Netspeed VDSL 35 Mbps için Modem

Kullanamayacağım özelliklere para vermek istemiyorum açıkcası. İnternetim 35 mbit. Bu hızı mevcut 802.11n modemden de alıyorum. 5 ghz frekanla 802.11ac ile bağlansam ping değeri vs azalır mı diye düşünüyordum. Azalır mı sizce ? 5ghz'in kapsama alanı ile ilgisi var mı ?

Mesela attığın linkte şöyle diyor ''Bu yüzden 4K içerik yayını veya bulut oyunculuk işlerinde bir parmağınız yoksa, ac standardına geçmek konusunda acele etmenize gerek yok.'' Bence sizin de yoktur, dediğim modemi alın geçin. :)

Mesela attığın linkte şöyle diyor ''Bu yüzden 4K içerik yayını veya bulut oyunculuk işlerinde bir parmağınız yoksa, ac standardına geçmek konusunda acele etmenize gerek yok.'' Bence sizin de yoktur, dediğim modemi alın geçin. :)
Aynen okudum öyle yazıyordu. Peki yardımınız için teşekkür ederim.

Hali hazırda zaten internet hizmeti alıyorsanız, onu direk taşıyın, tesisat işlemleri vs. ile uğraşmamış olursunuz. Sadece size verilen kullanıcı adı ve şifreyi modem arayüzüne girerek kullanmaya başlarsınız.

VDSL modem olarak ise bütçe belirtmemişsiniz ama tavsiyem şunlardır;

Asus DSL-N 16
Asus AC-51
TP-LINK TD W9970( Wİ-Fİ çekim gücü vs. hakında bilgim yok ama arkadaşım 9 aydır sorunsuz kullanıyor)

Ben Asus öneririm zira hem ince ayarlar yapabilmek mümkün hemde düzenli güncellemeler ile ortaya çıkan çoğu sorun çözülüyor(yazılımsal olan).
Şuan başka bir firma tarafından internet hizmeti alıyorum ama sizin dediğiniz gibi direk taşımayı bilmiyorum.Ayrıca bir Vdsl modemim yok adsl kullanıyorum

Ben 4 gün önce geçiş yaptım netspeed'e alt yapım Türk Telekom'a ait sinyal yoluyla erişim veriyorlar 75mbps hız 4mbps upload var hızı sonuna kadar alabiliyorum alt yapım desteklediği için. Adamlar gelme bile gelmedi kullanıcı adı ve şifreyi mesaj yoluyla gönderdiler modeme girdim, sadece ufak bir ping problemim var onun dışında gayet iyi kopma falan olmadı hiç.
Geçiş işleminiz kaç gün sürdü? Daha önceden bir internetiniz varken mi geçtiniz yoksa hiç yoktu direkt Netspeed'e mi geçiş yaptınız? Bir de alt yapınızın desteklediği hız ne kadardı? Benim modem arayüzünde 76 mbps gösteriyor ama kendileri baktıkları zaman 50 mbps hız verebileceklerini söyledilerde.

Geçiş işleminiz kaç gün sürdü? Daha önceden bir internetiniz varken mi geçtiniz yoksa hiç yoktu direkt Netspeed'e mi geçiş yaptınız? Bir de alt yapınızın desteklediği hız ne kadardı? Benim modem arayüzünde 76 mbps gösteriyor ama kendileri baktıkları zaman 50 mbps hız verebileceklerini söyledilerde.
Süperonline kullanıyordum. iptal işlemini onlar gerçekleştirdi ve 2 gün içinde kullanıcı adı ve şifremi bana verdiler. Benim alt yapım desteklediği için 75mbps hız alabileceğimi söylediler. Vaat etikleri hızı alabiliyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı