Newegg Alışveriş Deneyimim

axxiel

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Newegg.com'dan yapmış olduğum 7317 TL'lik alışverişim hakkında birkaç bilgi vermek istiyorum. Alışveriş yapmadan önce fazlasıyla çekindiğim noktalar vardı. Daha önce Amazon.com dan siparişlerim olmuştu fakat yurt dışından alışverişte daha önce hiç bu kadar yüksek meblağ alışverişim olmamıştı. Haswell mimarisi de dahil olmak üzere daha önce 3 sistem topladım. Bu sistemimde Newegg'i tercih etme sebebim malum döviz kuru ile alakalıdır. Altı ana parçayı buradan sipariş ettim ve risk aldım. Birinci risk gümrükte bu meblağ bir alışverişin sorunsuz geçip geçmemesiydi. İkinci risk ise elektronik ürünlerdeki şansım.Üçüncüsü ise garanti meselesi. Sıkıntı olmayacağı kesin değil ama olursa da Newegg'e geri göndermeyi şu şartlarda göze aldım. Ürünler daha elime ulaşmadı fakat gümrükten sorunsuz bir şekilde geçti. Birkaç güne elimde olacak ve bir sıkıntı oluşması durumunda güncel olarak bilgilendirme yapmayı düşünüyorum.

370199
370200
370201
370203
370205

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun sorunsuz elinize ulaşır umarım fiyatlar nerdeyse %50 daha ucuz yaklasık 5 sene önce amazondan alısveris yaptım türkiyede fiyatı 750 tl olan mekanik oyuncu klavyesini 300 tl e almıstım 2-3 hafta sonra klavye calısmadı amazona iade icin mesaj attım siz arızalı ürünü gönderin biz hemen iade islemini baslatıyoruz dediler daha ben ürünü göndermeden 2 gün içinde "kargo ucagıyla" istanbula yenisini gönderdiler ordan elime ulasması 3 gün fln sürdü bu duruma oldukca şaşırdım nasıl bi hizmet anlayısıydı sadece sözüme güvenerek yeni ürün gönderdiler yani garanti konusunda fln türkiyedeki firmalar gibi yan yattı çamura battı şeklinde insanı uğraştırmıyorlar.

Çok ucuza toplamışsınız.
Kıskanmadım değil :) Hayırlı olsun dostum.
Aynen öyle oldu. Hatta dün Vatanın oem indirimiyle karşılaştırdım bu haliyle bile 1 parça daha fazla almış oluyorum. Daha iyisi senin olsun kardeşim.

Hayırlı olsun benim de aklımda seninkine benzer bir sistem toplamak var.Gelişmelerden haber etmeni bekliyorum 🙂
Teşekkür ederim. Sistemi topladıktan sonraki tüm gelişmeleri burdan bildirmeyi düşünüyorum. Çok belirsizlik var bu konuyla ilgili çünkü araştırdığıma göre.

Newegg üzerinden kargo ve gümrük ücreti ödemek nasıl oluyor peki? Amazon gibi sipariş verilirken mi ödeniyor yoksa gümrüğe gidip ödemek mi gerekiyor? Gearbest de aynı sekilde.

Dün Fedex müşteri hizmetleriyle görüşmem oldu ve şuna ikna oldum. Benim ödediğim VAT tamamen vergi. Müşteri temsilcisi bana gümrükte bir sıkıntı olduğunu ama göndericinin anında bunu karşıladığını, ürünlerin sorunsuz geçtiğini söyledi. Zaten kargo hareketlerinde belli ediyor kendini ne kadar hızlı işlem olduğu. Amazonda ödeme ekranında hallediyoruz sanırım.

Hayırlı olsun sorunsuz elinize ulaşır umarım fiyatlar nerdeyse %50 daha ucuz yaklasık 5 sene önce amazondan alısveris yaptım türkiyede fiyatı 750 tl olan mekanik oyuncu klavyesini 300 tl e almıstım 2-3 hafta sonra klavye calısmadı amazona iade icin mesaj attım siz arızalı ürünü gönderin biz hemen iade islemini baslatıyoruz dediler daha ben ürünü göndermeden 2 gün içinde "kargo ucagıyla" istanbula yenisini gönderdiler ordan elime ulasması 3 gün fln sürdü bu duruma oldukca şaşırdım nasıl bi hizmet anlayısıydı sadece sözüme güvenerek yeni ürün gönderdiler yani garanti konusunda fln türkiyedeki firmalar gibi yan yattı çamura battı şeklinde insanı uğraştırmıyorlar.

Teşekkürler. Umarım öyle olur :) Satış sonrası ilgilenilmesi nedeniyle artık çoğu alışverişimi burdan gerçekliştirmeyi düşünüyorum.

Hayırlı olsun 2 haftadır forumlarda newegg hakkında güncel şeyler araştırıyorum 7500 Tlye msi gaming laptop alcam türkiyede aynı laptop 12bin Tl fakat bir türlü güvenemedim. Sıkıntı olursa garanti olayı nasıl olur veya gümrükten geçmeme durumu olur mu falan hala araştırıyorum.

Hayırlı olsun 2 haftadır forumlarda newegg hakkında güncel şeyler araştırıyorum 7500 Tlye msi gaming laptop alcam türkiyede aynı laptop 12bin Tl fakat bir türlü güvenemedim. Sıkıntı olursa garanti olayı nasıl olur veya gümrükten geçmeme durumu olur mu falan hala araştırıyorum.
Teşekkürler. Garanti konusunda muhatapın newegg direk. Herhangi bir sıkıntıda ilgilenilmiyeceğini düşünmüyorum. Kaldıki fiyat farkı da bu riski almaya değer gibi görünüyor. Tabii yine sizin bileceğiniz iş. Ben de daha ürünleri teslim almadım. Teslim aldıktan sonraki süreçte hala almamış olursanız tecrübelerimi aktarabilirim buradan.

Teşekkürler. Garanti konusunda muhatapın newegg direk. Herhangi bir sıkıntıda ilgilenilmiyeceğini düşünmüyorum. Kaldıki fiyat farkı da bu riski almaya değer gibi görünüyor. Tabii yine sizin bileceğiniz iş. Ben de daha ürünleri teslim almadım. Teslim aldıktan sonraki süreçte hala almamış olursanız tecrübelerimi aktarabilirim buradan.
Çok teşekkür ediyorum o zaman ben sizi bekliyorum. Benim alacağım ürün satıcısında newegg yazmıyor. Bu sıkıntı çıkarır mı sizce

Yeni konular

Geri
Yukarı