NETSPEED VDSL'e Geçilir mi?

Hayır ne olursa olsun Millenicom'un daha fazla şikayeti var. Bunun sebebi genellikle sözleşmeli tarifelerindeki uçuk cayma bedelleri. Ancak bu kampanyada Eviniz İçin Özgürüm Kampanyası | Millenicom taahhüt yok bence bu pakete bakın. Benim hattım 100 Mbps destekliyormuş. Netspeed 75 Mbps veriyor. Bu hız farkı çok önemli değil ancak Netspeed'in AKK'si var. Sana tavsiyem eğer hattın destekliyorsa Millenicom al nasıl olsa taahhütsüz. Buradan sorgulatabilirsin: Fiber İnternet Altyapı Nerede ve Sorgulama | Millenicom
Bu arada bunun için önemli bir ayrıntı yakaladım. Sanırım Millenicom Özgürüm Kampanyasında altyapısını TT üzerinden veriyor. Millenicom sorgulama ekranında ise bize Superonline'nin altyapı bilgileri yansıtılıyor. Ben TT altyapısı için sorgulama yaptığımda alabileceğim en yüksek hızın 75 Mbps olduğunu öğrendim. Ancak Millenicom'un hız seviyeleri 50-100 şeklinde gittiği için Millenicom'da alabileceğim en yüksek hız 50 Mbps. O yüzden ben ya Netspeed'i tercih edeceğim yada Türknet.

Bu arada bunun için önemli bir ayrıntı yakaladım. Sanırım Millenicom Özgürüm Kampanyasında altyapısını TT üzerinden veriyor. Millenicom sorgulama ekranında ise bize Superonline'nin altyapı bilgileri yansıtılıyor. Ben TT altyapısı için sorgulama yaptığımda alabileceğim en yüksek hızın 75 Mbps olduğunu öğrendim. Ancak Millenicom'un hız seviyeleri 50-100 şeklinde gittiği için Millenicom'da alabileceğim en yüksek hız 50 Mbps. O yüzden ben ya Netspeed'i tercih edeceğim yada Türknet.
Hattınız şuan telekomun vdsl portuna bağlıysa alacağınız hızı modem arayüzünden kontrol etmeniz daha faydalı olacaktır.sitelerdeki sorgulamaların hata payı çok yüksek kendimden örnek vereyim sitelerden sorgulattığımda 80mbps alabileceğim görünüyor maksiumum ama modem arayüzümde 146 mbps alabileceğim görünüyor ve şuanda 100mpbs'lik paket kullanıyorum. Millenicom'a gelince müşteri hizmetleri piyango gibi kime ne vuracağı belli değil benim de online sorgulamada 80 göründüğü için o kadar verebiliriz dediler kabul ettim bende hiç uğraşmadan çünkü modem arayüzünde görüyorum alabileceğim değeri işlemler bitince 100mbps geldi otomatik ama bazılarına 100 den aşağı veremeyiz demişler bazılarına sizin gibi 50-100 demişler garip yani

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı