Newegg'den ASUS Laptop Almak

FurkanKutlu

Kilopat
Newegg'den bu laptopu almayı düşünüyorum. Türkiye'ye vergiler dahil 23K gösteriyor. Ayrıca indirim koduyla %8 daha iniyor sepette 21K gibi bir fiyat çıkıyor. Bu fiyata ek vergi gelir mi yoksa tüm vergiler dahil 21K mı? Garanti nasıl olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer varsa yalnızca uluslararası garanti geçerli olur. TR garantisi olmaz.
Daha önce açılan bir konuyu paylaşayım;

Newegg üzerinden alışveriş yapmuş bir Sosyal üyesinini yazdıkları;
Gumrukte benim RAM'ler takildi UPS araciligiyla ithalat islemleri yapilmasina ragmen gumrugumuz sağ olsun ilgilendi ve ugrastirmaya karar verdi. Ona ragmen UPS benimle irtibata gecip 2 is gununde gumrukten cikartti (toplam sure hafta sonu dahil 5 gunde elime geldi siparis verdikten sonra). Ekstra ucretin zaten cikamamasi gerekiyor bizim ulke aniden politika vergi vs degistirmez ise cunku Newegg bizim ulkemizin yasal zorunluluklarina gore ve sen daha az ugras diyerekten vergi dahil fiyat odetiyor.
MSI ile de gecen gun konusmustum urunu zaten 1 yil uluslarasi garanti kapsaminda. Ek olarak da urunu sitelerinden kayit ettirirsen s/n ve kendi hesabinla +3 ay ekliyor. Bence en sorunlu hali bile sorunsuzdu.

Yalniz su bilgilendirmeyi yapmaliyim ki bugun 5100 liralik alisveris geçecektim bankamin (İş Bankası) davarligi yuzunden siparis onay ekrani sonrasi 3D secure sormadi odemeyi yapmadi ve siparisimi iptal ettirdi. Hata olabilir deyip tekrar denedim ve 1 adet de alacagim urunlerden bir tanesini belki meblag limiti var diyerekten ayrica siparis ettim hepsini Newegg ucret tahsili olmadigi için iptal etti. Kendilerini arayip konustugumuzda(canim gibi sevdigim bankam) bloke koyduklarini guvenlik sikintisi oldugunu soylediler(iskillenmis bu zeki banka, gecen hafta da o kadar mal cekmeme 0 sorun yasamama ragmen). Blokeyi kaldirttigimiz anda gidip de 1. ve 3. siparisimizin odemesini isleme alip ne Newegg'e odeme gectiler( ki adamlar siparis iptal etti, parayi odeseler karsiligi urun yok) ne de hesabimdaki parayi kullanabiliyorum. Newegg'e sorundan bahsettim karsiligi bir urun gonderemeyeceklerini siparisin iptal oldugunu ancak banka odemeye karar verirse bankadan alacagim transaction ID ile bana paramin geri donusunu eksiksiz saglayacaklarini soylediler. Oldukca ilgili ve profesyoneller dogrusu daha 18bin liralik alisveris yapacağım. Bankan bu yasadigim gibi sacmalamaz ve devlet gumrukte fantezi yapmaya kalkismaz ise hiçbir sorun olacagina inanmiyorum.
Zaten getirecegim SSD'lerin dusuk muadilleri bile ulkemizde %50 daha pahali, RAM'lerin muadili yok ve alt kalitleri %60 daha pahali, sivi sogutma 2 ay once piyasaya cikti ulkedeki firsatciligi dusunursek 2K yerine 3K falan odemek zorunda kalirdim. Adamlar vergi dahil ve dolar kuru yuksek tutmasina ragmen hem daha ucuz hem de bizim ulkeden daha hizli ve kaliteli vallahi.

TL; dr: Adamlar bayağı ilgili, guvenilir ve hizlilar. Devletimiz ya da bankalarimiz sorun cikarmaz ise hiçbir sorun olacagini sanmam.

Newegg'den bu laptopu almayı düşünüyorum. Türkiye'ye vergiler dahil 23K gösteriyor. Ayrıca indirim koduyla %8 daha iniyor sepette 21k gibi bir fiyat çıkıyor. Bu fiyata ek vergi gelir mi yoksa tüm vergiler dahil 21k mı? Garanti nasıl olur?

Eğer vergileri önceden ödüyorsanız bir değişiklik olacağını sanmam ama Newegg'den alışveriş yapmadığım için kesin bir şey söyleyemem fakat Çinli sitelerden alırken vergiyi önceden öderseniz bir artış olmuyordu.

Linki unutmuşum.
Bazı yerlerde 1 yıl garanti olur diyorlar. Eğer öyleyse yeterli bana.

Linki unutmuşum.
Bazı yerlerde 1 yıl garanti olur diyorlar. Eğer öyleyse yeterli bana.
Uluslararası garantisi varsa alınır bu fiyata gayet iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı