Netspeed'e geçiş

Hocam sorun neymiş peki? Ben iç tesisat olmadığına eminim çünkü daha sabah turknet iptal olmadan internet vardı. Elektrikçi çağırmakta istemiyorum şimdi 2 kablo takacak 50-60 TL para isteyecek.
Ben evde değilken elektrikçi halletmişti. Türk Telekomdan gelip kablo bırakıyorlar. Senin kablon hangisi ise onu bulup uygun yere bağlamalısın. Aslında basit gözüküyor ama bayağı bir uğraştırmıştı bizi. Bir kaç ay içinde yeni kablo çekeceğiz daireye. Mevcut kablomuz oksitlenmiş 75 Mbps paket kullanıyorum 15 Mbps hız alıyorum. 😀

Ben Fiber 50 Mbts tarife kullanıyorum, bütün kurulumu Türk Telekom ekibi gelip daire ye kadar apartmandaki kutudan kurulumunu yaptı. Ping değerleri iyi, paket kaybı nadiren yaşıyorum. Hız değerleri 45-50 arası gidip geliyor.

Ben evde değilken elektrikçi halletmişti. Türk Telekomdan gelip kablo bırakıyorlar. Senin kablon hangisi ise onu bulup uygun yere bağlamalısın. Aslında basit gözüküyor ama bayağı bir uğraştırmıştı bizi. Bir kaç ay içinde yeni kablo çekeceğiz daireye. Mevcut kablomuz oksitlenmiş 75 Mbps paket kullanıyorum 15 Mbps hız alıyorum. 😀
Bağladım ben zaten o işlemde sıkıntı yok. Hat yok bende. Santralle alakalı olabilir. Bakalım netspeed ne diyecek ona göre bir elektrikçi çağırıp tekrar bağlatırım.
Güncelleme/ Arkadaşlar internetim aktif duruma gelmiş bulunmakta. Ekte hat değerleri mevcut. Turknetin öve öve bitiremediği YAPA'dan 1 Mbps daha düşük ama 20 TL daha ucuz :).
Şuan evde değilim hat değerlerini abim attı eve gidince hız testi yapıp girebilirsem bir oyuna girip ping değerlerini de yazacağım.

Dosya Ekleri

• IMG-20190521-WA0001~2.jpg
    IMG-20190521-WA0001~2.jpg
    73,5 KB · Görüntüleme: 80
Son düzenleme:
Hocam sorunu netspeed mi çözdü kendiniz ki hallettin? Ayrıca ben turknet ten geçiş yapmak istedim yapa da olmamam rağmen iptal edip yeni başvuru yapın dediler.

Hocam sorunu netspeed mi çözdü kendiniz ki hallettin? Ayrıca ben turknet ten geçiş yapmak istedim yapa da olmamam rağmen iptal edip yeni başvuru yapın dediler.
Sorunu netspeed çözdü sanırım yazılımsal veya santralden kaynaklanan bir sorundu. YAPA'da değilseniz geçiş yapabiliyor olmalısınız belirtin YAPA'da olmadığınızı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı