NetSpeed VS. TurkNet VS. Comnet

Hocam NetSpeed var. Paket kaybım yok ama CS'de 67ms Valorant'da 22ms. Ama internete 3 4 kişi girdiği an arada fırlama yaşandığı zaman ping 100e falan değil de 3Sn'lik 800 900 çıkıp düşüyor.
Hocam NetSpeed var. Paket kaybım yok ama CS'de 67ms Valorant'da 22ms. Ama internete 3 4 kişi girdiği an arada fırlama yaşandığı zaman ping 100e falan değil de 3Sn'lik 800 900 çıkıp düşüyor.
İstanbul taksim de.

CS'de 30-40 ping falan alıyorum knk nasıl haklı?
İstanbul veya Kocaeli gibi illerde isen pop noktalarına yakınsın çoğu ISS benzer performans verir. Ama Istanbul'dan uzaklaştıkça işler değişiyor. Rize'de netspeed 64 ping veriyor. Ben TT ile 51 alıyordum. Comnet ile ortalama 55 geliyor. Turknet ile 60 geliyor. Mesafe ve pop noktası konumları çok fark ediyor.

İstanbul veya Kocaeli gibi illerde isen pop noktalarına yakınsın çoğu ISS benzer performans verir. Ama Istanbul'dan uzaklaştıkça işler değişiyor. Rize'de netspeed 64 ping veriyor. Ben TT ile 51 alıyordum. Comnet ile ortalama 55 geliyor. Turknet ile 60 geliyor. Mesafe ve pop noktası konumları çok fark ediyor.
Valla bundan önce Turkcell kullanıyorduk. Ölümden beterdi. Her İSS aynı performansı vermiyor bence. 16 paketimden 2Mbps falan alıyordum. Şuan 35 paketimden 33 falan alıyorum NetSpeed'de.

Arkadaşlar Selam.Ben COMNET'e geçtim yaklaşık 2 hafta oluyor.Yurt dışı cs go Topluluk sunucusunda Eskiden iyi denilebilecek derecede ping değeri alabiliyordum (kablonet kullanıyordum). Şimdi Comnet'e geçtim geçeli topluluk sunucusunda pingim 71'den aşşağı değil.Sorun şu: Sunucu maksimum 70 ping istiyor.Benim ise 71 den aşşağı inmiyor.Doğal olarak beni atıyor.Comnet'in Steam'e direkt bağlantıdır vs vs demesi hep yalan.Aldatmaca.Buna hem şahit oldum.Hemde deneyimledim.NetSpeed'e geçmek istiyorum.Şuan hali hazırda millenicom aboneliğim de var.Onu balıkesirden istanbula nakil ettirsem , Modem ve kurulum ucretı ve ınternet ucretı rahat 140 tl yi buluyor aylık odeme olarak.Sıfırdan başka operatöre geçsem iyi olurmu ? Yoksa Millenicom'u iptal etmeyip netspeed'e mi geçeyim? Nekadar fazla kafadan yorum gelırse okadar ıyı.Türktelekom'un alt yapısı daha cazip.Çünkü kullanan arkadaşlarımın ping değerleri bayağı iyi.

Selamlar hocam konuyu hortlatmak zorunda kaldım. Bir kaç sorum olacak hangi iss tercih ettiniz bende Rize'de yaşıyorum turknet'in fahis fiyatlarından dolayı comnet ile gibirnet arasında kaldım tercihiniz sizin ne oldu?

Selamlar hocam konuyu hortlatmak zorunda kaldım. Bir kaç sorum olacak hangi iss tercih ettiniz bende Rize'de yaşıyorum turknet'in fahis fiyatlarından dolayı comnet ile gibirnet arasında kaldım tercihiniz sizin ne oldu?
Trabzon'da ofise vodafone 100mbit vdsl aldım, dota 2 75-80 pinglerdeydi. İlk ay hemen iptal edip TurkNet aldım 60 pinge düştü. Muhtemelen en düşük ping değerlerini Turk Telekom verir çünkü veri daha az dolaşıyor. bütçenize göre TurkNet, Turk Telekom veya NetSpeed arasında tercih yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı