Netspeed vs TurkNet

Kendim telekomünikasyon&network alanındayım. Yine de siz bilirsiniz. Bilgisiz kişilere bilgi doğru aktarsan bile kendi bildiklerinden şaşmas!
Ya kardeşim şaka mısın sen? Network alanindayim diyor birde utanmadan. Önce PoP nedir, İSS omurgasi nedir, İSS'ler hangi omurgalari kullaniyor? Bunları öğren öyle cevap yaz. Gülme reactionu atıyor birde utanmadan. PoP noktalarıni tek bir bölgede olduğunu sanan birisi 😂.
Neyse bu konu ile birlikte herkesin onerisini hayata gecirmememiz gerektiğini tekrardan gördük. Bilgisizssen başkalarını kötü durumlara dusurmeye hakkiniz da yok. Kara listeye bir kişi daha. Anca react atar geçersin 😂. Bu konuyu görenler de bu arkadaşın cahilligini tanısın. İyi forumlar. 🙂

Ya kardeşim şaka mısın sen? Network alanindayim diyor bir de utanmadan. Önce pop nedir, ISS omurgasi nedir, ISS'ler hangi omurgalari kullaniyor? Bunları öğren öyle cevap yaz. Gülme reactionu atıyor bir de utanmadan. Pop noktalarıni tek bir bölgede olduğunu sanan birisi 😂.
Neyse bu konu ile birlikte herkesin onerisini hayata gecirmememiz gerektiğini tekrardan gördük. Bilgisizssen başkalarını kötü durumlara dusurmeye hakkiniz da yok. Kara listeye bir kişi daha. Anca React atar geçersin 😂. Bu konuyu görenler de bu arkadaşın cahilligini tanısın. İyi sosyaller. 🙂

Kardeş 1. pop noktası Netspeed sadece İzmir'de mevcut demedim. Aktif olarak en cok İzmir bolgesindeki pop noktasına bağlıyor. Ben Netspeed'i kullandım Ankara yerine İzmir'e bağlamıştı. 😂
Ben bilgi yarışına girmiyorum. Yanlış bilgi paylaşıyorsun ☺️

Ya kardeşim şaka mısın sen? Network alanindayim diyor bir de utanmadan. Önce pop nedir, ISS omurgasi nedir, ISS'ler hangi omurgalari kullaniyor? Bunları öğren öyle cevap yaz. Gülme reactionu atıyor bir de utanmadan. Pop noktalarıni tek bir bölgede olduğunu sanan birisi 😂.
Neyse bu konu ile birlikte herkesin onerisini hayata gecirmememiz gerektiğini tekrardan gördük. Bilgisizssen başkalarını kötü durumlara dusurmeye hakkiniz da yok. Kara listeye bir kişi daha. Anca React atar geçersin 😂. Bu konuyu görenler de bu arkadaşın cahilligini tanısın. İyi sosyaller. 🙂

Millenicom Türk Telekom altyapısı hem de Superonline altyapısı kullanıyor. Peering olarak oncelik %61 civarında oranda Superonline kullanmaktadır. Omurga ile peeringi karıştırıyorsun.
Yakında kendi asn numaranızı alıp global şirket olcaz hazırda peering şirketleri pop noktalarımız bolgeleri hazır. ☺️

Kardeş 1. pop noktası Netspeed sadece İzmir'de mevcut demedim. Aktif olarak en cok İzmir bolgesindeki pop noktasına bağlıyor. Ben Netspeed'i kullandım Ankara yerine İzmir'e bağlamıştı. 😂
Ben bilgi yarışına girmiyorum. Yanlış bilgi paylaşıyorsun ☺️
NetSpeed PoP noktası İzmirde dediniz bu da başka bir PoP yok manasında oluyor lafı çevirme. Aktif bağlanma felan yok bu PoP larda en yakın sunucuyla iletisim kuruluyor konustukca batiyorsun.
Yanlış bilgi paylaşıyorsun diyor bana toxic bir çocuk olmana sayiyorum bunları.
Millenicom Türk Telekom altyapısı hem de Superonline altyapısı kullanıyor. Peering olarak oncelik %61 civarında oranda Superonline kullanmaktadır. Omurga ile peeringi karıştırıyorsun.
Hala aynı şeyleri tekrarlıyor. Yurt dışı çıkışını sadece superonline üzerinden sağlıyor. Yurt içinde de superonline omurgasi kullaniyor. TT altyapısında Millenicom kullananlarda aktarma yapılıyor. Daha açık anlatamam bunuda anlayamacaksaniz doktor şart.
Yakında kendi asn numaranızı alıp global şirket olcaz hazırda peering şirketleri pop noktalarımız bolgeleri hazır. ☺️
Global sirket ve bilgisiz bir şirket baya vizyonlu. 😃
Aslında sana cevap vererek zaman kaybetmem de bu konulari bilmeyenler oluyor o yüzden kimse mağdur olmasın diye seninle zaman kaybediyorum. 🙂

Burada tartışma yok. Sadece cahil insanların bilgiye ihtiyacı olan insanları yanlış yönlendirmesine karşı aldığım bir önlem var.

(Cahil) kelimesi kullanmana üzüldüm😂
Bilgiyi gayet doğru şekilde aktardım.

Netspeed pop noktası İzmir'de dediniz bu da başka bir pop yok manasında oluyor lafı çevirme. Aktif bağlanma falan yok bu poplarda en yakın sunucuyla iletisim kuruluyor konustukca batiyorsun.

Hala aynı şeyleri tekrarlıyor. Yurt dışı çıkışını sadece Superonline üzerinden sağlıyor. Yurt içinde de Superonline omurgasi kullaniyor. TT altyapısında Millenicom kullananlarda aktarma yapılıyor. Daha açık anlatamam bunu da anlayamacaksaniz doktor şart.

Global sirket ve bilgisiz bir şirket bayağı vizyonlu. 😃
Aslında sana cevap vererek zaman kaybetmem de bu konulari bilmeyenler oluyor o yüzden kimse mağdur olmasın diye seninle zaman kaybediyorum. 🙂

Pop noktaları. En yakın lokasyona atıyor ama neden Netspeed beni Ankara yerine İzmir'e attı 2021 başında abone oldum ☺️
Ping yüksek IP değişmeyen firma.

Netspeed pop noktası İzmir'de dediniz bu da başka bir pop yok manasında oluyor lafı çevirme. Aktif bağlanma falan yok bu poplarda en yakın sunucuyla iletisim kuruluyor konustukca batiyorsun.

Hala aynı şeyleri tekrarlıyor. Yurt dışı çıkışını sadece Superonline üzerinden sağlıyor. Yurt içinde de Superonline omurgasi kullaniyor. TT altyapısında Millenicom kullananlarda aktarma yapılıyor. Daha açık anlatamam bunu da anlayamacaksaniz doktor şart.

Yurt dışı cıkışı Superonline değil. Level3 şirketi sağlamaktadır. Omurga demek peering demek değildir. Tracert kullanılan sunucular routing/rota peering demektedir.

Superonline altyapısı Millenicom'dan alırsan hizmeti yurt dışı seabone kullanıyor. Türk Telekom altyapında level3 sağlamaktadır.

arkadaşlar lütfen tartışmayalım. Konuyu açtığıma pişman oluyorum.

Tartışma yok. Bilgisize bilgi nasıl oğretilir onunla konuşuyoruz.

(Cahil) kelimesi kullanmana üzüldüm😂
Bilgiyi gayet doğru şekilde aktardım.

Pop noktaları. En yakın lokasyona atıyor ama neden Netspeed beni Ankara yerine İzmir'e attı 2021 başında abone oldum ☺️
Ping yüksek IP değişmeyen firma.

Yurt dışı cıkışı Superonline değil. Level3 şirketi sağlamaktadır. Omurga demek peering demek değildir. Tracert kullanılan sunucular routing/rota peering demektedir.

Superonline altyapısı Millenicom'dan alırsan hizmeti yurt dışı seabone kullanıyor. Türk Telekom altyapında level3 sağlamaktadır.

Tartışma yok. Bilgisize bilgi nasıl oğretilir onunla konuşuyoruz.
Yok abi gerçekten şaka gibi. Toxicligin vücut bulmuş hali. Bu kafayla network işiyle ilgileniyorum diyor birde. Sen sadece PoP tek noktada olduğunu düşünmeye devam et veya aktif olarak izmire bagliyor gibi sacma bir dusunceye devam et. Hatta kullandigin İSS'nin hangi çıkışı kullandigini dahi yanlış bilmeye devam et. Seaboneyi Superonline kullanıyor diyorsun ancak NetSpeed kullandığım halde Seabone bağlantısı sağlıyorum ben. Superonline en cok TATA kullanır ve bu Seaboneye bakarak düşük bir cikistir. Ayrica beni Ankara yerine İzmire bağlıyor demen de saçma. Dünya üzerinde IPv4 stok sorunu var stok olmadığı icin seni farkli bir bolgedeki CGN ye atmıştır. Müşteri hizmetlerini aradığın sürece bağlantını 5 dakika bile sürmeden degistirdiklerini dahi bilmiyorsundur 😃. Bir cahil cahil olduğunu asla bilmez zaten sen bu şekilde devam et bilmedigin konularda "bilgi gösterisi" yapmaya çalışırsan bu toplumdan çok fazla dışlanırsın :).

Geri
Yukarı