Vodafone'dan Netspeed'e geçerken neler yapılmalı?

tron243"

Hectopat
Daha fazla  
Dikkat etmem gereken şeyler vs. ilk defa geçiş yapacağım VDSL modem aldım. Taahhüdüm bitti. Tecrübelerinizi bekliyorum.

Dikkat etmem gereken şeyler vs. ilk defa geçiş yapacağım VDSL modem aldım. Taahhüdüm bitti. Tecrübelerinizi bekliyorum.
Merhaba hocam yaklaşık 8 aydır kullandığım bir ISS. Genel olarak memnunum aldığım hizmetten.

İstediğiniz tarifi seçip online başvuruda bulunmanız gerekmekte. Eğer ev telefonunuz da varsa ve bu hizmetten kurtulmak istiyorsanız PSTN iptal dilekçesi de tarafınıza iletiliyor bunu da doldurup hizmetiniz yalın veriliyor.

Ben taahhütüm bitmeden 6 gün önce geçiş işlemlerini başlatmıştım. Başvuru kısmında edindiğim davet kodunu da ileterek başvurumu yaptım. Evrakları yazdırdım ve MNG kargo şubesine ücretsiz gönderi kodu ile göndermiştim. Evraklar 1 gün içinde Denizli merkez şubesine ulaşmıştı. Bir gün üstüne Netspeed müşteri temsilcisi tarafından sesli onay için arandım. Yetkili hemen geçiş işlemlerinizi başlatalım mı yoksa taahhüt bitiş tarihinizi bkeleyelim mi demişti. Ben de zaten son ay içinde olduğumu hemen geçiş işlemine başlamasını istemiştim. Önce 8Mbit ADSL paketi almıştım VDSL port yok sorunu yaşanıyordu.

1 ay üstüne portlar da açıldı. Arama yapıp paket değişikliği talebimi ilettim. 15 saat içerisinde VDSL hizmetim açıldı. Speedmax Avantaj 35 paketine geçiş yaptım. Hala da kullanıyorum. Binama FTTH altyapısı çekildi TT tarafından. Şimdi aktif olmasını bekliyorum. Aldığım VDSL hizmetinden çok memnundum FTTH hizmete de aynı sağlayıcı üzerinden devam etmeyi düşünüyorum. Eğer koda ihtiyacınız olursa GDQE37 kodumu kullanabilirsiniz. Şu ana kadar 2 adet -5 TL indirimim var, ödemelerim otomatik talimatlı. Bildiğim kadarıyla istediğiniz kadar kullanıcıyı davet etme imkanına sahipsiniz abone olduktan sonra.

Davet et indirim kazan kampanyası bulunuyor. İlettiğiniz kodla abone olan her kullanıcı faturalarını düzenli ödedikçe 5 TL indirim kazanıyorsunuz. 12 ay boyunca faturaların son ödeme tarihi gecikmedikçe indirim devam ediyor. Yararlanmanızı öneririm herhangi bir kodla.

Aldığım hizmeti soracak olursanız santrale olan uzaklığım 350m yaklaşık 50Mbit'e yakın hız alabiliyorum maksimum. Bu sebeple 35Mbit paketi tercih ettim.

Tracert bilgisinde yurtdışı çıkışları Türk Telekom üzerinden sağlanıyor ki ping konusunda sorun yaşamadım. Ben çok oyun oynamıyorum. Bu sebeple yanıltmak da istemiyorum ama genel olarak aldığım hıza ulaşıyorum IDM üzerinden yaptığım indirme işlemlerinde. Hız konusunda bir sorunum olmadı.

Aklınızda bir soru oluşursa yardımcı olmak isterim.

Merhaba hocam yaklaşık 8 aydır kullandığım bir ISS. Genel olarak memnunum aldığım hizmetten.

İstediğiniz tarifi seçip Online başvuruda bulunmanız gerekmekte. Eğer ev telefonunuz da varsa ve bu hizmetten kurtulmak istiyorsanız pstn iptal dilekçesi de tarafınıza iletiliyor bunu da doldurup hizmetiniz yalın veriliyor.

Ben taahhüdüm bitmeden 6 gün önce geçiş işlemlerini başlatmıştım. Başvuru kısmında edindiğim davet kodunu da ileterek başvurumu yaptım. Evrakları yazdırdım ve MNG Kargo şubesine ücretsiz gönderi kodu ile göndermiştim. Evraklar 1 gün içinde denizli merkez şubesine ulaşmıştı. Bir gün üstüne Netspeed müşteri temsilcisi tarafından sesli onay için arandım. Yetkili hemen geçiş işlemlerinizi başlatalım mı yoksa taahhüt bitiş tarihinizi bkeleyelim mi demişti. Ben de zaten son ay içinde olduğumu hemen geçiş işlemine başlamasını istemiştim. Önce 8Mbit ADSL paketi almıştım VDSL port yok sorunu yaşanıyordu.

1 ay üstüne portlar da açıldı. Arama yapıp paket değişikliği talebimi ilettim. 15 saat içerisinde VDSL hizmetim açıldı. Speedmax avantaj 35 paketine geçiş yaptım. Hala da kullanıyorum. Binama FTTH altyapısı çekildi TT tarafından. Şimdi aktif olmasını bekliyorum. Aldığım VDSL hizmetinden çok memnundum FTTH hizmete de aynı sağlayıcı üzerinden devam etmeyi düşünüyorum. Eğer koda ihtiyacınız olursa gdqe37 kodumu kullanabilirsiniz. Şu ana kadar 2 adet -5 TL indirimim var, ödemelerim otomatik talimatlı. Bildiğim kadarıyla istediğiniz kadar kullanıcıyı davet etme imkanına sahipsiniz abone olduktan sonra.

Davet et indirim kazan kampanyası bulunuyor. İlettiğiniz kodla abone olan her kullanıcı faturalarını düzenli ödedikçe 5 TL indirim kazanıyorsunuz. 12 ay boyunca faturaların son ödeme tarihi gecikmedikçe indirim devam ediyor. Yararlanmanızı öneririm herhangi bir kodla.

Aldığım hizmeti soracak olursanız santrale olan uzaklığım 350M yaklaşık 50Mbit'e yakın hız alabiliyorum maksimum. Bu sebeple 35Mbit paketi tercih ettim.

Tracert bilgisinde yurt dışı çıkışları Türk Telekom üzerinden sağlanıyor ki ping konusunda sorun yaşamadım. Ben çok oyun oynamıyorum. Bu sebeple yanıltmak da istemiyorum ama genel olarak aldığım hıza ulaşıyorum IDM üzerinden yaptığım indirme işlemlerinde. Hız konusunda bir sorunum olmadı.

Aklınızda bir soru oluşursa yardımcı olmak isterim.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Ayrıntılı şekilde yazmışsınız elinize emeğinize sağlık. Tekrardan sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı