Netspeed vs TurkNet

Yok abi gerçekten şaka gibi. Toxicligin vücut bulmuş hali. Bu kafayla network işiyle ilgileniyorum diyor bir de. Sen sadece pop tek noktada olduğunu düşünmeye devam et veya aktif olarak İzmir'e bagliyor gibi saçma bir dusunceye devam et. Hatta kullandığın ISS'nin hangi çıkışı kullandigini dahi yanlış bilmeye devam et. Seaboneyi Superonline kullanıyor diyorsun ancak Netspeed kullandığım halde seabone bağlantısı sağlıyorum ben. Superonline en cok tata kullanır ve bu seaboneye bakarak düşük bir cikistir. Ayrica beni Ankara yerine İzmir'e bağlıyor demen de saçma. Dünya üzerinde IPv4 stok sorunu var stok olmadığı icin seni farkli bir bolgedeki cgn ye atmıştır. Müşteri hizmetlerini aradığın sürece bağlantını 5 dakika bile sürmeden degistirdiklerini dahi bilmiyorsundur 😃. Bir cahil cahil olduğunu asla bilmez zaten sen bu şekilde devam et bilmedigin konularda "bilgi gösterisi" yapmaya çalışırsan bu toplumdan çok fazla dışlanırsın :).

1. IPv4 yatırım yapsa IP değişir bu dünya ile alakasız. Telekom-Superonline-Millenicom IP değişiyor. Müşteri hizmetleri ile işim olmaz benim. Gereksiz bir konu icin kendi sorunları icin niye ben uğraşıyorum yatırım yapsın IP değişsin.
1 adet pop noktası genelemesi yapmadım. Fixnet bakılırsa 33 pop noktası bulunmakta TT kiralanıyor.
Kısacası daha kendi pop noktalarını bile paylaşmıyor. Kimse net bir şey soyleyemez. Beni İzmir'e bağladı İzmir popu var demeki dedim. Ankara olsa Ankara'ya bağlardı. Şu an belki vardır bilemem ben 2021 de başvurmuş bir kullanıcıyım 1 sene geçmiş :D
Bakarsan gorursun. IPv4'ten IPv6 geçiliyor biz daha IPv4 deyiz aşırı komik :D
https://bgp.he.net/AS206375 arkası TT e yaslamış durumda. https://bgp.he.net/AS9121#_asinfo senin Netspeed kullanıp seaboneden bağlantı sağlaman imkansız. İlk cıkışı TT'nin level3 sonra deutsche telekomdur. Hadi sıra routingi boş ver. Türk Telekom bir kere seabone peeringi yok :D
Superonline peeringi kullansa Netspeed hadi anlarım https://bgp.he.net/AS34984#_peers 4. de. https://bgp.he.net/AS6762 gorebilirsin.
Ben burada kanıtlı şekilde paylaşırken sen 0 kanıtla paylaşım yapmaktasın acıyorum.
Daha Netspeed IPv4 az IP bloğu az ıxp yok TT peeringle sabit kalıyor pop noktası az kaç yıllık şirket. 2013 de kurulmuş ya. Halla bana burada övüyorsun.
Lütfen bilgiyi biliyorsan kanıtla sun. :)
Millenicom-Türk Telekom abonesiyim sizler gibi aylık bir firma kullanıcısı değilim. Kaç firma denedim kullandım.

Ege bölgesindeyim 2-3 aydır Netspeed kullanıyorum daha 1 kez olsun kesilme olmadı çok memnunum fiyat olarak da TurkNet'e göre uygun.

Cok hakklısın. Ege bolgesinde trafiği İzmir'de toplamakta Netspeed. Bundan dolayı ege bolgesinde iyi bir firma Netspeed. Egede iseniz kesinlikle Netspeed.

1. IPv4 yatırım yapsa IP değişir bu dünya ile alakasız. Telekom-Superonline-Millenicom IP değişiyor. Müşteri hizmetleri ile işim olmaz benim. Gereksiz bir konu icin kendi sorunları icin niye ben uğraşıyorum yatırım yapsın IP değişsin.
1 adet pop noktası genelemesi yapmadım. Fixnet bakılırsa 33 pop noktası bulunmakta TT kiralanıyor.
Kısacası daha kendi pop noktalarını bile paylaşmıyor. Kimse net bir şey soyleyemez. Beni İzmir'e bağladı İzmir popu var demeki dedim. Ankara olsa Ankara'ya bağlardı. Şu an belki vardır bilemem ben 2021 de başvurmuş bir kullanıcıyım 1 sene geçmiş :D
Bakarsan gorursun. IPv4'ten IPv6 geçiliyor biz daha IPv4 deyiz aşırı komik :D
https://bgp.he.net/AS206375 arkası TT e yaslamış durumda. https://bgp.he.net/AS9121#_asinfo senin Netspeed kullanıp seaboneden bağlantı sağlaman imkansız. İlk cıkışı TT'nin level3 sonra deutsche telekomdur. Hadi sıra routingi boş ver. Türk Telekom bir kere seabone peeringi yok :D
Superonline peeringi kullansa Netspeed hadi anlarım https://bgp.he.net/AS34984#_peers 4. de. https://bgp.he.net/AS6762 gorebilirsin.
Ben burada kanıtlı şekilde paylaşırken sen 0 kanıtla paylaşım yapmaktasın acıyorum.
Daha Netspeed IPv4 az IP bloğu az ıxp yok TT peeringle sabit kalıyor pop noktası az kaç yıllık şirket. 2013 de kurulmuş ya. Halla bana burada övüyorsun.
Lütfen bilgiyi biliyorsan kanıtla sun. :)
Millenicom-Türk Telekom abonesiyim sizler gibi aylık bir firma kullanıcısı değilim. Kaç firma denedim kullandım.

Cok hakklısın. Ege bolgesinde trafiği İzmir'de toplamakta Netspeed. Bundan dolayı ege bolgesinde iyi bir firma Netspeed. Egede iseniz kesinlikle Netspeed.
Gereksiz konu dediğin şey senin pingini arttiriyor ve İP degismek 5 dakika bile sürmüyor ve sen beni izmire bağlıyor diye ağlıyorsun. IPv4 kullanmamiz da ülkemizin vizyonunu gösteriyor zaten daha birkaç sene boyle gideriz.
NetSpeed'in Ankara PoP'u yeni gelmedi hatta en eskisi de olabilir çünkü İSS'ler öncelikle merkezi yerleri düşünüyor Ankara İstanbul gibi. Mesela NetSpeed kullanan ve Malatyada oturan tanıdığım Kayseri-Ankara-İstanbul şeklinde ilerliyor ben burda izmiri goremedim 🙂. Eger memlekette olup tracert atsaydim imkansiz Seabone'yi görürdün 🙂.

Gereksiz konu dediğin şey senin pingini arttiriyor ve IP degismek 5 dakika bile sürmüyor ve sen beni İzmir'e bağlıyor diye ağlıyorsun. IPv4 kullanmamiz da ülkemizin vizyonunu gösteriyor zaten daha birkaç sene boyle gideriz.
Netspeed'in Ankara Pop'u yeni gelmedi hatta en eskisi de olabilir çünkü ISS'ler öncelikle merkezi yerleri düşünüyor Ankara İstanbul gibi. Mesela Netspeed kullanan ve Malatya'da oturan tanıdığım Kayseri-Ankara-İstanbul şeklinde ilerliyor ben burada İzmir'i goremedim 🙂. Eger memlekette olup tracert atsaydim imkansiz Seabone'yi görürdün 🙂.

Tüm pop noktaları Telekom'dan kiralamaktadır. 1 ay kullanmış biriyim Netspeed aradan 1 sene geçmiş. Pop noktanı zaten bilmeyen insan bile. Internet Speed Test - Measure Network Performance | Cloudflare buradaki haritadaki kırmızı yere basa pop noktasını gorebilmekte veya. ISS'den bilgisini alabiliyor. Tracert de bile gozukmekte. İp değiştirmek 5dk sürmüyor fakat olay o değil müşteri artıkca IP yetersizliğinden CGNAT ortak IPlere atıyor ne kadar sıkıntı bir şey ya. Tehlikeli bir bir şey yapsa olay sanada patlıyor sahibindene gir. Blocklanıyorsun ben geçen X firmada bloklandım :D
Ben test amaçlı başvurdum ping değerleri ve IP değişiyor mu diye. Bilginiz olsun. CGNAT IP bağlıyor IP değişmiyor ping yüksek sayfalardan blocklanıyorsun bayağı sıkıntıydı dersin. Statik IP al. 1 ay kullanacağım zaten ne gerek var değil mi?

Tüm pop noktaları Telekom'dan kiralamaktadır. 1 ay kullanmış biriyim Netspeed aradan 1 sene geçmiş. Pop noktanı zaten bilmeyen insan bile. Internet Speed Test - Measure Network Performance | Cloudflare buradaki haritadaki kırmızı yere basa pop noktasını gorebilmekte veya. ISS'den bilgisini alabiliyor. Tracert de bile gozukmekte. İp değiştirmek 5dk sürmüyor fakat olay o değil müşteri artıkca IP yetersizliğinden CGNAT ortak IPlere atıyor ne kadar sıkıntı bir şey ya. Tehlikeli bir bir şey yapsa olay sanada patlıyor sahibindene gir. Blocklanıyorsun ben geçen X firmada bloklandım :D
Ben test amaçlı başvurdum ping değerleri ve IP değişiyor mu diye. Bilginiz olsun. CGNAT IP bağlıyor IP değişmiyor ping yüksek sayfalardan blocklanıyorsun bayağı sıkıntıydı dersin. Statik IP al. 1 ay kullanacağım zaten ne gerek var değil mi?
Daha bu yaz benim tavsiyemle arkadaşım (aynı şehir de) NetSpeed'e geçti ve Adana POP bağlantısı yapmak yerine G.Antep uzerinden Kayseri Ankara seklinde takip ediyordu. Bu durumu müşteri hizmetlerini arayarak bildirdi ve IP değişimi yapılıp Adana-Ankara bagantisi saglandi. Yani bu gibi durumlarda Statik IP istemezler çünkü bu firmanın sana sağlaması gereken bir özellik. Ayrıca tüm PoP noktalari kiralık degil tracert testimde NetSpeed isimli PoP noktasına bağlandığım gözüküyor. CGNAT aslında tehlikeli birşey değil tek IP ye baglanmak tehlikeli denebilir ancak o tek IP her kullanıcı için modemlere yeni IP lere dönüşüp kullanima sunuluyor yani herhangi bir suçta kabak kimsenin başına patlamiyor o kisi bulunabiliyor. Son olarak ülkemizde hiçbir sağlayıcı IPv6 gelişmelerini takip etmezsse yerimizde sayıp duracağız ve CGNAT sistemi devam edecek.

Daha bu yaz benim tavsiyemle arkadaşım (aynı şehir de) Netspeed'e geçti ve Adana pop bağlantısı yapmak yerine g. Antep uzerinden Kayseri Ankara seklinde takip ediyordu. Bu durumu müşteri hizmetlerini arayarak bildirdi ve IP değişimi yapılıp Adana-Ankara bagantisi saglandi. Yani bu gibi durumlarda statik IP istemezler çünkü bu firmanın sana sağlaması gereken bir özellik. Ayrıca tüm pop noktalari kiralık degil tracert testimde Netspeed isimli pop noktasına bağlandığım gözüküyor. CGNAT aslında tehlikeli bir şey değil tek IP'ye baglanmak tehlikeli denebilir ancak o tek IP her kullanıcı için modemlere yeni IPlere dönüşüp kullanima sunuluyor yani herhangi bir suçta kabak kimsenin başına patlamiyor o kisi bulunabiliyor. Son olarak ülkemizde hiçbir sağlayıcı IPv6 gelişmelerini takip etmezsse yerimizde sayıp duracağız ve CGNAT sistemi devam edecek.

IPv6 zorunlu ve aktif verilmesine gerekmekte.
Netspeed gözükme sebeni IP domain kaynaklıdır. Ve Türk Telekom kendi pop noktalarını kiralıyor. Türk Telekom Toptan | Noktadan Noktaya Hizmetler | Ttünel
Buradan ücretlendirmeleri filende gorebilirsin.
Neden müşteri hizmetlerine soylemeden IP değişmiyor nedeni yetersiz. Ben 2 firma kullanıyorum hiç de arama ihtiyacım yok.
Direkt IP değişiyor.

IPv6 zorunlu ve aktif verilmesine gerekmekte.
Netspeed gözükme sebeni IP domain kaynaklıdır. Ve Türk Telekom kendi pop noktalarını kiralıyor. Türk Telekom Toptan | Noktadan Noktaya Hizmetler | Ttünel
Buradan ücretlendirmeleri filende gorebilirsin.
Neden müşteri hizmetlerine soylemeden IP değişmiyor nedeni yetersiz. Ben 2 firma kullanıyorum hiç de arama ihtiyacım yok.
Direkt IP değişiyor.
Hayır kendi PoP'una bağlanıyor hem de bundan önce TT kullaniyorken Lol'de 26-27 ping alirken NetSpeed'e gecince 18-19 ping almaya başladım. Tabi ki tüm PoP noktaları kendine ait degil ama kendi PoP'lari da hayli iyi. Zaten birçok İSS her yerde bulunduğu için TT den PoP kiraliyor. İP için zaten her zaman arama ihtiyacı olmuyor ben ve sadece 1 kisi haric geçiş yaptirdigim kisilerinde ip degisimine ihtiyac olmamisti. O anlik IP stok yetersizligi yasamislardir.

TT ilgilenecektir.
Netspeed Kullanıyorum ama 5 aydır internet kopuyor paketteki hızın yarısını dahi alamıyorum üstüne üstlük 150 lira fatura ödüyorum Netspeed fatura ödetmeye gelince çok çene yapıyor sorununuzu çözmemiz için ödemeniz gerek vesaire ama icraata gelince telekomun kölesi oluyorlar cidden ikiside boş marka

Netspeed Kullanıyorum ama 5 aydır internet kopuyor paketteki hızın yarısını dahi alamıyorum üstüne üstlük 150 lira fatura ödüyorum Netspeed fatura ödetmeye gelince çok çene yapıyor sorununuzu çözmemiz için ödemeniz gerek vesaire ama icraata gelince telekomun kölesi oluyorlar cidden ikiside boş marka
Hocam çıkın direkt 5 ay olmuş niye hala boşa para veriyorsunuz?

Geri
Yukarı