NetSpeed umursamamazlığı

BOOTKIT

Decapat
Makaleler
1
Ben TTNET 16Mbit ADSL 2 yıllık tahaddüt bitince VDSL bir ağa geçmek istedim. Efendim 2 gün gecikme ile olsa da geçtim. 35Mbit internet sorunsuz şekilde geliyor ama bir de ne göreyim. SNR değerim 8'in üstüne çıkmıyor hat düşüyor. Modemden VDSL ayarı 8(varsayılan) 12'ye geçtiğimde düşmüyor. NetSpeed bana tek önerisi internet hızını düşürmem. Kabloda ek varsa bakmak falandı. Baktım telefon direğinden direk modeme RJ-11 jakı ile bağlı. Bu kabloya CAT6 ile ek yapsam olur mu? SNR değerlerim düzelebilir mi?

Şimdi ben anlamadım. Tam olarak müşteri hizmetleri ne dedi? Bu forumun en büyük NetSpeed fan boyuyum. :) Bana her konuda her şekilde yardımcı oldular. Yeni rehberim yakında.

Şimdi ben anlamadım. Tam olarak müşteri hizmetleri ne dedi? Bu forumun en büyük NetSpeed fan boyuyum. :) bana her konuda her şekilde yardımcı oldular. Yeni rehberim yakında.

Ben NetSpeed VDSL pakete geçtim. Burası kesin bir şekilde söylüyeyim. 2 gün haydi geçiş işlemleri normal bir süreç TT'nin tahaddütsüz fiyatı bana kitledi. Ona da ammenna. Eve bir internet geldi. SNR değeri 6-8 arasında 4-5 saatte bir hat düşüyor.

Adamlar yüzüme kapatıyor. 7 gün önce destek talebi oluşturmuşum. Zerre umurularında değil. Kabloyu tak çıkar SNR yükseldi 0.1 bakın hatta sorun yok diyor. Aynı binada alt kat VDSL TTNET'de iken 25-30SNR alırken ben neden NetSpeed 6-8 SNR ile kopma değerlerine razı olayım ki?

Altyapınız VDSL destekliyor mu? Ayrıca siz NetSpeed'i bir defa arayın ve uygun bir üslup ile derdinizi anlatın. Anlattıktan sonra çözüme kavuşturacaklardır merak etmeyin. Eğer bina içerisinde ki altyapı ile alakalı ise NetSpeed bir şey yapamıyor ki bunu size söylerler. Eğer ankastrede sorun varsa hemen TT ekipleri gelip hallediyor. Hemen dediğime bakmayın internet servis sağlayıcıları için hızlı yani. 1-2 Gün gibi gelirler TT ekibi lazımsa.

Altyapınız VDSL destekliyor mu? Ayrıca siz NetSpeed'i bir defa arayın ve uygun bir üslup ile derdinizi anlatın. Anlattıktan sonra çözüme kavuşturacaklardır merak etmeyin. Eğer bina içerisinde ki altyapı ile alakalı ise NetSpeed bir şey yapamıyor ki bunu size söylerler. Eğer ankastrede sorun varsa hemen TT ekipleri gelip hallediyor. Hemen dediğime bakmayın internet servis sağlayıcıları için hızlı yani. 1-2 gün gibi gelirler TT ekibi lazımsa.

Kendilerinin dediğine göre Kablom'un ek yerlerinde kırıklık olduğunu söylüyorlar. Kabloda kırıklık göremiyorum. Kablo direk kutudan evime geliyor siyah kablonun ucunda RJ-11 jack ile bağlı jakı söktüm. Tekrar taktım. Sadece 0.1 SNR değeri yükseldiği için kabloda sorun olmadığını söylüyorlar. Parasını ben vereyim değiştir şu lanet kabloyu diyorum yok efendim değiştiremeyiz diyorlar. İyice sinirlendim en doğal hakkım cimere gideceğim.

Kendilerinin dediğine göre Kablom'un ek yerlerinde kırıklık olduğunu söylüyorlar. Kabloda kırıklık göremiyorum. Kablo direk kutudan evime geliyor siyah kablonun ucunda RJ-11 jack ile bağlı jakı söktüm. Tekrar taktım. Sadece 0.1 SNR değeri yükseldiği için kabloda sorun olmadığını söylüyorlar. Parasını ben vereyim değiştir şu lanet kabloyu diyorum yok efendim değiştiremeyiz diyorlar. İyice sinirlendim en doğal hakkım cimere gideceğim.
O kabloyu sizin dışınızda kimse değiştiremez. Elektrikçi değiştirir sadece.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı