Newegg'den laptop alınır mı?

Gotcha1g

Centipat
Daha fazla  
Internette laptop araştırırken karşıma Newegg diye bir yabancı site çıktı. O sitede laptoplar yurt dışından geldiği için çok ucuz. Mesela 3060'li MSI katana laptop bütün vergilerle beraber sadece 23.000 TL'ydi. Hala siteden alışveriş yapmadım çünkü biraz kuşkulandım.
Siteyi araştırdım ve hiç kargoyla ilgili bir şikayet bulamadım, hala düşünüyorum alsam mi almasam mi diye. Yardım edebilir misiniz?

1 ay iade garantisi sunuyor site.
Ancak yeni düzenlemelerden sonra ülkeye 150 euro üzeri ürün sokarken ticari kapsamda değerlendirildiği için ekstra vergi vb ödemeniz gerekiyor normalde.

Yani sitede ödediğiniz normal gümrük vergisi harici bir şeyler daha çıkabilir ve bunu ödemezseniz gümrükten geçmeyebilir.

150 euro ürünleri ekstra vergi ödemeden sorunsuzca aldığını söyleyenler de var fakat normal işleyişe göre böyle olmaması lazım. Şans işi diyelim.

Internette laptop araştırırken karşıma Newegg diye bir yabancı site çıktı. O sitede laptoplar yurt dışından geldiği için çok ucuz. Mesela 3060'li MSI katana laptop bütün vergilerle beraber sadece 23.000 TL'ydi. Hala siteden alışveriş yapmadım çünkü biraz kuşkulandım.
Siteyi araştırdım ve hiç kargoyla ilgili bir şikayet bulamadım, hala düşünüyorum alsam mi almasam mi diye. Yardım edebilir misiniz?

Güvenilir bir site Türkiye'de kullanılan teknoloji siteleri gibi yurtdışındaki insanların çoğuda buradan alıyor ama satın alma işlemi ve kargolar nasıl işliyor bilmiyorum hiç sipariş vermedim.

O model özelinde fiyat avantajı var ama 12. nesiller için mantıklı durmuyor. Çok sevdiğim bir kasa olmasa da fiyatı güzelmiş. Site güvenilir site sıkıntı çıkmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı