NetSpeed Valorant ping sorunu

ozoyobutlazannya

Femtopat
Merhabalar,
Öncelikle forumda yeniyim bir hatam olursa affola.

Oturduğum bölgede bana en uygun fiyatta en yüksek hızı NetSpeed sağladığı için bu sağlayıcıyı kullanıyorum 1 yıla aşkı süredir.
Herhangi bir ping sorunumun normalde olmamasına karşın, Valorant'ta sabit 80 90 arası ping alıyordum, League of Legends'ta aldığım değer ise 16 ila 20 aralığında.

Valorant destek ekibinin yardımıyla pingpotter adlı uygulama ile testler yaptım,
185.40.65.1 adresinde paket kaybımın %100 olduğunu gördüm CMD üzerinden ping bile atamıyorum.

Durumun internet sağlayıcım ile görüşerek çözülebileceğini söyleyen destek ekibinin ardından müşteri hizmetlerini aradım.
Derdimi ve paket sorunumu detaylı bir şekilde anlattığımda aldığım cevap Valorant oyununda müşterilerimizin bize bu konuda sıklıkla başvurduğunu bunun için çalışmalar başlatıldığına dair bir cümle oldu. Sorunun gerçekten çözüleceği veyahut önemsedikleri ise bir muamma.

Sizlere danışmaktan başka yapabileceğim birşey kalmadı yaptığım testlerin sonucunu alt tarafa ekliyorum.
ping 1.PNG
ping2.PNG

Bana verebileceğiniz herhangi bir tavsiye var mı?
İlginiz için teşekkürler

Son düzenleme:
Ben de LoL'de 36 ping Valorant'ta 70 ping alıyorum.
Sebebi Valorant sunucularının garip yapısı var.
Bazıları Türkiye sunucuları var diyor varsa neden 70 ping alıyoruz ve neden yabancılar denk geliyor?
Bazıları yok diyor bazı sitelerde sunucuların iyi olması hakkında haberler çıktı.
Belki de TR sunucuları Almanya lokasyonlu falan olabilir.
Ama sizden kaynaklı olmadığına %100 eminim.

TR sunuculari var. 28 ping aliyorum ben. Arada sırada çok nadir EU West atıyor oyun. Onda da 62 ping ortalama. Netspeed valorant sorunu yaşayan çok var internette.
Not: Turknet kullanıyorum.

Yaklaşık 1 haftadır oynuyorum 3 pre giriyoruz genelde bu zamana kadar dostlarımın ping değerlinde bir değişiklik olsa da bir haftadan beri sabit ping değerleri aldım sunucu kaynaklı bir ping sorunundan ziyade paket kaybı sorunum var 2. SS'te attığım gibi yine de teşekkürler

Yaklaşık 1 haftadır oynuyorum 3 pre giriyoruz genelde bu zamana kadar dostlarımın ping değerlinde bir değişiklik olsa da bir haftadan beri sabit ping değerleri aldım sunucu kaynaklı bir ping sorunundan ziyade paket kaybı sorunum var 2. SS'te attığım gibi yine de teşekkürler
Hocam ben de ilk oynadığımda yabancılar vardı 75 pingim vardı. Sonra 2-3 el daha attım onlarda 30 pingle oynadım Türkler vardı hep.

Geri
Yukarı