Newegg güvenilir mi?

Tombuldore

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar üst düzey bir oyun bilgisayarı toplamayı planlıyorum ve başlıkta belirttiğim site ise bildiğiniz gibi çok ucuza satış yapıyor. İşin aslı ben oldukça güvenilir olduğunu düşünüyorum fakat bu dolar yüzünden ayrıyeten ödemem gereken şeyler olur mu ondan korkuyorum.

Öneğin rastgele bir ekran kartına baktım = ( GIGABYTE GeForce RTX 2080 WINDFORCE 8G Graphics Card, 3 x WINDFORCE Fans, 8GB 256-Bit GDDR6, GV-N2080WF3-8GC Video Card - Newegg.com )

Fiyatı 3,864 TL olan bu ekran kartı ''VAT-Inclusive Price (KDV Dahil)'' 4,560 TL yazıyor.
Amerikan kartı olması, adres uyuşması vb gibi şartları biliyorum. Bunun dışında bu kartı sipariş edersem benden çıkacak olan para 4,560 TL'yi geçecek mi? Sorum budur.

Site güvenilir fakat gümrük vergileri arttı diye biliyorum. Daha bugün gelen 2 dolarlık ürüne 12 lira para ödedim. 6 TL'si gümrük vergisiydi. 2 dolarlık ürüne bile vergi alıyorlar artık. Ürün Türkiye'deki fiyatından daha pahalıya gelebilir bu yüzden. Tam detayını bilen bir arkadaş yazar umarım.

Hesap oluşturup kartı sepetinize ekleyin. Gerekli bilgileri girip ilerledikten sonra ödeme yapmadan önce son fiyat oluşacaktır. Son vergi güncellemeleri hakkında çok bilgim yok lakin siteden i7-8700 aldım, güvenilirdir.

Güvenli fakat kargo ücretini de ekleyince 4700 TL ediyor. Onun yerine Türkiye'den alabilirsin.

Güvenli fakat kargo ücretini de ekleyince 4700 TL ediyor. Onun yerine Türkiye'den alabilirsin.

Tabii 6500 TL olmasa alırdım xD
Hesap oluşturup kartı sepetinize ekleyin. Gerekli bilgileri girip ilerledikten sonra ödeme yapmadan önce son fiyat oluşacaktır. Son vergi güncellemeleri hakkında çok bilgim yok lakin siteden i7-8700 aldım, güvenilirdir.
Peki sen alırken sitede i7 8700'ın fiyatı neydi ve total olarak sen kaç lira ödedin ? Mereak ettim

Site güvenilir fakat gümrük vergileri arttı diye biliyorum. Daha bugün gelen 2 dolarlık ürüne 12 lira para ödedim. 6 TL'si gümrük vergisiydi. 2 dolarlık ürüne bile vergi alıyorlar artık. Ürün Türkiye'deki fiyatından daha pahalıya gelebilir bu yüzden. Tam detayını bilen bir arkadaş yazar umarım.
KDV falan dahil
Attığım linklere baktın mı?

Gigabyte Windforce varken 4560 Liraya Galax düşünmüyorum dostum konuyu da bu yüzden açtım zaten. Ki onun 3 fanlısı dahi 500 TL daha pahalı.

Newegg güvenli, bildiğim kadarıyla arkadaşın dediği gibi amazon'da olduğu gibi son ekranda vergiler dahil fiyat gözüküyor. Birde işinize karışmak gibi olmasın ama bence RTX 2070s almanız daha mantıklı. (F/P olarak.)

InShot_20190730_193141028.jpeg

Newegg güvenli, bildiğim kadarıyla arkadaşın dediği gibi amazon'da olduğu gibi son ekranda vergiler dahil fiyat gözüküyor. Birde işinize karışmak gibi olmasın ama bence RTX 2070s almanız daha mantıklı. (F/P olarak.)

Eki Görüntüle 422133

Ekran kartını tamamen random attım ilk gördüğüm uygun fiyattı çünkü Türkiye'ye göre. Fakat şimdi ise şu aklıma takıldı. Bana adres soruyor bunu Türkçe mi yazmalıyım İngilizce'ye çevirip de mi yazmalıyım. Site tamamen İngilizce olduğundan kafam karıştı.

Peki sen alırken sitede i7 8700'ın fiyatı neydi ve total olarak sen kaç lira ödedin ?

Birkaç ay önce Türkiye'de 2.300₺'den aşağı satılmazken toplamda 2,030₺ ödedim. Intel işlemcilerin uluslararası garantisi olduğu için daha ucuza getirip geri kalan parayla da soğutucu almak işime geldi. Kargo da 1 hafta içerisinde geldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı