Newegg'den laptop almak ve vergi konusu

Kaan Ölçal

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, ben Newegg'den şu laptopu almak istiyorum MSI GE75 Raider 10SF-286 Gaming and Entertainment Laptop (Intel i7-10875H 8-Core, 16GB RAM, 512GB SSD, 17.3" Full HD (1920x1080), NVIDIA RTX 2070, Wifi, Bluetooth, Webcam, 1xHDMI, Win 10 Home) - Newegg.com
Fakat şu estimated VAT inclusive konusu kafamı karıştırıyor, tamam Newegg vergiyi peşin alıyor ama aldığı miktarın daha üstü bir miktar çıkarsa gümrükte bu miktarı onlar mı karşılıyor yoksa ben mi? Bir de sizce verdiği değerin üstünde bir değer çıkar mı? Öneriniz olan başka laptoplar varsa söyleyebilirsiniz.
Şimdiden teşekkürler.

VAT'ın yanındaki soru işaretine tıklayıp check here butonuna bastığınızda vergilerle alakalı açıklama yaptığı bir kısım var. Oranın sonunda şöyle bir cümle var. You won’t be charged additional fees if the actual Import Fees exceed the VAT/GST & Duty we estimated. Yani çevirisi Vergi tahmin fiyatını aşarsa daha fazla bir ücret ödemezsiniz.. Bence fazladan bir ücret çıkmaz. Ama hiç sipariş etmedim. Yaklaşık 2600₺ gümrük ücreti var. (13166₺'den hesapladım.) 2300₺ onların tahmini. Eğer ödeme durumu olursa fazladan 300₺ gibi bir fiyat ödemeniz gerekebilir.

Selamlar, ben Newegg'den şu laptopu almak istiyorum MSI GE75 Raider 10SF-286 Gaming and Entertainment Laptop (Intel i7-10875H 8-Core, 16GB RAM, 512GB SSD, 17.3" Full HD (1920x1080), NVIDIA RTX 2070, Wifi, Bluetooth, Webcam, 1xHDMI, Win 10 Home) - Newegg.com
Fakat şu estimated VAT inclusive konusu kafamı karıştırıyor, tamam Newegg vergiyi peşin alıyor ama aldığı miktarın daha üstü bir miktar çıkarsa gümrükte bu miktarı onlar mı karşılıyor yoksa ben mi? Bir de sizce verdiği değerin üstünde bir değer çıkar mı? Öneriniz olan başka laptoplar varsa söyleyebilirsiniz.
Şimdiden teşekkürler.
Sen karşılıyorsun hocam. Çıkabilir.

Şimdiden teşekkürler.
Şahsen Laptopu başka ülkeden almanızı önermem. Çünkü sıkıntı çıktığında garanti süreci falan canınızı çok sıkar. Onun yerine Türkiye'den Game Garaj Fenix alabilirsiniz, cihaz MSI üretimi. MSI Leopard GP65 ile kasası aynı ve daha ucuz. Ek olarak ben cihazı kullanıyorum ve memnunum. DUAL Channel yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Şahsen laptopu başka ülkeden almanızı önermem. Çünkü sıkıntı çıktığında garanti süreci falan canınızı çok sıkar. Onun yerine Türkiye'den GameGaraj fenix alabilirsiniz, cihaz MSI üretimi. MSI Leopard GP65 ile kasası aynı ve daha ucuz. Ek olarak ben cihazı kullanıyorum ve memnunum. Dual Channel yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.

O taraflardan almamın sebebi 7-8 ay sonra Kanada'ya gidecek olmam aslında.

O taraflardan almamın sebebi 7-8 ay sonra Kanada'ya gidecek olmam aslında.
Hocam bence o zaman idarelik bir şey alın. Emin olun yaklaşık 2000 dolara orada daha bir şey alırsınız. Hem de 3000 serisi laptoplar için gelmiş olur.

VAT'ın yanındaki soru işaretine tıklayıp check here butonuna bastığınızda vergilerle alakalı açıklama yaptığı bir kısım var. Oranın sonunda şöyle bir cümle var. You won’t be charged additional fees if the actual Import Fees exceed the VAT/GST & Duty we estimated. Yani çevirisi Vergi tahmin fiyatını aşarsa daha fazla bir ücret ödemezsiniz.. Bence fazladan bir ücret çıkmaz. Ama hiç sipariş etmedim. Yaklaşık 2600₺ gümrük ücreti var. (13166₺'den hesapladım.) 2300₺ onların tahmini. Eğer ödeme durumu olursa fazladan 300₺ gibi bir fiyat ödemeniz gerekebilir.

Anladım, çok sağ ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı