Netspeed Ping Sorunu

İlk 2 ekran görüntüsü temiz hocam. Fakat 3.resimde 6 ve 7. hoplarda var paket kaybı. Gayrettepe-Eskişehir-Ulus omurgasında. Farkettiyseniz konu sahibinde de aynı hopta sıkıntı var. Buradaki bng/ssg cihazları yanlış konfigüre edilmiş. 8-9 aydır bu böyle. Neredeyse bütün Netspeed kullanıcılarında var bu sorun, ben kullanırken vardı, 9 ay geçti hala aynı.
Yorum için teşekkürler, diğer konuda da dedim ben Netspeed'i övmüyorum kimseye sadece ben yaklaşık bir senedir kullanıyorum ufak tefek sorunlar dışında ciddi bir sorun yaşamadım, eğer bir sorunla karşılaşırsam zaten iptal ederim başka firmaya geçerim. Türknet, Netspeed ikisinde de taahhüt yok insanlar deneyebilir hangisinden memnun olursa kullanırlar.

Bugün yine teknik destekten mail geldi hattınızda arıza yoktur diye bu ss leri onlara da atayım mı? Ben sürekli bunları darlasam telefonla maille falan yine de işe yaramaz mı?

Ve son olarak şu an yaz tatilindeyim, üniversite açıldığında şehir değiştireceğim ve buradaki interneti sadece ailem kullanacak onlar için de bu paket kaybı sorun olmayacak fakat üniversite için Antalya'ya gittiğimde hangi internet sağlayıcısını kullanmalıyım? TTnet vs 90-100 lira fatura çıkartıyor o da biraz sıkıntı açıkçası öğrenci için.
İstediğiniz kadar mail atın, darlayın, zorlayın pek umurlarında olmuyor hocam. İlgileniyoruz diyip oyalıyorlar sadece. Benim tecrübem bu şekilde. Bu sorunu Netspeed bahsedilen hoplardaki cihazları doğru konfigüre ederek çözebilir ama yapmıyorlar işte. Sizin gibi konu açıp aynı konudan dert yanan bir sürü kullanıcısı var bu "sağlayıcının".

Fakat dediğiniz gibi sadece aileniz kullanacak sıkıntı olmaz pek. Paket kaybı oyunlarda sıkıntı yaratır. Canlı yayın izlerken sıkıntı yaratır. Görüntülü/sesli görüşme yaparken sorun yaratır. Onun dışında anne babanız zaten anlayamaz bile.

Süre pek farketmez zira varsa hemen çıkar zaten. 30 saniye-1 dakika yeterli olacaktır. Aynı zamanda interneti kullanmayı bırakmanıza da gerek yok.

merhaba güzel kardeşim, ben de türknet kullanıyorum son 1 aydır da cs 1.6 oynuyorum önceden bu loss ve choke yoktu, 100mbps hız alıyorum pingim de testlerde 5 i geçmiyor, cs de en düşük ms oranı da bende 15 i geçmiyor bazen 3-5 e kadar iniyor fakat sürekli loss ve choke var oda olunca mermi gitmiyor takılmalar oluyor. şimdi www.csduragi.com'a test yaptım ekte sana zahmet bakarmısın bir sorun varmı acaba? şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• www.csduragi1.jpg
    www.csduragi1.jpg
    179 KB · Görüntüleme: 118
Tam olarak söylediğim gibi. Paket kaybı var ciddi anlamda. Gayrettepe hop noktasındaki cihazda başlıyor. Dediğim gibi Netspeed kullanıcılarının çoğunda bu sorun var, bazıları sizin gibi farkediyor bazıları ise ne olduğunu bile anlamadan kullanıyor. Netspeed bu konunun farkında fakat çözmek istemiyorlar. Yapabileceğiniz tek şey sağlayıcı değiştirip bu saçmasapan merdiven altı amatör firmadan kurtulmak. Ben o şekilde çözdüm ve şimdi bedava bağlayalım hatta üstüne para verelim deseler Netspeed kullanmam ve kimseye de önermem.
Hocam galiba bendede paket kaybı var bu değerler normal mi?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-06-18 181905.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-18 181905.png
    64,1 KB · Görüntüleme: 25
  • Ekran görüntüsü 2022-06-18 181921.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-18 181921.png
    60,9 KB · Görüntüleme: 24
  • Ekran görüntüsü 2022-06-18 181932.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-18 181932.png
    63,6 KB · Görüntüleme: 20
  • Ekran görüntüsü 2022-06-18 181943.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-18 181943.png