Newegg'den anakart alınır mı?

balikeat

Megapat
Malumunuz AM5 soket çıkalı aylar oldu ama piyasada doğru düzgün anakart bulunmuyor. Bende B650E Taichi almayı düşündüm. Yakın zamanda Newegg'den bir şeyler almış olan var mı? 150 Euro üstü bireysel ithalat muhabbeti falan nasıl işliyor? Amazon misali vergileri site üzerinden ödüyoruz ve başka bir şeye karışmıyoruz mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Malumunuz AM5 soket çıkalı aylar oldu ama piyasada doğru düzgün anakart bulunmuyor. Bende B650E Taichi almayı düşündüm. Yakın zamanda Newegg'den bir şeyler almış olan var mı? 150 Euro üstü bireysel ithalat muhabbeti falan nasıl işliyor? Amazon misali vergileri site üzerinden ödüyoruz ve başka bir şeye karışmıyoruz mu?

?
ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI 6400MHz(OC) DDR5 Soket AM5 M.2 HDMI DP ATX Anakart | ITOPYA

Hocam neye karar verdiniz? Bende aynı ayrımdayım. Sadece Newegg'den RAM siparişi verdim.

Hocam neye karar verdiniz? Bende aynı ayrımdayım. Sadece Newegg'den RAM siparişi verdim.
Yurtdışı anakart işinden vazgeçtim zaten istesem de 150 euro bireysel ithalat sınırından alamıyorum galiba. Amazon.com.tr bile amazon germany siparişlerini 150 euro üstü açmıyor. 150 Euro olan ürünlerin Çoklu alımlarında kargoyu iki tane farklı siparişmiş gibi ayrı ayrı gönderiyor. Neweggden alacağım 150 euro üstü üründe sıkıntı çıkmama ihtimali yok. Senin siparişin 150 euro üstüyse ve sıkıntısız alabilirsen haberim olursa çok sevinirim. Fikrim değişmezse TR içi B650 Tomahawk ve 7700X düşünüyorum şimdilik. Şubatın sonuna doğru alacağım için belki o zamana kadar piyasaya yeni AM5 anakartlar düşmeye başlar. Zaten yeni X olmayan işlemciler de geliyor; 7600, 7700, 7900 gibi. Onlar da düşünülebilir belki.

Yurt dışı anakart işinden vazgeçtim zaten istesem de 150 euro bireysel ithalat sınırından alamıyorum galiba. Amazon.com.tr bile Amazon Germany siparişlerini 150 euro üstü açmıyor. 150 Euro olan ürünlerin Çoklu alımlarında kargoyu iki tane farklı siparişmiş gibi ayrı ayrı gönderiyor. Newegg'den alacağım 150 euro üstü üründe sıkıntı çıkmama ihtimali yok. Senin siparişin 150 euro üstüyse ve sıkıntısız alabilirsen haberim olursa çok sevinirim. Fikrim değişmezse TR içi B650 Tomahawk ve 7700X düşünüyorum şimdilik. Şubatın sonuna doğru alacağım için belki o zamana kadar piyasaya yeni AM5 anakartlar düşmeye başlar. Zaten yeni X olmayan işlemciler de geliyor; 7600, 7700, 7900 gibi. Onlar da düşünülebilir belki.

Hocam Newegg, Amazon gibi vergiyi ödüyormuş. RAM alanlar olmuş sorun yaşamamışlar. Bir kumara girişitim bakalım. Sipariş şu an paketleniyor gözüküyor. Anakart konusunda sonunda "e" takısı olan modellerden alın hocam. Yarın öbürgün PCI-E5 destekli aletler çoğalırsa kullanma ihtimaliniz olur VGA depolama ürünleri vs

Geri
Yukarı