NETSPEED VDSL'e Geçilir mi?

LastWorld41

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar altyapı sonuçlarım böyle. Sizce bu kadar uzakken 50 MBPS alabilir miyim? Ping değerlerim iyi olur mu? Netspeed nasıldır? Sorunları var mıdır? Şu anda 8 MBPS internetim var, yavaş olmasının yanında ping sorunları ve kesilme sorunları var.
Netspeed bu konuda nasıldır?

WhatsApp Image 2018-07-01 at 20.21.59.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
şuanda telekomun vdsl portu üzerinden hizmet alıyorsanız modem arayüzünde ki hat değerlerinizi konrtol edin isterseniz belki daha fazla hız alabiliyorsunuzdur firmaların teklifleri yanıltıcı olabiliyor örnek veriyorum belkide 80mbps destekliyor o zaman gidip kotasız millenicom kullanırsınız aynı paraya taahhütsüz yine yada ekran görüntüsü alıp burada paylaşın birlikte kontrol edelim

Büyük ihtimalle olur. Ben sorgulattığımda 144 metreye 75 Mbps veriyorlardı. Bence Millenicom'a da bir bak derim. Şu linkten girebilirsin: Eviniz İçin Özgürüm Kampanyası | Millenicom
Ayrıca şurada da açtığım konu var bakabilirsin: Netspeed mi? Millenicom mu Tercih Etmeliyim?

Millenicom 70 MBPS veriyor ama uzaklığı bilmiyorum. Bu arada olur derken neye olur ? Sorunlar olur mu? Geçmen iyi olur mu :D?

TT altyapısından hizmet sunuyor, bölgenizde TT altyapısı iyi durumda ise geçin derim. Taahhüt esiri olmayın, 2019'a kadar kullanın sonra ona göre devam edersiniz.

Aslında Türk Telekom üzerinden sorgulattığım zaman fiber altyapı var gösteriyor ama burada neden böyle oldu anlamadım.

şuanda telekomun vdsl portu üzerinden hizmet alıyorsanız modem arayüzünde ki hat değerlerinizi konrtol edin isterseniz belki daha fazla hız alabiliyorsunuzdur firmaların teklifleri yanıltıcı olabiliyor örnek veriyorum belkide 80mbps destekliyor o zaman gidip kotasız millenicom kullanırsınız aynı paraya taahhütsüz yine yada ekran görüntüsü alıp burada paylaşın birlikte kontrol edelim

Maalesef, ADSL internetim var.

Mesela benim altyapım 146 mbps'ye kadar destekliyor vdsl2 ve santral çok yakın ama online sorgulama yaptığım da alabileceğim maks. hız 80 görünüyor şuanda 100mbps hizmet alıyorum millenicomdan o yüzden modem arayüzünden öğrenme şansınız olursa altyapınızı daha iyi olur apartmanınızda falan kullanan varsa rica edip bir göz atmak iyi olur :) olmadı diyelim netspeed de kota var diye biliyorum zaten telekom altyapısı üzerinden hizmet vermiyor mu o zaman millenicom ile bir görüşün oda aynı şekilde hizmet veriyor tek fark kota yok :)

Hayır sorunlar olmaz anlamında dedim. :D

Peki :D.

Mesela benim altyapım 146 mbps'ye kadar destekliyor vdsl2 ve santral çok yakın ama online sorgulama yaptığım da alabileceğim maks. hız 80 görünüyor şuanda 100mbps hizmet alıyorum millenicomdan o yüzden modem arayüzünden öğrenme şansınız olursa altyapınızı daha iyi olur apartmanınızda falan kullanan varsa rica edip bir göz atmak iyi olur :) olmadı diyelim netspeed de kota var diye biliyorum zaten telekom altyapısı üzerinden hizmet vermiyor mu o zaman millenicom ile bir görüşün oda aynı şekilde hizmet veriyor tek fark kota yok :)

Modemim Fiber destekliyor. Bakma şansım var mı? VDSL mi olmalı?

Altyapı sonuçlarınızı yolladığınız resmi hangi siteden sorgulattınız? Demek istediğim metre olayını bende öğrenmek istiyorum nereden bakabilirim?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı