Netspeed Upload Sorunu

logiwex

Kilopat
Yer
Tekirdağ Çorlu
Daha fazla  
son.png

2 Haftadır Netspeed firmasındayım, aldığım değerler bu fakat nedense ilk 4 gün boyunca yayın yaparken bir problem olmadı, ardından 4-5 günün sonunda bitrate'i kaç verirsem vereyim internetim de yurtiçi, yurtdışı yayın yaparken aşırı derecede Ping artıyor 60 alıyorsam normalinde anlık 80-90-120-150-200'lere kadar çıkıyor ve lag takılma sorunu yapıyor. Kendilerine bu durumu bildirdim ve bir çok kullanıcısında aynı şekilde benim sorunumdan varmış kendilerine anlatmamıza rağmen sürekli olarak çözüm sunmuyorlar başlarından savma iş yapıyorlar. Aşağıya atmış olduğumda modem değerlerim hiçbir problem yok fakat kendilerine bir türlü anlatamıyorum anlamak istemiyorlar çözüm üretemiyorlar yardımcı olursanız sevinirim yayın yapamıyorum :cry:

Screenshot_4.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

@Recep Baltaş @Ali Güngör Çözüm önerilerinizi ve yardımlarınız beklemedeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı şekilde netspeed kullanıyorum. İlk hafta CSGO da 50 55 ping ile oynuyordum, şuanda 90'dan aşağıya düşmüyor ping arayıp söylememe rağmen pinge müdahale edemiyoruz diyorlar.

Bende aynı şekilde netspeed kullanıyorum. İlk hafta CSGO da 50 55 ping ile oynuyordum, şuanda 90'dan aşağıya düşmüyor ping arayıp söylememe rağmen pinge müdahale edemiyoruz diyorlar.
Benim normalinde ping değerlerim iyi fakat yayın açınca anlamsızca 60 olan ping 120-200 seviyelerine geliyor.

YouTube yayını yapınca sıkıntı yok Twitch yapınca varsa bunun Twitch sunucusundan kaynaklı olduğunu bin defa anlattım. Bir tek sende var bu sorun bulunduğun bölgedeki santralden kaynaklı diyicem o zaman YouTube yayını nasıl sorunsuz yapıyorsun. Videolu kanıtlar var Twitch yayınları sıkıntısız yapılıyor sende sıkıntı var.

@Cleante sizde böyle bir sorun var mı?

Yurt dışı çıkışlarında yoğunluk var bir süredir. Büyük ihtimal çalışma yapılıyor. Hele ki bağlantınız Sofya üzerinden geçiyorsa yandınız. Çok yoğun oluyor hatlar.

@117084 Ben TürkNet kullanıyorum, bana 3 Mbps upload veriyorlar. Bilmeyenler olabilir hangi İSS kullandığımı. Ben yayın falan yapmıyorum, fark etmem olanaksız. Fakat Whatsapp gibi yerlere video, resim yüklerken herhangi bir sorun yok. Benim ping kablolu ve kablosuz modeme yakın odalarda 3-4 çıkıyor ama uzak odada 9-13 arası. CS GO 50 ping yukarısı görmedim uzun zamandır. Ben sorunun Twitch kaynaklı olma ihtimalinin yüksek olduğunu daha önceden söylemiştim.

Son düzenleme:
YouTube yayını yapınca sıkıntı yok Twitch yapınca varsa bunun Twitch sunucusundan kaynaklı olduğunu bin defa anlattım. Bir tek sende var bu sorun bulunduğun bölgedeki santralden kaynaklı diyicem o zaman YouTube yayını nasıl sorunsuz yapıyorsun. Videolu kanıtlar var Twitch yayınları sıkıntısız yapılıyor sende sıkıntı var.
Youtube'da da ayni sorun devam etmekte yani verilen uploadi kullaninca ping yapiyor.

Verilen upload kullanılınca DSL bağlantılarının hepsinde ping yapar.

Bu gayet normal ve olağan durumdur. Olağanüstü durum, ping yapmamasıdır zaten.

Tahminimce DSL modülasyonu ile alakalı olarak Netspeed tarafından bir bant genişliği düzenlemesi yapıldı.

Ancak bu konunun uzmanı olmadığım için yorum yapmaktan kaçınmam gerekiyor.

Bir sorum var, gerçekten de siz yayın yaparken pinginiz tamamen sabit miydi? İmkansız çünkü.

Verilen upload kullanılınca DSL bağlantılarının hepsinde ping yapar.

Bu gayet normal ve olağan durumdur. Olağanüstü durum, ping yapmamasıdır zaten.

Tahminimce DSL modülasyonu ile alakalı olarak Netspeed tarafından bir bant genişliği düzenlemesi yapıldı.

Ancak bu konunun uzmanı olmadığım için yorum yapmaktan kaçınmam gerekiyor.

Bir sorum var, gerçekten de siz yayın yaparken pinginiz tamamen sabit miydi? İmkansız çünkü.
Sabit olmasi imkansiz fakat lagsız takılmasız yayın yaptığım doğrudur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı