıyorum. Turknet istisnazsız daha iyi bu konuda. (Valorant Turknet 50 ms civarı oynarken, Netspeed ile 58-60ms civarı oynuyorum. Londra sunucusunda böyle.)
Arasırada biz davet edelim da.

Yaklaşık 1.5 yıldır Netspeed kullanıcısıyım. İlk 9-10 ay kullanırken aşırı fazla sorun yaşamadım. Sadece haftada 1-2 kere internet kısa süreli (1-2 dk) kesiliyordu ama çok fazla üstelemedim, olabilir Türkiye'de yaşıyoruz sonuçta diyerekten ve piyasada o zamanlar TurkNet ve Millenicom'a göre daha uygun olduğundan dolayı.

Ama bu son 5-6 aydır her gün istisnasız en az 1 kere kesiliyor. Artık kesilmediği günlerde acaba bir sorun mu var, internet bugün hiç kesilmedi diye düşünmeye başlıyorum. Her kesintiden sonra artık yeter değiştireceğim interneti diyorum ama üşenip 6 aydır değiştirmiyorum. Hatta bir ara öyle bir kesinti oldu ki, üşenmedim saydım, yaklaşık 10 dakika gibi bir sürede 9 kere internet kesildi ve her kesinti en az 1 dakika kadar sürüyordu.

Steam'de de hızım oyun indirirken sürekli olarak 0'a düşüyor ve normalde 2 saatte inecek oyunu 2 güne indiremiyorum. Tüm bunlardan sonra sağlayıcı aramaya başladım ama fiyatlar biraz fazla gibi geldiği için bana mecburen değiştirmiyorum. Daha uygun fiyatlı olanları var ama onların da adını ilk defa duyuyorum, GIBIRNet ve PoyrazNet gibi. Kısacası Netspeed = kanser sebebi.

Eğer sizin fiyat konusunda sıkıntınız yoksa TurkNet'i deneyin bence. Türk Telekom'a 24 Mbps için 240 TL vermektense TurkNet'e maksimum hız için 250 TL vermek daha mantıklı olacaktır. Kullanan yakınlarım da TurkNet için çok iyi diyorlar.

TurkNet'ten geçeceğim zaten altyapımız Türk Telekom. TurkNet'inde son birkaç aydır kesintileri illallah ettirdi. Daha aboneliğimin ilk aylarında bana Max 100 Mbps alabileceğimi söyleyen firma (2 yıl oldu. O zamanlar 32 Mbps almıştık ve gayet de saniyede 5 MB'ye kadar indirme veriyordu).şu an bölgemizde internet bağlamında hiçbir altyapı çalışması olmamasına rağmen 20 Mbps'ye 250 lira istiyor. Destek ile konuştuğumuzda ise sizin altyapınız 100 Mbps'yi desteklemiyor Türk Telekom'un bilgilendirmesi yanlış (halbusi ki kendileri söylemişti zamanında) biz yine de sizi kırmamak için 100 Mbps'ye çıkardık dediler. Sözde dalgalanmalarda olabilirmiş. Bu değişikliğe rağmen şimdi 23 Mbps alıyoruz yukarıya da hiç çıkmıyor, dalgalanma falanda yok. Kısacası sözde bizi kandırıyorlar. Ne olursa olsun değiştireceğim. Azıcık müşteri topladılar diye bu fahiş fiyatlandırmada yapılmaz yahu ama ne yalan söyleyeyim ilk senelerde aşırı memnundum. İnternet hızı olsun kesilmeler olsun. Şimdi bozdu maalesef.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı