Newegg gümrük sorunu

Sadik Efendi

Centipat
Newegg'den aldığım GTX 1660 ekran kartım gümrükte anladığım kadarıyla. Ne yapmam gerekiyor? Müdahale etmem mi gerekiyor? Vergi mi ödemem gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kapınıza getirdiklerinde vergiyi ödüyorsunuz zaten eğer fiyat dahilinde ödenmedi ise. Şu an gümrükte bir kaç güne kapınıza gelecektir.

Bana bir belge göndermediler ancak belge istiyorlar , nereden temin edebilirim ?

23.1.2020 14:10:00ALICININ ISTEGI ILE BASKA GUMRUKCUYE VERILDIISTANBUL GRAND AIRPORT
23.1.2020 13:13:00YETKI BELGESI GEREKIYORISTANBUL GRAND AIRPORT
23.1.2020 13:10:00ALICININ ISTEGI ILE BASKA GUMRUKCUYE VERILDIISTANBUL GRAND AIRPORT
23.1.2020 10:40:23GUMRUKTEISTANBUL GRAND AIRPORT

Gördüğüm yazı bu

Senden kimlik bilgilerini istiyorlar ve bir belge gönderiyorlar.
Konşimento numarası yazan kağıdı imzalayıp UPS'e gönderiyorsun ki vekaleten senin adına gümrükten ürünü çekiyorlar. Yine de arayıp gümrüğe sormalısın ya da kargo firmasına.

Senden kimlik bilgilerini istiyorlar ve bir belge gönderiyorlar.
Konşimento numarası yazan kağıdı imzalayıp UPS'e gönderiyorsun ki vekaleten senin adına gümrükten ürünü çekiyorlar. Yine de arayıp gümrüğe sormalısın ya da kargo firmasına.

Tamam da bana belge gönderilmedi, destek bölümüne başvurdum 1 iş gününde yanıt vereceklerini yazdılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamda bana belge gönderilmedi , destek bölümüne başvurdum 1 iş gününde yanıt vereceklerini yazdılar.
Sıkıntı olacağını sanmam en fazla kimlik fotokopisi ve kargo içeriği ile ilgili bir şey istiyorlar onu da kargo firması ister, merak ediyorsan kargodan bilgi almaya çalış. Bu olay da her alışverişte olmuyor, kargo sen bir şey yapmadan direk de geçebilir. Daha yeni gelmiş zaten sıkıntı olmaz.

Kaç güne göndermem gerekiyor , göndermediğim takdirde ne olur ?
Ürün geri döner sana çıkarılan fiyatı ödemezsen veya göndermezsen. Ürün gümrüğe tabii olmadığı zaman veya UPS tarzı firmalar'da çıkıyor bu sıkıntı. İlk önce gümrük ile görüşmen lazım tabii ki. Fakat sen göndermeden de geçebilir kargo firmasını da arayın bakalım.

Geri
Yukarı