NetSpeed sürekli internet kopması

BOOTKIT

Decapat
Makaleler
1
Merhabalar ben Türk Telekom'dan NetSpeed geçtim. Ama geçtiğimden beri sürekli sorunlar yaşamaktayım.
NetSpeed 35Mbit VDS paketi seçtim. Çünkü altyapı sorguda 55Mbit desteklediğini söylüyordu.
Tabii ki Technopat'ın önerdiği Keenetic Omni DSL modemini aldım. Kurulumu yaptım. İnternete bağlandım.
Birinci hafta içerisinde sürekli şekilde internetim kopmaya başladı. Aradığımda kabloda kırıklık olduğunu söylediler.
Kabloyu kontrol ettiğimde lokal kabloda ne kırıklık var ne de bir bozukluk var. Dedim ki başlığı galiba kırık yeni bir RJ-45 başlığını taktıralım düzelsin.
10-15₺ geldiler başlığı değiştirdiler. Sorun yine devam etti.
> Aradım dediler ki modeminizden kaynaklanıyor dediler.
Başka modem aldım geldim birkaç gün denedim yine aynı sorunla karşı karşıyayım.
> Aradım dedim ki hocam neyse parası vereyim gelin değiştirin şu kabloyu dedim.
Tamam dediler.
> 1 hafta sonra ne gelen var ne giden? Tekrar NetSpeed aradım.
Sayın TT'ciler gelmeden uğramadan ki, telefon direği tam karşımda, lokal kabloyu kontrol etmişler bak takdiri ilahiye galiba arkadaş ya teleportlanmayı buldular ya da görünmez falan oldular.
Altyapı sorguda bağlattırmadan önce çıkan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bağlattırdıktan sonra altyapı sorgu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

SNR değerlerinin düşüklüğünden şüphe ediyordum ki SNR değerleri modemden yükselttim. Ama yine de kesildi. Buradada kesildiğinde çektiğim video.
SNR değerleri ve diğer verilerin hepsi detaylıca yazmaktadır.

Ha neden gelen veri düşük diyorsanız SNR değerini bağlantı optimize olsun diye 15 çektim ama kesinti devam ediyor.
Maalesef ki arkadaşlar bu tarz şirketlerin altyapı sorgularına bakarak internet bağlattırmayın. Ben ttdeki yüksek fiyatlar sebebiyle buna geçtim. Ama buradada sadece dedikleri şey modem veya kablo - kabloyu değiştirmiyorlar ücretini ödeyeceğimi beyan ettim bir de - modem - aklıma şey geldi bu bir aralar modemi sıfırlayın mevzusu vardı TTNET'in al birini vur ötekine.

Son düzenleyen: Moderatör:
Müşteri hizmetleri ile iletişime geçin, destek talebi yolladığım da ertesi güne aradılar.

15nci defa aramam. TT'cileri yolluyorlar. Adamlar gelmeden lokaliniz sağlam diyor. Beni cepten arayıp yapabileceğimi herhangi bir şey yok diyor. Hocam parasını vereyim dediğimde ise kablo yok diyorlar.

Ben aramadan direk buraya geldiğimi mi düşünüyorsunuz lütfen konuyu baştan okuyunuz.

Marka fan boyluğunu başka yerlerde yapın veya eğer ki o şirkete çalışıyorsanız sorunumu çözün.

Merhabalar ben Türk Telekom'dan NetSpeed geçtim. Ama geçtiğimden beri sürekli sorunlar yaşamaktayım.
NetSpeed 35Mbit VDS paketi seçtim. Çünkü altyapı sorguda 55Mbit desteklediğini söylüyordu.
Tabii ki Technopat'ın önerdiği Keenetic Omni DSL modemini aldım. Kurulumu yaptım. İnternete bağlandım.
Birinci hafta içerisinde sürekli şekilde internetim kopmaya başladı. Aradığımda kabloda kırıklık olduğunu söylediler.
Kabloyu kontrol ettiğimde lokal kabloda ne kırıklık var ne de bir bozukluk var. Dedim ki başlığı galiba kırık yeni bir RJ-45 başlığını taktıralım düzelsin.
10-15₺ geldiler başlığı değiştirdiler. Sorun yine devam etti.
> Aradım dediler ki modeminizden kaynaklanıyor dediler.
Başka modem aldım geldim birkaç gün denedim yine aynı sorunla karşı karşıyayım.
> Aradım dedim ki hocam neyse parası vereyim gelin değiştirin şu kabloyu dedim.
Tamam dediler.
> 1 hafta sonra ne gelen var ne giden? Tekrar NetSpeed aradım.
Sayın TT'ciler gelmeden uğramadan ki, telefon direği tam karşımda, lokal kabloyu kontrol etmişler bak takdiri ilahiye galiba arkadaş ya teleportlanmayı buldular ya da görünmez falan oldular.
Altyapı sorguda bağlattırmadan önce çıkan.

