Vodafone net VDSL'e geçilir mi?

KS
Dissient

Dissient

Hectopat
Vodafone'nun port açtırma konusu çok olası gelmedi bana açıkçası. TTNET kendi aboneleri olmadıkça böyle yeni port olaylarına çok yanaşmıyor. Olacak olan o başvuru yaptığın iki haftalık süre içinde boşalan port olursa seni arayacak olmalarıdır muhtemelen. Boş port konusu için diğer ISS'lerin sitelerindeki sorgulama veya iletişim hatlarını kullanabilirsin. Bunun için bir aracıya ihtiyacın yok. Benim taşındığım bölgede de port yok dediler. Ertesi gün sorguladığımda vardı, hemen başvurdum. Yakın çevrenden birinin taşınması direkt boş bir port demek olabiliyor. 2021 yılında 2 sene söz vermek çok gerekli ve mantıklı gelmiyor açıkçası, onun dışında 75 Mbps alabilecekken 50 seçmeye de gerek yok. TTNET, Superonline ve Vodafone diğer sağlayıcılar gibi verebilecekleri en yüksek hızı vermek yerine 50 gibi daha düşük hızları veriyor. Ben 3 senedir NetSpeed kullanıyorum ve çok memnunum.
Senin paketinin özellikleri ve fiyatı nedir hocam?
Ayrıca; buradaki çoğu kişi benim gibi port sıkıntısı çekiyor. Bir de mahalle gibi olunca, insanlar yamyam gibi. Pek boş port çıkabileceğini sanmıyorum. O yüzden yeni port satın alacaklarını söylediklerinde umutlandım.

midgardian

Hectopat
Makaleler
1
Belki de doğru söylüyorlardır. Burada bana port yok denince garanti olsun diye başta TTNET'e başvurmuştum, zorunda kalmıştım diyelim, onlar bile 180 güne kadar sürebilir demişti. İstanbul'un en merkezi ilçelerinden birindeyim üstelik. Biraz da o yüzden Vodafone'un söylediği çok mantıklı gelmedi bana. 75 Mbps'e kadar 84 TL ödüyorum ben.

net.png

Tekila

Decapat
Yer
İzmir
85 TL'ye 32 D 6 U kullanıyorum memnunum. Sadece gece 2 ile 3 arası genellikle yüksek bir hız kaybı yaşıyorum. Sorun çıkmadı şimdiye kadar ama çıkarsa çözüme ulaşmağacağını biliyorum çünkü Vofafone'un müşteri hizmetleri berbat hatta yok.

ArdaDalser

Centipat
Yer
Valve Corporation.
Dostlarım selam, şu anda Vodafone net VDSL hizmetine geçilir mi?
Konuyla ilgili hikayemi şu konudan inceleyebilirsiniz:
Onun dışında, halihazırda Vodafone net kullanan birileri tecrübelerini aktarabilir mi?
Vodafone ve Turknet önermiyorum. “Superonline Fiber” derim başka bir şey demem.

YnsCann

Picopat
Makaleler
1
7 Yıllık Vodafone net kullanıcısıyım şu ana kadar büyük bir sorun yaşamadım, şu anda 85₺ VDSL 50 paket kullanıyorum ve 47 download 8 upload alabiliyorum tavsiye ederim.

Ziya Tolga

Hectopat
Makaleler
1
Vodafone gördüğün yerden uzaklaşmalısın. Bir dünya problem yaşadım kimse ciddiye almadı.

yika38

Megapat
Makaleler
8
Yer
Kayseri
VodafoneNet önermiyorum. Müşteri hizmetleri teknik anlamda yetersiz, ping değerleri oldukça fazla. İnternetimiz birkaç günde bir belirsiz zamanda kısa süreli kopuyor ve müşteri hizmetleri aylardır çözüm bulamadı.

2022'ye kadar taahhüt olduğundan cayamıyoruz da, cayma bedeli epey masraflı. Kablonet'e geçmek istiyorduk ama ÖİV arttığından Kablonet de epey zamlandı.

shockeistaken

Picopat
VodafoneNet önermiyorum. Müşteri hizmetleri teknik anlamda yetersiz, ping değerleri oldukça fazla. İnternetimiz birkaç günde bir belirsiz zamanda kısa süreli kopuyor ve müşteri hizmetleri aylardır çözüm bulamadı.

2022'ye kadar taahhüt olduğundan cayamıyoruz da, cayma bedeli epey masraflı. Kablonet'e geçmek istiyorduk ama ÖİV arttığından Kablonet de epey zamlandı.
Son çare BTK ya şikayet etmek ben senelerdir olan problemimi böyle çözdüm .

KS
Dissient

Dissient

Hectopat
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim dostlar.
Şimdi, memnun olan da var olmayan da var -her İSS'de olduğu gibi-
Şans verip deneyeyim diyeceğim; 2 yıldan bahsediyoruz yani. En azından taahhütsüz bir paket sunsalarmış deneyebilirdim. Ya da 1 yıllık bir paket olsaymış...
Ne yapacağım çok kararsızım.

Yukarı