NetSpeed'e geçerken internet kablolarında ne değişmesi gerekir?

OziMozi

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 10 küsur senedir Telekom kullanıyorum bıktım artık. 10 yükleme 0.30 indirme veriyorlar yıllardır. Değiştirceğim ve NetSpeed'e geçeceğim. Altyapım VDSL 2 imiş internette baktım 50Mbps'e kadar destekliyormuş ama konuştuğum kadın altyapı sağlığı iyi daha fazlasını gelebilir dedi, internet değerlerimide atıcağım bir bilginiz varsa onu da yorumlarsanız sevinirim. Konuya geleyim bir işe başlamışken en güzel şekilde yapayım dedim eve gelen tüm kabloları fotoğraf çektim, yetersiz anlamadısanız ise yine çekerim kabloların içinde eski güzel hızları desteklemeyecek bir kablo kısacası değişmesi gereken bir şey var mıdır acaba? Modemim: ZyXEL VMG3312-B10B.

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    123,4 KB · Görüntüleme: 40
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    209,6 KB · Görüntüleme: 48
  • 5.jpeg
    5.jpeg
    116,9 KB · Görüntüleme: 36
  • 6.jpeg
    6.jpeg
    122 KB · Görüntüleme: 43
  • 7.jpeg
    7.jpeg
    143,6 KB · Görüntüleme: 37
  • 1Adsız.png
    1Adsız.png
    247,2 KB · Görüntüleme: 45
Emin olmak istiyorsan girişteki kutudan kendi hattının kablosunu bul ve kendi dairene direk Cat6 kablo ile çek. Bu şekilde bina içindeki olası eklerdende kurtulmuş olursun. Onun dışında Netspeede geçerken yapman gereken başka birşey yok. Sadece türktelekom sana taahhüt bedeli çıkaracak.

Daireye gelen kablonun sağlamlığından emin ise bir şeyi değiştirmene gerek yok. Yerinde olsam önce bağlatır yetmezse kutudan evime kaliteli bir kablo çekerdim.

NetSpeed'e geçerken.

Moderatör öyle düzeltmiş başlığı. Direk o ilk fotoraftaki kutudan direktmen modeme bağlanan bir kablo mu diyorsunuz tam bilmiyorumda.

Daireye gelen kablonun sağlamlığından emin ise bir şeyi değiştirmene gerek yok. Yerinde olsam önce bağlatır yetmezse kutudan evime kaliteli bir kablo çekerdim.

Anladım teşekkür ediyorum yani kabloya pek güvenmiyorum sağında solunda ezikler falan var bayağı yırtık yok ama.
@sality.at sizi bir konuda görmüştüm yardım ediyordunuz birine bilginiz var sanırım sizde bakabilir misiniz acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Churn olarak geçiş yaparsanız hiçbir değişiklik yapmanıza gerek yok, sıfır abonelikte ise ankastreye yeni bir devre bırakılır. Bu yeni devreyi kablonuza çakmanız yeterli.

Devre numaranız ile churn yapabilirsiniz.

Churn olarak geçiş yaparsanız hiçbir değişiklik yapmanıza gerek yok, sıfır abonelikte ise ankastreye yeni bir devre bırakılır. Bu yeni devreyi kablonuza çakmanız yeterli.

Devre numaranız ile churn yapabilirsiniz.
Churn ne bilmiyorum ama şey Turk Telekom üzerinden NetSpeede geçicem.

Yeni konular

Geri
Yukarı