Bağlattırdıktan sonra altyapı sorgu.

SNR değerlerinin düşüklüğünden şüphe ediyordum ki SNR değerleri modemden yükselttim. Ama yine de kesildi. Buradada kesildiğinde çektiğim video.
SNR değerleri ve diğer verilerin hepsi detaylıca yazmaktadır.

Ha neden gelen veri düşük diyorsanız SNR değerini bağlantı optimize olsun diye 15 çektim ama kesinti devam ediyor.
Maalesef ki arkadaşlar bu tarz şirketlerin altyapı sorgularına bakarak internet bağlattırmayın. Ben ttdeki yüksek fiyatlar sebebiyle buna geçtim. Ama buradada sadece dedikleri şey modem veya kablo - kabloyu değiştirmiyorlar ücretini ödeyeceğimi beyan ettim bir de - modem - aklıma şey geldi bu bir aralar modemi sıfırlayın mevzusu vardı TTNET'in al birini vur ötekine.

Bahsi geçen kabloyu sizde değiştirebilirsiniz.
Bina girişindeki ankastreden sizin daireye gelen kabloda sorun olabilir.

Bir de dikkatimi çekti telefon direği dediniz.
Bu kablolar artık direk ile değil yer altından geliyor diye biliyorum.

Bahsi geçen kabloyu sizde değiştirebilirsiniz.
Bina girişindeki ankastreden sizin daireye gelen kabloda sorun olabilir.

Bir de dikkatimi çekti telefon direği dediniz.
Bu kablolar artık direk ile değil yer altından geliyor diye biliyorum.

Hocam maalesef ki ben Gaziantep ilçesinde oturmaktayım. Ve tam karşımda telefon direği var direkden direk evimin camından içeriye gelen RJ-45 ucuna sahip kabloya sahibim. Bir mahalle ötede fiber altyapı var iken mahallede 2-3'ten fazla kat olmadığı ve bunlarında imzası olmadığı için altyapı döşenmeyeceğini söylüyorlar yapabileceğim şeyler çok sınırlı.

Hocam maalesef ki ben Gaziantep ilçesinde oturmaktayım. Ve tam karşımda telefon direği var direkden direk evimin camından içeriye gelen RJ-45 ucuna sahip kabloya sahibim. Bir mahalle ötede fiber altyapı var iken mahallede 2-3'ten fazla kat olmadığı ve bunlarında imzası olmadığı için altyapı döşenmeyeceğini söylüyorlar yapabileceğim şeyler çok sınırlı.

O zaman senin eve uzatılmış bir kablo direkten sana geliyorsa bu kablonun mutlaka bir bağlantı noktası olmalı.

Burada sorun olabilir.
Bunu bir elektrikçide çözer tanıdık birisi varsa uzun merdiveni olan bir sorun derim.

O zaman senin eve uzatılmış bir kablo direkten sana geliyorsa bu kablonun mutlaka bir bağlantı noktası olmalı.

Burada sorun olabilir.
Bunu bir elektrikçide çözer tanıdık birisi varsa uzun merdiveni olan bir sorun derim.

İşte beni arıyan TT ekipleri altyapı maximum kaldırdığı bir önceki düzene göre 12Mbit üstü olmadığı belirli ufak değişiklikler yaparak Max 14 kadar çıkarılabildiğini söylüyorlar. Yeni gelenler ise iyileştirdiğini söylerken 50 üstünde hız alabileceğimizi ancak bunun TT abonesi iken alabileceğimizi söylüyorlar işte burada bir TT çakallığı olduğunu düşünüyorum. Vallahi dolanmadığım yer kalmadı. Kablo için kimse 10-20₺ kabloyu değiştirmeye gelmiyor ah yapabilsem.

TurkNet'teyken bende de çok oluyordu. Superonline geçtim kopma falan yok fiber keyfi ayrı. Tavsiyem imkan olunca bilindik sağlam bir firmadan internet almanız.

TurkNet'teyken bende de çok oluyordu. Superonline geçtim kopma falan yok fiber keyfi ayrı. Tavsiyem imkan olunca bilindik sağlam bir firmadan internet almanız.
Netspeed'in sağlam olmadığını kim söyledi? Adamlar Netflix ile anlaşıp abonelerine çok iyi bir Netflix deneyimi yaşatıyor.

Arkada Zoom ve 11 sekme açık. Hiç kimse internette olmazsa 75-8 olarak direkt verebiliyor.
1623188285087.png

Yeni konular

Geri
Yukarı