NetSpeed'in hız profilimle oynama sebebi ne?

Hocam şikayet edin kesinlikle. Adamların verdikleri ücretsiz modemi kullanıyorsanız onların modem arayüzüne erişip ve bazı ayarları değiştirebildiklerini duydum. Bu da gerçekten sinir bozucu. Haberiniz olmadan sizin hattınıza ve ücretsiz de verilse sizin cihazınıza müdahale etmeleri yanlış. İllaki kanuni bir yaptırımı olması gerek. Taahhüt süreniz fazla değilse kurtulun derim firmadan.
Bu ayrı bir lanet olan firma da hiçbir şekilde kural dinlemiyor. Bunu mu tınıcak?
Aynı sorunu Türk Telekom'da yaşıyorum. Gece 12'de her gün 1-2 saatliğine modem arayüzü kapatılıyor. Açıldığında ise hızlar dibe kadar çekiliyor. Bir gün şikayetçi olucağım haklarında.
Anında ol şikayetçi derdim ama bu firma da hiçbir kuralı ve yasayı takmıyorlar. En iyisi kendine ait modemi alıp kullanmak. Böylece uzaktan size hiçbir müdahalede bulunamazlar.

Merhabalar. NetSpeed şu aralar kopma olayının iyice suyunu çıkarmış durumda. Şu anda da hızlarıma sürekli müdahalelerde bulunup duruyorlar. Upload değerlerim inanılmaz fazla düşmüş durumda. Her aradığımda bunu diyorum ve Türk Telekom ekiplerini yönlendirmelerini istiyorum ama inatla yönlendirmeyip "kablonuzu kendiniz kontrol etmelisiniz" deyip duruyor. Ben canlı desteği var ve fiyatları uygun diye tercih etmiştim. Ne oldu şimdi? Aşağıdaki SS'lerden sizlere durumu aktarayım ne yapmam gerektiği konusunda yardıma ihtiyacım var.
Eki Görüntüle 1264137
Bu görselde Türk Telekom tam anlamıyla 35 Mbps vermek için hız profilimi güncellemişti. Yine sürekli durduk yere kesintiler oluyordu ancak aynı hızları alıyordum.

Eki Görüntüle 1264138
Upload hızıma ortada hiçbir şey olmadığı halde müdahale edip bu hıza düşürdüler. ADSL altyapıda bile daha iyi Upload alıyordum.

Eki Görüntüle 1264139
Desteğe arıza kaydı açıp hız profilimin yeniden tanımlanmasını istedim. Upload hızım normale dönse de Download hızım düştü. Türk Telekom'un tanımladığı profili elimden aldılar. Burada dikkatinizi çekerim ki Upload'ım yeniden 6 Mbps olsa da bile SNR marjım ve Sinyal gücü seviyem tamamen düştü.

Eki Görüntüle 1264143
Bir gün kafama esti. Bir bakayım hız ne alemde diye ve bunu görünce ciddi anlamda şok geçirdim. Upload hızımı aşırı fazla kısmışlardı ancak SNR değerimde hiçbir değişme olmamıştı. Hattımı stabil yapacaklar diye tamamen mahvetmişlerdi. Artık iyice tepem attı ve aradım. Hattıma ve modemime suç atıldı tipik olarak. Modemi yeni aldım (Keenetic Omni DSL) ve hattım epey sağlam. Hiçbir sıkıntı yaşamıyordum. Türk Telekom ekiplerini yönlendirmelerini ve arıza tespiti yapmalarını istedim ancak neymiş kablomda ek varsa bunu kendim yapmam gerektiğini veya kendim değiştirmem gerekiyormuş. Bunları söyleyip ekip yönlendirmeyi reddettiler.

Eki Görüntüle 1264148
Ve evet. Bu gördüğünüz rezalet/rezillik hattımın son durumu. Sözde 35/6 paket kullanıyorum. Söylenen ve vaad edilen hızların yarısını bile alamaktayım. Üniversitede olduğum için bir yandan da kendim direkt müdahalede bulunamıyorum. Dolayısıyla yurtta 2 haftadır sinirimden kuduruyorum. Ve evet hala ekip yönlendirmeyi reddediyorlar.

Bu durumda sizce ne yapmalıyım? Nasıl bir yol izlemeliyim? Lütfen yardım edin. Çatlamak üzereyim. Açık açık sorun NetSpeed'de ama bunu kabul etmemekteler. TürkNet'e geçmeyi düşünüyorum. TürkNet'de bu sıkıntılarım düzelir mi sizce?
Allah yardımcınız olsun hocam. Böyle dediniz ben de korktum, netspeed'e geçmeyi düşünüyodum.

Allah yardımcınız olsun hocam. Böyle dediniz ben de korktum, netspeed'e geçmeyi düşünüyodum.
Hocam taahhüt diye bir şey olmadığı için deneyin isterseniz. Bu olaylar olmadan önce yine tabi her gün kopuyordu ama fiyat performans bazında da iyi bence. Umarım siz bu sorunları yaşamazsınız.

Bu ayrı bir lanet olan firma da hiçbir şekilde kural dinlemiyor. Bunu mu tınıcak?

Anında ol şikayetçi derdim ama bu firma da hiçbir kuralı ve yasayı takmıyorlar. En iyisi kendine ait modemi alıp kullanmak. Böylece uzaktan size hiçbir müdahalede bulunamazlar.

Hocam modem bana ait. Ama bir şekilde giriyorlar.

Modemde SNR kararlılığını ayarlama seçeneğin var mı? Varsa kendine uygun olan değeri bulup onu kullan. Kapasiteyi alamıyorsan müşteri hizmetlerinden hız güncellemesi iste. Hızın artabilir. Modemin ne?

ZyXEL modelini bilmiyorum. Hız güncellemesini istedim 2 gün önce bugğn aradılar. Hız paketi almam gerekiyormuş. Aksi halde hzı yükseltilmiyor.

ZyXEL modelini bilmiyorum. Hız güncellemesini istedim 2 gün önce bugğn aradılar. Hız paketi almam gerekiyormuş. Aksi halde hzı yükseltilmiyor.
Ben Keenetic kullanıyorum. Bundan önce de ASUS kullandım. 2 modem de SNR kararlılığını ayarlamama izin veriyordu. xDSL ayarlarını biraz karıştır. Oralarda olmalı. Ya da VDSL ayarlarına bir bak.

Ben Keenetic kullanıyorum. Bundan önce de ASUS kullandım. 2 modem de SNR kararlılığını ayarlamama izin veriyordu. xDSL ayarlarını biraz karıştır. Oralarda olmalı. Ya da VDSL ayarlarına bir bak.
Son durum nedir acaba?

Geri
Yukarı